Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Dijital Baskı Makinası ( Kararsızlık )

Mr. BRAINY

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar 320 yeni makina almayı düşünüyorum fakat bir türlü karar vermedim herkez ayrı kafadan çalıyor fiyatlar arasında farklar var.

1. Makina İstanbul Reklamda Partner PW 3308 (Xaar 382 35 picolitre)... Witcolor tarafından üretilip türkiyede partner adı altında satılıyor. Değeri 30 -40.000 $ arası
2. İnfiniti Ozak ta 45- 50.000 arası
3. İnfiniti Etap Group adında bir firmada 20 - 30.000 $ arasında

Makinaların özelliklerini buraya yazıp kalabalık etmek istemedim. bu firmalar zaten tanınan bilinen firmalar özelliklerine siz bakabilirsiniz. Uygun Fiyata Kafa Problemi Yaratmayan bir makina arıyorum. karar veremedim yardımcı olursanız sevinirim

teşekkürler.

pasayusuf

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
başta şunu söyleyim almayı düşündüğün makinada ne yapacaksın?
seri üretetim ve kaliteli baskı dersen xaar kafa makina almanı önermem
yok benim çok baskım olmaz beni idare etsin yeter dersen öneririm daha biçok firma var digital baskı makinesi satan.
challanger 2 tane var bende infiti ile aynıdır menunmuyum mennunum nerdeyse hiçbir problem çıkarmıyo ayarını tam yaptıktan sonra sorun çıkarmazda ama hız arıyorsan yada muhteşem kalitede baskı istiyosan bu isteklerini xaar kafa makinada yapamazsın.
aynı şekilde bi challangerde seiko kafa var hız dersen hız kalite dersen kalite herşey muazzam. spektra kafa da keza aynı şekilde muaazzamdır.
sonuç olarak
- xaar kafa idare edebilecek ama sıfır makine almak isteyenlere hiç ama hiç önermeyeceğim bi kafa modeli
- seiko kuşkusuz iç mekan kalitesinde baskı yapabilen bi makine spektra kadar hızlı olmasada hız konusunda da xaar dan çok daha iyi olan bi makina
- spektra da hız konusunda kimseyi yarı yolda bırakmayacak bi makina bakı kaliteside seiko kadar olmasa da o da xaar dan çok iyi
konika kafa makinayı hiç solemiyorum tartışmasız 1 numara ;););)

Mr. BRAINY

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yapacagım makinada 1100dtx (dokuma kalınlıgı) yani ortalama 600- 800 gr arası vinil tarzı bir malzemeye baskı yapacak ayriyetten genel reklamcı ihtiyaçlarını karşılayacak bi makina olması lazım. baskı kalitesi iyi olması lazım Roland Sp540v 1440Dpi baskı yapıyor ama xaar 382 nin baskınısıda gördüm ona yakın 720 / 1440 dpi. baskı kafalarının da iyi olması lazım ilk defa dijital makina alıcam bilmiyorum piyasada cok çeşit var kime sorsam onu alma diyor herkez ayrı bişey soyluyor o yuzden cok kararsız kaldım..

tavsiye ettiginiz firmaları ve makinaları söylermisiniz?

janjan41

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.olbiaprinter.com
1- xaar 382 yeni bir kafa ve su anki kafalar beta sürümü yani henüz tam anlamıyla piyasaya cıkmadı (xaarın kendi sitesinde bile henüz yok) pl düşük olduğu için iç mekana yakın baskı werebiliyo bence şu an bu makineyi almak için biraz erken

2- infinitiden alıcan makine hangi kafa oldunu belirtmemişin tahminimce spectra yada konika almayı düşünüyosun spectra tatrtışılmaz ii bir kafa ama baskı kalitesi ne seiko ne epson nede konika kadar kaliteli değildir seiko kafalar iii ama cok sık tıkanma problemi olduğu söleniyo konika kafaya gelince 14 pl ile belki en kaliteli baskıyı yapıyooo amaaa ekosolvent boylarla

3- benim sana tawsiyem spectra düşünüyosan troyjet alman baskı kalitesi ve hızı oldukca güzel en güzeli ise başka firmadan alıcan 40 000 dolarlık makineyi 30 000 dolar civarında kalitededen wazgeçmeden veriyolar amma illada iç mekan kadar kaliteli diyosan azdaha bekle troyjetin yeni konika kafa makinesi cıkıcanı duydum

BU ARADA PASAYUSUF KARDEŞİM XAAR 760 VE 1001 Bİ İNCELE DERİM HENÜZ BUNUN ÜZERİNDE DAHA İYİ BİR KAFA YAPILMADI

yıldızreklam

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.reklammalzemeleri.com
mrb makine alacak arkadaşım sana kesinlikle troyjet spectrayı öneririm fiyatıyla çinde ucuz kalitesiyle amerikalı ile yarışır sanırım bu yeterli senin için ayrıca yerli üretim servis ve praça derdin yok.bana ulaşırsan yardımcı olurum sana

ister saatte 16m2 istersen 104 m2 iş basabilirsin her işe uygun bir makine troyjet spectra

Moderatör tarafında düzenlendi:

pasayusuf

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
troyjeti duydum yanlız mikanayı da baskısınıda görmek nasip olmadı henüz.
övenlerde var kötüleyenlerde her makinaya olduğu gibi
fiyatı ne kadar dediğin bu makinanın spectra kafa bi 3.20 lik makinanın???

yıldızreklam

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.reklammalzemeleri.com
özelden msj attım ama dediğim gibi çin makinesinden ucuz burdan yola çıkabilirsin dediğim gibi bana ulaşırsan fiyat verebilirim baskılarınıda Ankarada görebilirsin 4 tane spectra çalışıyor

Erkan DERYA

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.istanbulreklam.com
1- xaar 382 yeni bir kafa ve su anki kafalar beta sürümü yani henüz tam anlamıyla piyasaya cıkmadı (xaarın kendi sitesinde bile henüz yok) pl düşük olduğu için iç mekana yakın baskı werebiliyo bence şu an bu makineyi almak için biraz erken

BU ARADA PASAYUSUF KARDEŞİM XAAR 760 VE 1001 Bİ İNCELE DERİM HENÜZ BUNUN ÜZERİNDE DAHA İYİ BİR KAFA YAPILMADI

Xaar ın sitesinde olmayan kafa nasıl beta oluyor...

Xaar'ın anlaşması ile Sadece Çin piyasasında Witcolor (Partner) bu kafaları kullanma ve makine üretme hakkına sahip bu yüzden Sitesinde tanıtmıyor Çindeki üretici ile Yıl bazında anlaşmaları var.

Tabiki ilerleyen zamanlarda diğer üretici firmalarda Xaar 382 model baskı kafalarını gövdelerinde kullanacaklardır...

Yıllar önce ilk Xaar 128 (360 dpi) 40 picolitre baskı kafasını kullanan makineyi Witcolor firması üretmişti...

Xaar 760 ile çalışan sadece Teckwin TeckStorm UV makine mevcut

janjan41

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.olbiaprinter.com
betadan maksadım xaar kafayı tam piyasa sürmeden sadece çözüm ortaklarına sunuyo ve duruma görede ilerleyen zamanlarda piyasaya sunuyo ki witcolorunda xaarın çözüm ortağı oldunu biliyorum maksadım makinennizi yada xaar firmasını kötülemek değildir kii bence dünyanın en iyi kafasıda xaardır

birolbirinc

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşım aslında baskıda ne aradığın çok önemli hepsinin (+) ve (-) leri var xaar lar başlangıç modeli bizim gibi ilçelerde oturuyor ve fazla yüklü iş potansiyeline ulaşmıyorsan bence xaarlar yeterli. Yok çok kaliteli baskı yapacam dersen roland lar ve seiko kafalılardan şaşma. Hayır çok baskım var hızlı bassın ve minimum problem yaşayacağım dersen spectra lardan başkasına bakma.
makine olayları ihtiyaç meslesi bende aldıktan sonra anladım şu anda elimde 2 mt lik bir makina var ama keşke 180 lik yada 160 lık alsaydım. makina xaar fafa arkadaşların anlattığı problemlerin bir kısmını bende de yaşansada o kadar da abartılı değil farklı makineleri kullanan arkadaşlarım var onlarda sorunlar yaşıyor. roland da da sorunyaşayanı gördüm infinitidede yani aslında sorunsuz makine kadar sana en iyi servisi kim verecek bu konularla ilgilen. ve mutlaka sıkı bir anlaşma yap bahsettiğimiz paralar büyük paralar.
servisi çok önemli tam işin ortasında bir sorun yaşarsın telefon elinde arasın firmayı adam derki şu anda elimizde personel yok ne zaman gelicek 1 hafta sonra senin skıştığın an o an olur işte o yüzden bence servis ile ilgili araştırma yap derim sana. hatta üşenmeden bence önceden bir avukata danış bu konulardan anlayan bir bilene danış kanuni olarak çevremde bu işlerden ağlayan insanlar var bende sorun yok allaha şükür şimdilik ama olunca inan bu aletler adamı işinden gücünden eder.

bakihasan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
slm.bende 320 lik infiniti Bplas 12 128 zaar kafa var.özaktan aldım geçen sene temmuz ayında.ocağın 20 sine kadar elimde işler var.onları teslim edip satmak istiyorum.istersen eğer roland sp540 da var. iletişim için********************

Moderatör tarafında düzenlendi:

hakanxxx

🌱Yeni Üye🌱
(seiko makine almayı düşünenler) son çıkan makinelerin resimleri bile aynı.

son birkaç ayda çıkan , reklam ile alakalı dergilerin hepsini gözden geçirin.
(sign fuarına gidenler farketmiştir zaaten)
seiko diye satılan makinelerin hepsi aynı fabrikadan çıkmış gibi, birebir aynı. sadece farklı görünsünler diye ön fanları değiştirilmiş.
Bir firma çıkıyo yok bizim makine japon malı. öbürü çıkıyo bizim ki italyan.
e aynı makine nasıl farklı ülkede imal edilmiş?
merak etim araştırdım.
saatçioğlu, passreklam, ataline,enerjidijital ve 2e. bu firmaların seiko makinelerine bakın. aynı fabrikanın imalatı olduğunu görüceksiniz.
halbuki bu makinenin imalatçısının türkiye mümessili 5 yıldır 2e ileri teknoloji ürünleri olduğunu öğrendim.
onlar hakkını aramıyor, bare onların yerine ben arıyım dedim.:emo1:
(asıl sormamız gereken soru? bu makineler aynı yerde üretiliyorsa fiyatları niye bu kadar farklı?
3 -5 bin dolar farkı anlarım servisleri daha oturmuştur. onun maliyetini koyar. peki 15 bin dolar fiyat farkı olanlar, bizi keriz yerine koyuyor farkındamısınız?)
seiko makine almayı düşünenler. bu konuyu araştırın.

Son düzenleme:

ysns

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.2eteknoloji.com
son birkaç ayda çıkan , reklam ile alakalı dergilerin hepsini gözden geçirin.
(sign fuarına gidenler farketmiştir zaaten)
seiko diye satılan makinelerin hepsi aynı fabrikadan çıkmış gibi, birebir aynı. sadece farklı görünsünler diye ön fanları değiştirilmiş.
Bir firma çıkıyo yok bizim makine japon malı. öbürü çıkıyo bizim ki italyan.
e aynı makine nasıl farklı ülkede imal edilmiş?
merk etim araştırdım.
saatçioğlu, passreklam, ataline,enerjidijital ve 2e. bu firmaların seiko makinelerine bakın. aynı fabrikanın imalatı olduğunu görüceksiniz.
halbuki bu makinenin imalatçısının türkiye mümessili 5 yıldır 2e ileri teknoloji ürünleri olduğunu öğrendim.
onlar hakkını aramıyor, bare onların yerine ben arıyım dedim.:emo1:

hakan merhaba:)

senin de farkettiğin üzere çıkmış gibi makineler...
ancak işin doğrusu bu değil...
türkiyeye ilk gelen seikoları ataline firması getirdi...
orijinal japon malı makineler olup sadece montaj yeri çindir...
bütün parçaları japondur...
kasa olayına gelince ben kasanın ne kadar etkin olmadığını iddaa etsemde elbette görsellik adına ne kadar iyi ise o kadar keyifli olur...
sonuçta insanlar para verip makine alıyorlar ve ne kadar şık durursa o kadar iyi olur...
ataline ilk seikoyu getirdiğinde başarılı sonuçlar alındı ve rakipleri de hemen hemen yakın kasalar ürettirmeye kalktılar...
bence akıllı bir hareketti...
saygılar...

askvegercek

🌱Yeni Üye🌱
merhaba size çok uygun fiyata seiko makina verelim satımız müşterilerim hepsi memnun

srdlmjd

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşım ben 6 yıldır bu işin içindeyim. Benim için kalite ve hızlı baskı gerekiyor.320'lik makina alıcam hem paradan kaçınmam diyosan vutek al derim.ama sıkıntın para ise git troy-jet al. ben aldım kafamda rahat içimde.iyi yıllar dilerim

graphicturk

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.graphicturk.com
eğer kaliteli baskı ve hız arıyorsan

Arkadaşlar 320 yeni makina almayı düşünüyorum fakat bir türlü karar vermedim herkez ayrı kafadan çalıyor fiyatlar arasında farklar var.
kaliteli baskı ve hız arıyorsan paranda varsa hp scitex ten şaşma derim pahalı ama saatte 600 metrekare baskı yapan modelleri var ve fotoğraf gibi baskı yapıyor

optimumreklam

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.optimumreklam.com
Şuanki en iyi baskı makinesi olan Maximayı öneririm. Maxima Konica Minolta 14 pl kafa kullanmaktadır. Gerçek solvent mürekkep kullanmaktadır. Kafa voltajı ayarı istemez. Voltaj sabitdir. Otomatik solvent basma sistemine sahiptir. Xaar kafayı açıklamaya gerek yok zaten artık çocuklar bile biliyor. Izsiz zemin basamaz. 80 pl ve 40 pl si vardır ver 40 pl icin doğru düzgün boya yok. Kafalar çok çabuk yıpranıyor.
Spectra kafa zeminleri problemsiz basar. Uzun metrajlı işler basarsınız ama noktalar büyüktür. en az 8 adet Nova kafa kullanılırsa baskı hızı idealdir. şimdi piyasaya skywalker diye çakma bir spectra kafa çıkardılar. Ömrü aynı xaar gibi. Spctra novanında derdi noktaları büyük iç mekan kalitesinde basamaz. Seiko kafa 35 pl dir yani noktası Xaar40pl gibi ömrüde azdır. Ve seiko kafa sürekl temizlik ister. Çöpe giden bir sürü boya demek. Seiko kafa makinesi olan arkadaşlara sorabilirsiniz. Maxima 50 metre temizlik yapmadan baskı yapabileceğiniz 4 pass da 40 metre kare photo kalitede dış mekan baskı yapabileceğiniz bir makinedir. Isteyen herkesi Maximayı kullanan firmalara tek tek götürebilir hem firma sahipleriyle hem operatörlerle görüştürebilirim.
Şuan birçok vutek operatörü maxima kullanmaktadır.
Düşün birkere vutek hızında daha kaliteli baskı ve 5 te biri fiyatına.
Sorusu olan?

ebdesign

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Sana Tavsiyem marka olarak Roland'ı Tercih et... Bir fiil 1,5 sene Rolan AJ1000 ve SP540'ı kullandım ve mükemmel baskı kaliteleri ve hızları var teknik servis durumuda geyet iyi...

ataline

🌱Yeni Üye🌱
Sayın arkadaşım makına konusunda kafanız karışık bizlerin sizlere tavsiyesi aşagıda belirttiğimiz ürün olabilir bu ürünümüz orjinal japon malıdır PHAETON SEIKO birçok kurumsal firma kullanıyor isterseniz referans tel verebiliriz grafikerler.net sitesinde bunları yayınlıyamıyoruz etik olmaz birde yine 6 renk 6 kafa mevcut

santemedya

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşım 10 yıldır bu sektördeyim. Bugüne kadar bütün makinelerimi**** Reklam dan aldım. Firmam Kadıköyde. Son aldığım makine Maxima Konica 14 pl kafa kullanmakta. Çok ama Çok memnunum. Sizede gönül rahatlığı ile tavsiye ederim. Muhakkak baskı kalitesini ve hızını görmelisiniz görmeden sakın başka hiçbir makineyi almayın.