Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Corel draw son versiyonu hangisidir ve siz kaçı tavsiye edersiniz

muhabir01

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Corel draw'ın son versiyonu hangisidir ve bana siz kaçı tavsiye edersiniz.
Corel drawlw ilgili kaynak kitap tavsiyeleriniz varsa memnun olurum

tirEdsOuL

♾️Grafik Gurusu♾️
Corel'in son versiyonu X4'dür.. ama ben Corel 12 kullanmani tavsiye ederim.. X4 hala beta aşamasında olduğu için seni çok kez yarı yolda bırakabilir, X3 de 12 ye göre zaman zaman basit hatalar ve renk farkliliklari veriyor.. ama sen hangisini kullaniyorsun dicek olursan, X3 derim :)

muhabir01

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Coreli yeni ögrenecegimden sorayım.
Corel 11 i anlatan kitabı aldığımda diğer versiyonlarla çalışmamda fazla fark olacak mı?
diğer versiyonlarda da faydalı olur mu?
Acil cevap!
Çünkü bu cevaptan sonra kitap almaya gidecem.
Birde tavsiye edeceginiz kaynak kitap hangisi?

mySquiTe

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bu fark aslında sana bağlı sonuçta bütün vektörel programların mantığı aynı önemli olan o mantığı çözebilmek ama teknik olarak tabiki farklılıklar var bence 11 de öğrenme 12 yada X3 de öğrenmeye çalış kolay gelsin sana

cihancs

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Corel 12 için tavsiye kitap

CorelDraw 12 Yetkili Kılavuzu Herkes İçin
Orjinal isim: Corel Draw 12 Yetkili Kılavuzu
yazar: Steve Bain, Nick Wilkinson
Alfa Basım Yayım Dağıtım / Bilgisayar Dizisi

Anlatımı kolay ve ayrıntılı incelemeler mevcut. Öğrenmek kişiden kişiye değişen bir süreçtir, şahsen bu kitap benim çol işime yaradı. istersen bi incele.. İyi çalışmalar...

muhabir01

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
iki arkadaşa da teşekkür.
Karar verdim 12 ile ögrenmeye başlayacagom ve tavsiye ettiğin,z kitabı aldım bile.

thematrix

♾️Grafik Gurusu♾️
en az hata veren versiyonu x3'tür herhangi bir versiyonu öğrenerek diğer versiyonları da kullanabilirsiniz. ;)

tirEdsOuL

♾️Grafik Gurusu♾️
en az hata veren versiyonu x3'tür herhangi bir versiyonu öğrenerek diğer versiyonları da kullanabilirsiniz. ;)

buna katilmiyorum, en az hata veren Corel 12'dir, ben X3 kullaniyorum dijital baskılarımda, yüksek boyutlu işlerde fln zaman zaman sıkıntılar yaşiyorum.. sırf mouse ile zoom muhabbeti Corel 12'de rahat olmadiği için X3'ü tercih ediyorum..

aiDesign

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
500px.com
evet o mouse ile yön tayini X3 de iyileştirilmiş bu yüzden ben de onu tercih ediyorum,, yahu sağa sola gidebilmek için Hand Tool eklemiyolar inatla ve ısrarla deli oluyorum... :S

kasapcarlos

🌟Usta Tasarımcı🌟
Seçimini Corel 12 veya X3 ten yana kullanman yerinde olur derim.Zaten tüm arkadaşlarında tavsiyesi bu yönde.Çok yalın sektörde en çok kullanılan özellikleri okuyucuyu boğmadan öz ve net olarak anlatan kaynak dersen.Hatice CESUR derim.
Kendisi bu işin duayeni....
41356353ze1.jpg

thematrix

♾️Grafik Gurusu♾️
buna katilmiyorum, en az hata veren Corel 12'dir, ben X3 kullaniyorum dijital baskılarımda, yüksek boyutlu işlerde fln zaman zaman sıkıntılar yaşiyorum.. sırf mouse ile zoom muhabbeti Corel 12'de rahat olmadiği için X3'ü tercih ediyorum..

tartışma olsun diye demedim bu güne kadar ki tecrübeme dayanarak söyledim ;) günde 10 sat corel ile aralıksız beraberim, siz sadece dijital baskıda kullanıyorsunuz galiba genele yönelik olur bence x3 ;)

K.Çakır

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.corelturk.blogspot.com
Birkaç yanlışı düzeltmek gerekirse...
Corel'in son versiyonu X4'dür.. ama ben Corel 12 kullanmani tavsiye ederim.. X4 hala beta aşamasında olduğu için seni çok kez yarı yolda bırakabilir, X3 de 12 ye göre zaman zaman basit hatalar ve renk farkliliklari veriyor.. ama sen hangisini kullaniyorsun dicek olursan, X3 derim :)
CorelDRAW X4 Beta değildir. Yaklaşık 9 ay önce satışa sunulmuş ve yaklaşık 3 ay önce de ilk servis paketi yaynılanmıştır. Servis Paketi kurduktan sonra da en az X3 Sp2 kadar kararlı olmuştur.

X3 ile 12 arasında aslında renk farklılıkları yok, aynı profili kullanırsanız (doğru renk yönetimi yparsanız) tüm sürümlerdeki renkleri aynı görürsünüz. Hatta X4 ile gelen Adobe CMM ile Corel'de Adobe Color Engine ile Adobe renklerini görebilirsiniz.

aiDesign' Alıntı:
...yahu sağa sola gidebilmek için Hand Tool eklemiyolar inatla ve ısrarla deli oluyorum...
Hand Tool Corel'de mevcut, H harfine basmanız yeterli.

Son olarak Corel DRAW'da hangi sürümü öğrendiğiniz pek önemli değil çünkü CorelDRAW'da uzun yıllardır radikal değişiklikler olmadı. Sadece geliştirmeler, iyileştirmeler ve yeni özellikler eklendi.

Hangi sürüm olursa olsun mutlaka tüm güncelleştirmelerini yükledikten sonra kullanın. X4'e de rahatlıkla geçebilirsiniz.

muhabir01

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
teşekkürler tüm tavsiyeleri dikkate aldım
Şu an corel draw 12 ile başlamayı düşünüyom
bende daha önce 11 vardı onda biraz birşeyler ögrendim
kitap tavsiyeleri için de ayrıca teşekkür

vizyon222

🌟Usta Tasarımcı🌟
7'den X4'e kadar hepsini kullandım en iyi program güncel olanıdır sanada X4' tavsiye ederim...

gfb1907

🌱Yeni Üye🌱
Hard diskinde yerin varsa 12 X3 ve X4 hepsini yükle derim şahsen tabi kendiniz bilirsiniz. Kolay Gelsin.