Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

deseni yuvarlak etrafına sarmak(acil please)

kubrakoyn

🏅Acemi Tasarımcı🏅
düz serit içerisinde desenim var, ben aynı deseni yuvarlak serit etrafına sarmak istiyorum. powerclip yuvarlak içine düz cekilde koyuyor,ben yuvarlagın dıs cizgisine sarmak istiyorum.yardım edebilirmisiniz??

özgüll

👑Efsanevi Grafiker👑
Yaka gibi bir şey için kullanacaksın anladığım kadarıyla. Peki desenin bütün mü yoksa parça parça tekrar mı ediyor?

kubrakoyn

🏅Acemi Tasarımcı🏅
desen parca parca tekrar ediyor.(yani iki sekli cntr+d yaparak serit boyunca uzattım)bordur gibi düşünün.bunu yuvarlagın etrafında cevirmek istiyorum nasıl yapabilirim? power clip yuvarlagın içine atıyor fotografı cerceve içine almak gibi. benim istedigim iki objeyi birbirine sardırmak???

timsah_sg

🏆Pro Tasarımcı🏆
konu ile ilgili ders sitemizde mevcut coreldraw dersleri başlığı altında arama yapabilirsiniz kolay gelsin...

bw_ajans

🌱Yeni Üye🌱
ctrl+d yapıp sıralı bir şekilde çoğalttığın şekilden 2 tane yap sonra bunu yukarıdan aşağıya simetri şekilde belirli bi aralıkla gurupla. gurupladığın iki şekli çizeceğin bi elipse sonra elipse ortaladığın guruplu şekli çift tıklayıp döndürecek pozisyona getir. istediğin mesefaye çoğaltarak bırak.sonrasında ctrl+d yap elipsin etrafında yuvarlak bi şekilde çoğalmış olacak. elipsin etrafında ilk çoğaltırken ctrl tuşuna basılı tut. orantılı bi şekildee çoğaltır. en son elipsin etrafındakii yuvarlak çoğalmış şekli duruma göre power clip yapabilirsin... inşallahh sorunu anlamışş ve yardımcı olabilmişimdir...

özgüll

👑Efsanevi Grafiker👑
bw_ajans güzel anlatmış. Ek olarak; döndürdüğün nesnelerin tabanlarının da oval olmasını istiyorsan ,ki bordur dediğine göre oval olmak zorunda, shape tool ile ovalliğini ayarlayabilirsin.

sinsi-34

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
resim ekleseydin yardımcı olurduk ...