Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

dikdörtgen çalışılmış işi kenarlarını yuvarlamak?

nhn_89

🌱Yeni Üye🌱
benim bir sorunum var... 7.6 ya 10 cm çalışmış olduğum bir iş var ve bu işi müşteri kenarlarının oval olmasını istiyor en kolay nasıl yapabilirim bana bu konuda yarıdımcı olabilirmisiniz? :sweating:

Önder Adem

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.istanbulletiket.com
işi buraya ekleyebilir misin, daha faydalı olabiliriz,

seçenekler

1. Photoshop'ta kenarları oval bir dikdörtgen çiz, kenarlarını seçili hale getir ve Inverse ile dışını seç, işi o şekilde kes

2. Vektörel bir programda yine aynı şekilde bir dikdörtgen çiz, resmi buraya çağır, bu karenin içine yapıştır...

nhn_89

🌱Yeni Üye🌱
işi buraya yüklerim ancak çok acil onaya yollamam gerekiyor oyüzden bu işi halletmem gerekiyor bu arada daha önceki yardımınız içinde teşekkürler. birde bişey sorucam işin kenarlarında 10 mm çizgi var nasıl olucak vektörel programda çizgiyi çizip öylemi çağırayım?

Önder Adem

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.istanbulletiket.com
işi buraya yüklerim ancak çok acil onaya yollamam gerekiyor oyüzden bu işi halletmem gerekiyor bu arada daha önceki yardımınız içinde teşekkürler. birde bişey sorucam işin kenarlarında 10 mm çizgi var nasıl olucak vektörel programda çizgiyi çizip öylemi çağırayım?

Resim yüklemek çok basit aslında... Neyse...

Hangi vektörel programı kullanıyorsun bilmiyorum ama, bahsettiğin işlemi o programda yapabilirsin. İki dikdörtgen çizersin birisi diğerinden her tarafından 20 mm küçük olmalı, ikisini birbirine ortalar küçük olan dikdörtgenin içine past edersin, büyük olanı çizgi gibi değerlendirip renklendirirsin... Bu işlemi çizgi kalınlığı vererek yapmamanı tavsiye ederim...

picture2bd3.png

nhn_89

🌱Yeni Üye🌱
tamam çok teşekkür ederim aslında biliyodum ama son dk olduğu için aslında daha önce bir kaç kez yapmıştım ama şimdi acele bekledikleri için işi benden sanki bildiklerimi de unuttum bir sorum daha olucak dikdörtgenin kenarlarını nasıl oval yapıyoruz çok basit bir soru ama şuan sanki unuttum hepsini :( buarada işi photoshopta yaptım ama freehandde kullanıyorum.

nhn_89

🌱Yeni Üye🌱
çok saolun inanilmaz yardımcı oldunuzz çok teşekkür ederim burada mac kullanıyorum çok ama çok teşekkür ederimmmm :) :)

Önder Adem

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.istanbulletiket.com
tamam çok teşekkür ederim aslında biliyodum ama son dk olduğu için aslında daha önce bir kaç kez yapmıştım ama şimdi acele bekledikleri için işi benden sanki bildiklerimi de unuttum bir sorum daha olucak dikdörtgenin kenarlarını nasıl oval yapıyoruz çok basit bir soru ama şuan sanki unuttum hepsini :( buarada işi photoshopta yaptım ama freehandde kullanıyorum.

picture3yp6.png

nhn_89

🌱Yeni Üye🌱
Başka bir sayfada shapelerden oval çizdim sonra ona stroke ile çizgi kalınlığı verdim sonra bu çalışmayı kendi yaptığım çalışmanın üzerine kopyaladım ve olduu çok saolun arkadaşlarrr :) :)

nhn_89

🌱Yeni Üye🌱
:) yok yok olmazz inşallah diye düşünüyorum :) :)

Paint

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
neden bukadar ugraşıyorsun rectangular marquee tool ile seçili hale getir CtrL+alt+R
açılan refine edge panelde degerleri degiştirerek istedigin ovalligi vere bilirsin

HaNıM aGa

🏅Acemi Tasarımcı🏅
teşekkürler sayenizde bende öğrendim:) çok teşekkürler....