Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

FARKLI Reklam Tasarımları . .

sLyman

🏆Pro Tasarımcı🏆
teoman 1 çalışmada telefon persinde sorun yok sorun arkasındaki ışıkta ve yansıması ışık düzelirse perspektif verildiği çok daha anlaşılır olucaktır ama perspektifi bozarım daha kolay diosan o ayrı :D diğer çalışmların güzel iyi bir vizyonun var

yoSa

👑Efsanevi Grafiker👑
Sanıyorumki yapılan işlerin text alanlarını Türkçeleştirmek tasarımdan kabul edilmiyordu..Yani ben öyle biliyorum..
07003lpr1nouakc71gn3.jpg

:) Creedwar neden öyle diyorsun...Konunun adına bakarmısın...Farklı reklam tasarımları(hem farklı hemde tasarım)

12vn7.png

Hadi yaptığın işe saygın yok, hadi kendinede saygın yok onada ok, peki bukadar insanadamı saygın yok, zaman ayırıp çalışmaları inceliyorlar...(diğerleride şüpeye düştü, benim nazarımda zaten şüpeliydiler, o yüzden senden açıklama istemiştim)

Bunu başka bir sitede yapsan anlarım, grafikle bukadar iç içe olan insanların arasında buna nasıl cesaret ediyorsunuz?

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Fikir ve görüşlerinizi bildirmeden önce, her çalışma müşteriye sunulmak için yapılmış konsepttir. Yazınsal olarak özen göstermedim bu yüzden takılmanız gereken kısım tasarım olursa sevinirim...

Emaar Adlı çalışma 2 sayfalık çalışmadır ama ben küçük ebatta yükledim..

Şimdi benimde sormak istediğim şudur!
Her çalışma müşteriye sunulmak için yapılmış Konseptir! diye yazmışsın..Bana kurumsal firmalar ( Kurumsal firma tanımını umarım biliyorsundur) için tasarladığın KONSEPT çalışmalarının yapım ve ve sunum aşamalarını anlatırmısın teOman?

te0man

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.3dreamaker.net
Yosa ve Creedraw anlaşmalı olduğumuz DHL firmasının isteği üzerin aynı görseli yakın bir tasarımla çalıştım, yanyana getirdiğinizde GÖRSEL DIŞINDA Bİ BENZERLİK OLMADIĞINI SAHİP OLDUĞUNUZ UFAK BİR MANTIKLA farkedeceksinizdir..!!

Açıklayıcı oldumu ?
Emaar ile DHL aynı düşüncede olduğundan çok farklı yerlere taşıyamadım, ama eskisinden daha qöz alıcı ve iyi olduğu hakkında gerekli kişilerden yorumlarımı aldım, siteye atmamın tek nedeni reklam çalışmalarındaki yaptığım hataları sayenizde daha aza indirmek..! ;)

Boş laflarla konuları meşgul etmeyin ok..!
Yükseğe taş atmayın ;) ance kendi başınızı yararsınız..

sezgi şirin saol..
sLyman :) sende saol walla o kısmını o kdr düşünmedim dediğini denicem ama :) war bi sorun orda...

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Yosa ve Creedraw anlaşmalı olduğumuz DHL firmasının isteği üzerin aynı görseli yakın bir tasarımla çalıştım, yanyana getirdiğinizde GÖRSEL DIŞINDA Bİ BENZERLİK OLMADIĞINI SAHİP OLDUĞUNUZ UFAK BİR MANTIKLA farkedeceksinizdir..!!

Açıklayıcı oldumu ?
Emaar ile DHL aynı düşüncede olduğundan çok farklı yerlere taşıyamadım, ama eskisinden daha qöz alıcı ve iyi olduğu hakkında gerekli kişilerden yorumlarımı aldım, siteye atmamın tek nedeni reklam çalışmalarındaki yaptığım hataları sayenizde daha aza indirmek..! ;)

Boş laflarla konuları meşgul etmeyin ok..!
Yükseğe taş atmayın ;) ance kendi başınızı yararsınız..

Sen ne komikmişssin kozbi şow :p
Taş atarsak başımız yarılırmış cartmış curtmuş..

Görsel dışında bir faklılık olmaması yapılan işteki ufak 7 farkı bul yarışmasına mı çevirmek istiyorsun? Saçmalamak, olduğun yerde batağa batmakla aynı şey..

Eskisinden daha göz alıcı ve iyi olduğunu gerekli kişilerden yorumlar aldım diyebiliyorsun ama reklam çalışmalarındaki hataları göstermek için bizimle paylaştığını söyleyerek kendi kendini tezat bir durumda ateşe atıyorsun..

Boş laflara gerek yoksa burada işin ne..Ama aaa çok cici çok şeker olmuşa, çok teşekkür ederim saol mersi..Gerçekleri tokat gibi anlıının ortasına koyanları ''taş atma kendi başın yarılır'' lamı egale etmeye çalışıyorsun..Basit bir iş basit bir tasarım anca bukadar basitlikten geçer..

te0man

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.3dreamaker.net
Boş laflara gerek yoksa burada işin ne.
Bu ne demekti buradakiler boş lafmı ediyo, herkezi kendin gibi mi görüyosun.. Karşındakini eleştirmeden önce bi bulunduğun yere bak ok.. ;) Basitde olsa yap bi çalışmada öyle gel karşıma . .

Şikayetle uraştırma beni ok yazma konuma herangi bişey...

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Bu ne demekti buradakiler boş lafmı ediyo, herkezi kendin gibi mi görüyosun.. Karşındakini eleştirmeden önce bi bulunduğun yere bak ok.. ;) Basitde olsa yap bi çalışmada öyle gel karşıma . .

Şikayetle uraştırma beni ok yazma konuma herangi bişey...

Seviyesini oturduğu yerden eşinden dostundan ayarlıyan biriyle ağız dalaşına girdiğim için herkestes özür diliyorum..

te0man

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.3dreamaker.net
O cümlemden senin dışında herkez ne demek istediğimi anlamıştır.. Bana yaptığım çalışmalarla ilgili dalaşıcak kadar, alanında deneyimli olmadığından bu yaptığını sadece kuru gürültü olarak adlandırıyorum.. Bi daha bana ait konuları yorumlamazsan fena sevinirim..;)

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
O cümlemden senin dışında herkez ne demek istediğimi anlamıştır.. Bana yaptığım çalışmalarla ilgili dalaşıcak kadar, alanında deneyimli olmadığından bu yaptığını sadece kuru gürültü olarak adlandırıyorum.. Bi daha bana ait konuları yorumlamazsan fena sevinirim..;)

Alanında deneyyimli bir Üstün kişilik olmandan dolayı internetin arama motorlarında kolayca bulunabilecek üstün benzerlikli ama apayrı çalışmalarınla seni başbaşa bırakıyorum..Sana yazmak istediğimden değil cahil ve sarhoşlarla uğraşmayı sevdiğimden yazıyorum..

yoSa

👑Efsanevi Grafiker👑
Fikir ve görüşlerinizi bildirmeden önce, her çalışma müşteriye sunulmak için yapılmış konsepttir. Yazınsal olarak özen göstermedim bu yüzden takılmanız gereken kısım tasarım olursa sevinirim...

1. Hatan; Yaptığın çalışmanın daha önceden yapıldığını söylemiyor,baz aldığın örneği eklemiyorsun.

2. Hatan; birde üstüne kalkıp "Yazınsal olarak özen göstermedim bu yüzden takılmanız gereken kısım tasarım olursa sevinirim" diye yazıyorsun...Halbuki değişen sadece yazı! birkaç kenar şerit.Neresini sen tasarladın?

3. Hatan ; İş işten geçtikten sonra kalkıp ben yeniden ele aldım, bu firmayla çalışıyorum şununla konuşuyorum diyorsun.

4.Hatan ; Bütün bu hatalar yetmez gibi kaş göz kaldırıp burun kıvırıp insanlara saygısızlık yapıyorsun.

5.Hatan ; 4. hatandan ders almayıp hodri meydan yapıyorsun. ( hemde kendinden hem yaşça hemde tecrübe anlamında ileride olan insanlara)

6.Hatan; Seni uyarmama rağmen (uygun bir dille) hala kalkıp forum kurallarını ihlal ediyorsun(flood)

İnsanlarla konuşurken daha saygılı ol!

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
07003lpr1nouakc71gn3.jpg

12vn7.png

Bu çalışmanızda yaptığınız işleme; "tercüme" yapılarak tekrar baskıya verilmesi desek daha doğru olacaktır.

DHL.jpg

Yalnız benim konuya asıl müdehalem ikili tartışmalarınızın forum huzurunu kaçıracak seviyeye doğru ilerlemesidir.

Sanırım uyarımdan sonra bu şekilde tartışmaya devam etmezsiniz?!

Bu çalışmanızda gözüme batan bir ayrıntı:

Havada Denizde Lider diye sıralamaya sokarsanız firma ismini ben HDL olarak algılarım. Oysaki ulaşım araçlarının sırası da sizin yazdığınız gibi olmayıp Denizde Havada Lider dir. (Nesne büyüklüğüne göre...). Bir eksiğimiz kaldı. Kara yı vurgulamadık?

te0man

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.3dreamaker.net
O görseli benim kullanmak istediğimi mi düşünüyosunuz, kaç tane grafiker müşteriye karşı gelip kendi istediğini kullanıyo ! ? DHL firmasının kullanmak istediği görsel BU , Vurgulamamı istediği cümle BU eski renklerinden ve görselin ayrı bi tasarımı istemeyende kendileri.. SİZ BANA KALKMIŞ AYNISINI BASIYO diyosunuz.. AZCIK Bİ BEYİN ÇALIŞTIRMASI SONUCU SADECE GÖRSELİN AYNI OLDUĞUNU, YAZINSAL KONUDA DÖŞEMENİN FARKLI OLDUĞUNU ANLIYACAKSINIZ.. Ha dersenizki beynim o kadar çalışmıyo, o zaman tamam.. ;)

Yosa çalışmalarına bakarsam bi ton hata, konuşmalarını incelersem bi tonda argo şey bulurum ! yalandan yere artislik yapmayın, varsa daha iyi çalışman gelir çıkarsın karşıma ok.. ;)

Volkan istersen şuan üyeliğimi iptal et ;) siteye son girişimdir. !

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
O görseli benim kullanmak istediğimi mi düşünüyosunuz, kaç tane grafiker müşteriye karşı gelip kendi istediğini kullanıyo ! ? DHL firmasının kullanmak istediği görsel BU , Vurgulamamı istediği cümle BU eski renklerinden ve görselin ayrı bi tasarımı istemeyende kendileri.. SİZ BANA KALKMIŞ AYNISINI BASIYO diyosunuz.. AZCIK Bİ BEYİN ÇALIŞTIRMASI SONUCU SADECE GÖRSELİN AYNI OLDUĞUNU, YAZINSAL KONUDA DÖŞEMENİN FARKLI OLDUĞUNU ANLIYACAKSINIZ.. Ha dersenizki beynim o kadar çalışmıyo, o zaman tamam.. ;)

Yosa çalışmalarına bakarsam bi ton hata, konuşmalarını incelersem bi tonda argo şey bulurum ! yalandan yere artislik yapmayın, varsa daha iyi çalışman gelir çıkarsın karşıma ok.. ;)

Volkan istersen şuan üyeliğimi iptal et ;) siteye son girişimdir. !

Üyelik iptali ile ilgili forum kurallarımızda açık bir şekilde belirtilmiş maddeler bulunmaktadır.

Ben size bir şey sormak istiyorum öyleyse:

Bu DHL çalışması size mi ait?

Ayrıca demişsiniz ki: YAZINSAL KONUDA DÖŞEMENİN FARKLI OLDUĞUNU ANLIYACAKSINIZ

Ben de yukarıda size ifade ettiğim okurken algı sorunu tasarımınızda ki en büyük hatalardan birisidir.

te0man

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.3dreamaker.net
Ya Volkancım GÖRSEL Onların yolladığı görsel OK, İstenilen Renkler de belli, eski tasarımdanda uzaklaşmicam ki eskisinde sadece BİR GÖRSEL VE LOGO var tasarımda değil.. Sen şimdi napabilirsin ? Bundan farklı ne yapabilirim elimdemi.. Çalışmanın PSD uzantısını ATARIM sana ve isteyene..! Google'de girin DHL yazın 2 sayfada o acemi arkadaşın yolladığı şey çıkıcak BİR GÖRSEL ve LOGOdan mevcut olan eski tasarımı bende gördüm çünkü firma görmemi zaten istedi !!

4. çalışmanın dışında ona takılıp tartışma çıkarmak isteyen varsa . . . . . .
1. çalışmada da hata bulundu bişey dedim mi teşekkür ettim düzeltmeye çalıştım AMA BANA KALKIP KİMSE HAZIR ÇALIŞMAYI BURAYA ATTIN DİYEMEZ !

Çekemiyosan daha güzelini yapıpı çıkarıcaksın karşısına, lekelemiceksin ;) !

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Ya Volkancım GÖRSEL Onların yolladığı görsel OK, İstenilen Renkler de belli, eski tasarımdanda uzaklaşmicam ki eskisinde sadece BİR GÖRSEL VE LOGO var tasarımda değil.. Sen şimdi napabilirsin ? Bundan farklı ne yapabilirim elimdemi.. Çalışmanın PSD uzantısını ATARIM sana ve isteyene..! Google'de girin DHL yazın 2 sayfada o acemi arkadaşın yolladığı şey çıkıcak BİR GÖRSEL ve LOGOdan mevcut olan eski tasarımı bende gördüm çünkü firma görmemi zaten istedi !!

1. çalışmada da hata bulundu bişey dedim mi teşekkür ettim düzeltmeye çalıştım AMA BANA KALKIP KİMSE HAZIR ÇALIŞMAYI BURAYA ATTIN DİYEMEZ !

Beyfendi. Bizim anlatamadığımız ve sanırım sizin anlayamadığınız bir durum söz konusu.

Bu çalışmayı daha önce yapan kişiyi tanımam. Kendi konusunda ne kadar ustadır bunu da bilemeyeceğim. Fakat onun çalışmasında da sizin yapmış olduğunuz çalışmada da zaten tasarım olarak başarılı bir fotoğraf anlatımı söz konusu. Eğer bu çalışmayı ve fikri siz ya da daha önceki arkadaş yapmadıysa, "bu çalışma şahsıma aittir" demek etik olmaz. Bizler sadece hazır resimleri fotoğrafları alıp. Üstüne yazı yazan bir meslek grubuna mensup olmadığımızı forumda da özel hayatımda da dile getiren insanlar olarak sesimizin çıktığı müdetçe bunu tekrar tekrar söylemeye razıyız.

Eğer yapmış olduğunuz çalışma kullanılan fotoğraftan daha çok bir oranda tasarımı kapsasaydı evet bu çalışmada ki tasarımları sizin yaptığınızı göğsümüz kabara kabara " Evet bu çalışmayı yapan arkadaş ile aynı sitede üyeyiz" demek bize daha çok gurur verirdi!

Şimdi çekemeyen yakıştırmasını hala yapıyorsanız... Evet çekemiyorum. Ama çalışmanızı değil. Sizin gibi düşünüp tasarımcı kimliğine gölge düşürenleri!

Bunun da adına çekememezlik denmez ya... Neyse!

te0man

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.3dreamaker.net
ii                                                                                                    .

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑

ii                                                                                                    .

Burası grafikerler.net... Yukarıda kırmızı ve bold şekilde belirttiğim yerlerdeki gibi mesajlar yazmaya devam ederseniz sizi uyarmak zorunda kalacağım. Eğer, USLUBUNUZ bu şekilde devam ederse otomatik olarak kullanıcı adınız hakkında yaptırım uygulanacaktır.

LÜTFEN USLUBUNUZA DİKKAT EDİN...

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Ben de genel tüm düşüncelere katılıyorum tekrara gerek yok... Sadece Bu mudur? BUDUR! güçlü bir ifade ama otomobil için farklı olmalıydı. Yani ne bileyim bir kamyon reklamı için tamam ama bu bir otomobil çok halk ağzı gibi ifade. Anlatabilseydim bir de! :D Umut ediyorum konu değiştirebilmişimdir...

Son düzenleme:

te0man

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.3dreamaker.net
Anladım efoja, tebrikler bildin o söz bi kamyon reklamı içindi, ama benim aklıma lancerin son modeli geldi çünkü rakiplerine göre çok iyi, sloganıda vardı aslında "köpek balığı kara çıktı" die ama "bumudur, budur" u görünce koyim dedim, bu basılmak üzere hazırlanmadı yanlış olmasın ;) saol..