Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

cnc makinasi ariyorum

Dost71

🌱Yeni Üye🌱
merhaba Arkadaslar,
ben bu sitete yeniyim.

Ben CNC makinasi ariyorum reklam branjinda kullanmak icin, yani corel de cizimlerimi degisik cicimleri kesmek icin, en uygun nereden bulabilirim bu konuda bilgi verebilirseniz cok memnun olurum.

simdiden yardimlariniz icin tesekkürler
selamlar
Dost

Moderatör tarafında düzenlendi:

Benzer konular

grafiozan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ben makina satmıyorum ama alırken dikkat etmen gereken hususlar hakkında bilgi verebilirim

türk milleti olarak ilk aklımızdan geçen cnc kaç para olduğu olurdu. arkadaşlarım aslında yalnış bir yaklaşım olduğu belirtmekde fayda var. örnek vermek gerekirse belki size küçük ayrıntılar gelecek ama soğutucu deposunu bulunduğu sıvı deponun bile önemi büyük tür.

bunları sıralamak gerekirse ;

1.su haznesinin bulunduğu deponun şekli hacmi suyu alış şekli önemli ( yoksa bir işte en az üç kere makinayı durdurup soğutucu sıvı eklemek zorunda kala bilirsiniz )
2.motor devir hızıda ve motorun soğuma ması önemli bir etken oluyor
3.makinada ağşapda kesecekseniz X Y Z motorları toza karşı korunmuşmu veya dişlileri dışardamı ?
4.makinanın kendine ait pc varmı ( bazı makinalarda taplanın altına bütünleşik satılır bu güzel bir özelliktir yukarıdan sıza bilecek sudan muhafaza edildiği taktirde tabi ) niçin önemli bir özelliktir bir kere o pc'nin tek amacı tapla kontrolüdür başka bir iş yapılmaz öbürtürlü hem iş yap hem aynı pc den işi gönder kes zaman kaybına neden olur birde virüs gelebilir benim pc flash memory den virüs geldi ve işler aksadı ...... ve aksamayada devam edecek
5.taplanın manuel kontrol panelleri arasına (start paus tuşları ) toz giriyor ve makina kendi kendine duruyor .
6.en az net alan kesme ölçüsü 150*300 tezgahlı cnc alın güzel bir örnekle pekiştirelim :) bilrisiniz plotter makinalarında 60 kullananlarda var ama folyolar 120 lik lere göre üretilir genelde alüminyum,pleksi ölçüleri 150*300 dür bu da da ufak bir hatırlatma
7.bu yedinci şık cnc tezgağını koyacağınz yerle ilgili
a) kapalı alan da kullanacaksanız tezgağınız 6 metrelik alüminyum kesecekmişsiniz gibi düşünün ona göre konum belirleyin
b) pc le makinanız aynı bölmede kalmasın münkünse ayırın bilgisayarın ilk düşmanı tozdur
c) cnc yakınına su alabileceği bir çeşme veya su deposu koyarsanız zaman dan kazanç ende edersiniz bu biraz lüks olabilir ben bir cnc ustasıyım belki bir patron bu yazılanları okursa diye umut ediyorum :))
d) tezgağın konacağı zemine su gideri konursa iyi olur
e)kulaklık. gözlük almayı unutmayın yazık işçiye :)

en önemli şık ı sona sakladım
8. teknik servisin size verdiği destek mutlaka sattıkları başka tezgah vardır o müşterilerel bire bir konuşun iş yapılırken izleyin yalnız yanınızda cnc satıcısıda olmasın kim derki benim malım kötü :D

( marka belirtmeden burada başımıza gelen makina hatalarını yazabiliriz deneyimli arkadaşlar mutlaka sizde teçrübelerinizi paylaşın bu yazdıklarımı makina üretenlerde okuyor çünkü )

değerli arkadaşlarım bir uzun yazınında sonuna geldik sabırla okuduğunuz için teşekkür ederim

gamore

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.marmaralazer.com
herkese merhabalar öncelikle dogru iş için dogru makina almanı tavsıye ederim turkiye piyasasında onlarca cnc router firmaları bun ların bir bölumu gerçekten çok bir bölumu ise facia bende uzun yıllar cnc router kullandım... aldıgım tecrubelerde sunu gösterdi makina dıkkat edilmesi gereken bir kaç ayrıntı wardır bunların basında
1, makinanın çelik döküm kasandan olması
2,servo motorlrın şu anda dünyada bir numara olan yaskawa olması
3,spindle motarların italyan olması olumlu bunların basımda HSD, ve COLOMBO gelyor ve güzlerinin 7,5 KW dan az olmaması
4.ve son olarak piyasadı cnc router ureticileeri genelde makinanalrının 3 boyutlu çalışa bilecegini soyluyorlar ama %90 nı sadece 2,5 boyut çalışa biliyor buda çok önemli bir unsur
tekrar görüşmek uzere

hıkmet1

🌱Yeni Üye🌱
sıze tek fırma olarak özaklar ıstanbul kadıkoydekı fırmayı soyleye bılırım bızde var cok sukur hıcbır sorun yok sımdıyene kadar abı benım sıze onerecegım kısı bu fırmadır bırde yasam reklam var antalya bu ıkı fırma abı baskada yok ben yıllardır calısırız bu fırmalarla cok memnum abı tercıhım bu saygılar

ste_herman

🌱Yeni Üye🌱
Sana Form Makina Mazak CNC yi Öneririm. Türkiyede Oldukça Başarılı Satışlar YApmış Bir Firmadır.Lazer Kesim Veya Torna,İşleme MErkezi Olarak Bir çOK Çeşiti Bulunmaktadır.. Düşünürsen Benle iİrtibata Geçersin..

slash+

🏅Acemi Tasarımcı🏅
mrb! kesim yapacağın alana göre bi sürü makina çeşidi var..küçük şeyler (30cm-50cm) keseceksen charly robot masaüstü cnc 24000 devir 16000 euro...daha büyük alan lazımsa 100cm-150 cm falan ajan cnc var 40000 dolar civarı veya yine charly robot var tam kesim ebatını hatırlamıyorum ama 150-250 falan olması lazım 30000 civarıeuro

haruncnr

🏅Acemi Tasarımcı🏅
GERBER Routers Sabre model 408 ve 404 cnc leri inceleye bilirsin.
Çok fazla bütçen yoksa Uzak doğu makinesi düşünüyorsan da Victor cnc ler ideal.
Fakat Victor cnclerin kesim programları çok basit. İstersen ayrıntılı bilgi verebilirim.

DG MAKİNA

🌱Yeni Üye🌱
merhaba
biz cnc router ve cnc çift kafa lazer imaiatı yapıyoruz.bunun yanında makina imalatımız içinde cnc plazma spesifik makina imalatlarımızda var.2 yıllık bir geçmişe sahip olmamıza rağmen şu anda reklam sektöründe 27 adet makinamız mevcut.bizim en önemli farkımız 24 saat servis hizmeti sunmamız.bununla beraber tabi ki iyi bir eğitim vermemiz.bir çok firma ile karşılaştık.uzakdoğudan bu makinaları getirmişler ve 6 aydan sonra çalıştıramamışlar.bu makinaların bile revizyonlarını yaptık ve atıl durumdaki bu milli servetlerimizi faal duruma geçirdik.
unutmayalım ki makinayı alabilirsinşz ama ya sonraki hizmetler.
evet çözüm ortağınız biziz.satış sonrası hizmet ve servis bizde.yerli malı bir makinanın avantajlarını görün.bu konuda referanslarımız var.
biz en iyisiyiz ve hep böyle kalmak için çalışıyoruz

fgazi

🌱Yeni Üye🌱
merhaba Arkadaslar,
ben bu sitete yeniyim.

Ben CNC makinasi ariyorum reklam branjinda kullanmak icin, yani corel de cizimlerimi degisik cicimleri kesmek icin, en uygun nereden bulabilirim bu konuda bilgi verebilirseniz cok memnun olurum.

simdiden yardimlariniz icin tesekkürler
selamlar
Dost

ben almanyada reklam yapiyorum 7bin €ya aldim cnc 40binliklerle ayni isi yapiyor birtek ölcüm yapamiyor, akrilik camdan ledli reklam yapiyorum sende bu isler icin kullanacaksan bu tip bir makina yeterlidir bir tek alirken vakumlu masasi olmasi avantajinadir, oynama yada yükseklik derdin olmaz ekstradan 3bin € falan tutar

fatmet

🌱Yeni Üye🌱
bu konuda bende yardımcı olabılrım cnc router otomasyonları yapıyorum bursada arc-cnc diye bi firma var ve işlerinde oldukça iyiler 1 yılda 22 adet makine satmışlar detaylar için web adresi yasak

burak yargılı

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.ayrintireklam.com
Merhaba Arkadaşlar,
Bir ekleme de ben yapmak istiyorum alacağınız makinanın x-y koodinatındaki hareketin kremiyer dişli sistemi ile değil linear kızak ve step motor ile hareket edenini seçin bu tarz makinalardaki kesim ve tekrarlama daha hassas olmaktadır.

eurocnc

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.eurocnc.com
ATEM makine olarak 2005 yılından buyana eurocnc markasıyla CNC Router kesim makineleri üretiyoruz. 2005 yılından bu zamana kadar Türkiye’nin farklı bir çok şehrinde 50’ye yakın firma bizim makinelerimizi kullanmaktadır.CNC Router kesim makinesi ile detaylı bilgi için internet sitemizden yararlanabilirsiniz

inkjet

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.inkjetteknik.com
bende ikinci el multicam arıyom arkadaşlar haberiniz olursa bir zamet ulaşırsanız sevinirim

akaan

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşım izmakine olarak istediğin özelliklerde makinamız mevcuttur. kendimizde kullanıyoruz.
görüşmek istersen.web adres yasak .

izm_35

🌱Yeni Üye🌱
merhaba
2x4m ebatlarında
cnc router almak istiyorum
ilgilenelerin mesajlarını bekliyorum
bu olculere yakın 2 . el makinada dusunebilirim

Slaytanic

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Sana Form Makina Mazak CNC yi Öneririm. Türkiyede Oldukça Başarılı Satışlar YApmış Bir Firmadır.Lazer Kesim Veya Torna,İşleme MErkezi Olarak Bir çOK Çeşiti Bulunmaktadır.. Düşünürsen Benle iİrtibata Geçersin..

Arkdaşa katılıyorum mazak normal tezgahlardan pahalı ama bir çalışan olarak 15yıldır aynı tezgahı kullanıyorum ve rutin parça değişimlerinin dışında herhangi bir arızası çıkmadı,haftada 6 gün 24 saat çalışıyor.
Bir diğer marka ise 2 yılda değişmeyen yeri kalmadı (8 adet) iş eksikliğini zaman kaybını malzeme ve tamir ücretlerini eklediğinde makinanın 3-4 katı fiyat çıktı ve hala çıkmaya devam ediyo.
Bir kere alın tam alın ne servis ne parça sorununuz olsun.

fatmet

🌱Yeni Üye🌱
merhaba

sana cnc router markası olarak bursa markası arc-cnc yi önerebilirim
web siteleri ********** servo sıstemlı ve pc kontrollu ıstege gore kontrol üniteside kullanılıyor pc kontrollü modellerde mach3 kullanılıyor ustelık türkçeleştirilmiş corel yada artcamden kolayca dosya acabılıyosun web sıtelerını bı zıyaret et bence **********

omar666

🌱Yeni Üye🌱
karen cnc olarak piyasada yeni makineler üretiyoruz arayın görüşelim aynı zaman da
bu makinelerin 3d olarak profesyonel kullanmayıda öğretiyoruz ilgelenenler arayabilirler.
05326259924