Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

FESPA Amsterdam fuarında yeni makineleri gören var mı?

acababunebababe

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
merhaba arkadaşlar,

geçen hafta Hollanda Amsterdam'da avrupa'nın en büyük açıkhava reklam fuarlarından biri olan Fespa Dijital vardı.

Ben 1 günümü ayırıp baştan aşağı gezdim, teknolojinin sektörümüzdeki gelişimi muazzam boyutlarda gerçekten. 1 sene önce aldığınız makine bile yeni teknolojiler karşısında eskimeye yüz tutmuş gözüküyor.

o kadar çok üretici vardı ki hangisini gezeceğimi şaşırdım:smile: agfa nın fiyatını sormaya korktuğum UV bir flatbed makinası vardı ki hepinizin görmesini isterdim. Sanırım bu baskı makineleride bizim işimizdeki insanlar için pahalı birer hobi haline geldi:smile:

Benden başka giden, gören var mı merak ettim, yeni teknolojileri buradan tartışabiliriz herkese uygunsa.

Üç adet Türk firması gördüm: Vista display, Optimum reklam, Eurotech. Özellikle vista display büyük bi alan kiralamıştı, bu kadar büyük bir firma olduğunu bilmiyordum ben. Başka Türk firması gören var mı, ben kaçırmış olabilirim.

Benzer konular

abdullah005

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
arkadaşlar optimum reklammda vinil kaynatma makinesi varmış herhalde...fiyatı hakkında bilgisi olan var mı nasıl ni makine...teşekkürler...

magicreate

🌱Yeni Üye🌱
"FESPA Amsterdam fuarında yeni makineleri gören var mı? "

Selam arkadasim, ben fuardaydim. merak ettigin birsey varsa soyleyeyim. Fakat o kadar yeni bir teknoloji gormedim. Piyasada gordugumuz butun makinalardan vardi. EFI, Mutoh, Gerber, Zund, Mimaki, 2-3 tane Turk firmasi vardi. bunlardan biri Optimum idi digeri ise Folyo uretimi yapan bir firmaydi. Hp'den Turkiyeden gelen HP yetkilileri vardi, o devasa makinalarinida gorduk tabiiki ;) fakat baski maliyetlerinin cok yuksek oldugunu gordum. Fuarda daha cok UV makinalar vardi. o kadar ucuz bir makinada gormedim acikcasi :) en dusugi 89 000€ ile Mutoh'tu. Cinli firmalar yine agirliktaydi ozellikle sarf malzemeler konusunda. Benim ilgimi ceken DURST, MUTOH, EFI ve adini tam hatirlamiyorum Innovation teknoloji diye bir firmanin makinalari cok ilgimi cekti.

acababunebababe

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
arkadaşlar optimum reklammda vinil kaynatma makinesi varmış herhalde...fiyatı hakkında bilgisi olan var mı nasıl ni makine...teşekkürler...

vinil kaynatma makinesi hiç duymamıştım, benim bildiğim branda kaynak makinesi var malzemeleri yüksek ısıyla birleştiren ama kim satar bilmiyorum.

"FESPA Amsterdam fuarında yeni makineleri gören var mı? "

Selam arkadasim, ben fuardaydim. merak ettigin birsey varsa soyleyeyim. Fakat o kadar yeni bir teknoloji gormedim. Piyasada gordugumuz butun makinalardan vardi. EFI, Mutoh, Gerber, Zund, Mimaki, 2-3 tane Turk firmasi vardi. bunlardan biri Optimum idi digeri ise Folyo uretimi yapan bir firmaydi. Hp'den Turkiyeden gelen HP yetkilileri vardi, o devasa makinalarinida gorduk tabiiki ;) fakat baski maliyetlerinin cok yuksek oldugunu gordum. Fuarda daha cok UV makinalar vardi. o kadar ucuz bir makinada gormedim acikcasi :) en dusugi 89 000€ ile Mutoh'tu. Cinli firmalar yine agirliktaydi ozellikle sarf malzemeler konusunda. Benim ilgimi ceken DURST, MUTOH, EFI ve adini tam hatirlamiyorum Innovation teknoloji diye bir firmanin makinalari cok ilgimi cekti.

merhaba,

bende fuardaydım başlığı açma sebebim daha ziyade hep beraber makineleri değerlendirelim diye.
innovations dediğin firma, gandhi firmasi muhtemelen. Vutek ten ayrılan bir mühendis kurmuş firmayı bildiğim kadarıyla.

benimde konuşmak istediğim zaten UV makineler. Gandhi, durst, hp, agfa, vutek UV makineler yapmış. Hepsi başlı başına birer fabrika. Baskı hızları, kalitesi vs olarak. Ama fiyatlar korkunç. Özellikle flatbed makinelerin en ucuzu 200.000 € lardan başlıyor. Hp scitex 1 milyona yakın ve agfa nın makinesi 1 milyon € dan bile pahalı:)

Bir makineye para ödediğimiz zaman aslında amacımız bu paranın kat be kat fazlasını kazanmaktır değil mi? peki böyle milyon Euro'luk makinelerle anaparayı çıkarıp, kara geçmek ne kadar sürer sizce:hmm2:

magicreate

🌱Yeni Üye🌱
vinil kaynatma makinesi hiç duymamıştım, benim bildiğim branda kaynak makinesi var malzemeleri yüksek ısıyla birleştiren ama kim satar bilmiyorum.

merhaba,

bende fuardaydım başlığı açma sebebim daha ziyade hep beraber makineleri değerlendirelim diye.
innovations dediğin firma, gandhi firmasi muhtemelen. Vutek ten ayrılan bir mühendis kurmuş firmayı bildiğim kadarıyla.

benimde konuşmak istediğim zaten UV makineler. Gandhi, durst, hp, agfa, vutek UV makineler yapmış. Hepsi başlı başına birer fabrika. Baskı hızları, kalitesi vs olarak. Ama fiyatlar korkunç. Özellikle flatbed makinelerin en ucuzu 200.000 € lardan başlıyor. Hp scitex 1 milyona yakın ve agfa nın makinesi 1 milyon € dan bile pahalı:)

Bir makineye para ödediğimiz zaman aslında amacımız bu paranın kat be kat fazlasını kazanmaktır değil mi? peki böyle milyon Euro'luk makinelerle anaparayı çıkarıp, kara geçmek ne kadar sürer sizce:hmm2:

Gercektende cok pahali makinalardi :( belirlir bir fiyat arastirmasindan sonra sormamayi tercih ettim :)

Uygun olarak gordugum Mutoh'un UV yazicisdi. Buyuk ihtimalle almak icin sonbaharda almayi dusunuyorum.

Sordugun soruya gelince de italyada bir sirket taniyorum sadece baski yapiyorlar ama 5m genisliginde baskilar, sirketin yillik bilancosunun 10 milyon € oldugunu biliyorum. Sende biliyorsun ki Avrupa devletler toplulugu degil bir ulke gibi artik. Bu nedenle bir cok ulke ile gumruksuz calisabiliyorsunuz. Buda size daha cok musteri sagliyor.