Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Dünden Bugüne Altın Portakal Film Festivali Afişleri

the_one

♾️Grafik Gurusu♾️
12950021to5.jpg

45715354mn8.jpg

75740568mv9.jpg

59916562mv6.jpg

86436335bj5.jpg

89445952cv7.jpg

79520404lf4.jpg

47175926pz7.jpg

79844515gk4.jpg

10ay3.jpg

11gk6.jpg

12rn0.jpg

13tf8.jpg

14sr7.jpg

15hj0.jpg

16tp5.jpg

17uf5.jpg

18vr8.jpg

19dq3.jpg

20dm1.jpg

Benzer konular

irm.art

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
teşekkürler paylaşım için

yoSa

👑Efsanevi Grafiker👑
Kesinlikle burda olmaları gerekiyor...Zira film afişi yapan arkadaşlarımızın sayısı bihayli yüksek...Enazından bu afişler ana temayı(film) çok çarpıcı vurguluyor :)

Teşekkürler...

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Ben afişler konusunda ağlamak istiyorum!!! İlk yıllardaki afişler değil belki; onlar benim konumun dışında. Ancak geçtiğimiz bir kaç yıl içinde afişler soyut bir hava içinde idi. Çok da başarılılardı. Tam olarak yansıttığı sinemaydı... olması gereken yani. Şudur budur demeyeceğim, hazır yeri gelmişken bu seneki afişler ne alaka anlayabilmiş değilim. Fırsat bu fırsat dile getirmeyi istedim. Yani merak ediyorum; biz Sinema deyince, Özgü Namal'ı mı düşünüyoruz. O mudur, bizdeki sinema kavramı? Ben çok riskli, kısıtlanmış olarak nitelendiriyorum bu çalışmaları. Hele bir tane 4 kollu Namal var görülmeye değer!!! bazı şeyler kötü örnek olma faydasını taşıyor. Bilemiyorum kaç kişi benim gibi düşünür ancak; sadece son çalışmayla diğer çalışmaları karşılaştırın yeter bence. Bu arada çalışmaları yapan arkadaşımdan özür diliyorum ancak geriye adım atmaktır bu. Altın Portakal bunu haketmiyor. Not Özgü Namal'ı çok severim bu arada. Ancak ben hangi ünlü gelirse gelsin bu tepkiyi verirdim. Son bir kaç yıldan sonra.

the_one

♾️Grafik Gurusu♾️
Ben afişler konusunda ağlamak istiyorum!!! İlk yıllardaki afişler değil belki onlar benim konumun dışında. Ancak geçtiğimiz bir kaç yıl içinde afişler soyut bir hava içinde idi. Çok da başarılılardı. Tam olarak yansıttığı sinemaydı... olması gereken yani. Şudur budur demeyeceğim, hazır yeri gelmişken bu seneki afişler ne alaka anlayabilmiş değilim. Fırsat bu fırsat dile getirmeyi istedim. Yani merak ediyorum biz Sinema deyince Özgü Namal'ı mı düşünüyoruz. O mudur, bizdeki sinema kavramı? Ben çok riskli kısıtlanmış olarak nitelendiriyorum bu çalışmaları. Hele bir tane 4 kollu Namal var görülmeye değer!!! bazı şeyler kötü örnek olma faydasını taşıyor. Bilemiyorum kaç kişi benim gibi düşünür ancak; sadece son çalışmayla diğer çalışmaları karşılaştırın yeter bence. Bu arada çalışmaları yapan arkadaşımdan özür diliyorum ancak geriye adım atmaktır bu. Altın Portakal bunu haketmiyor.

İlk yıllardaki afişleri konunuzun dışına itmeden önce Oscar'ın ilk afişlerini de görmelisiniz.Bazı çalışmalar kendi zamanının içinde değerli kalabiliyor.Tabiki "zaman" kavramı tasarımın önüne geçmemeli.
Son söylediklerinize bende katılıyorum gerçekten.Benimde gözümden kaçmış değil.Uluslararası bir boyuta ulaşmayı hedefi haline getirmiş bir organizasyonun afişinde de başka imge ile kullanılmalıydı.Yine de emek verenlere teşekkür etmek gerekir sanırım.İlginiz için teşekkürler.

Son düzenleme: