Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Folyo yapıştırma hakında yardım.

develiden

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Selam Arkadaşlar.
50 x115cm ebatlarında bir folyoyu ( üzerinde yazı logo var.)plexsiglass üzerine bir türlü yapıştıramıyorum.transfer bandı kullanıyorum fakat cam sil ile deniyorum.Bir türlü başaramıyorum.Hava kabarcıkları oluyor.Çok Düşlündüm nerde hata yapıyorum diye .En son olarak transfer kağıdını tam yapıştıramıyorum folyonun üzerine.Folyo ile trasfer bandı arasında hava kabarcıkları kalıyor.üzrine ragle ile bastırınca kırışmalar oluyor bu da folyoyu yapıştırınca çok büyük sorun oluyor.Hava kabarcıklarının önüne geçemiyorum.Şindi sizlerde tecrübesi olan arkadaşlardan ricam (transfer bandını nasıl güzel hatasız şekilde folyoya yapıştırım.Hava kabarcıkları olmadan ) bu konuda teknik desteklerinizi bekliyorum,saygılar.

Benzer konular

Seyit Tiken

🏆Pro Tasarımcı🏆
Bildiğim iki yöntemi söyleyeyim : 1.si, yardım alarak(iki kişi) her biriniz transferin bir tarafını tutup, gerdirerek folyonun üzerine bırakın. 2.si, transferin yapışkan tarafı üste olacak şekilde, folyoyu transfere yapıştır.

crazyglad

👑Efsanevi Grafiker👑
ragle uygulamasından sonra baloncuklar kırılıyorsa mesele sadece gerginlik ile alakalıdır.

develiden

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Seyit bey fikirleriniz için teşekkürler.

develiden

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
crazy glad
kardeş bilgi için teşekkürler.

stickerizm_ir

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Her folyo ve transfer bandıda yapışma konusunda çok başarılı olmuyor. Buda bi detay :)

kemalgencer

🏅Acemi Tasarımcı🏅
slm arkadaşlar bu folyo dijital baskı mı yoksa ploter kesim mi yapılmış
bildiğim kadarıyla ikisindede aplikasyon yöntemi farklı

pisi_pisi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ragle yerine keçe kullanmalısın...

olcay034

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Yapıştırmak istediğiniz folyo eğer baskı ise ( yani plotterde yazı şeklinde kesilmiş değilse ) tranferle değil bol sabunlu su ile yapıştırın.Folyoyu yapıştıracağınız malzeme ( pleksiklas yada her neyse) oldukça temiz olmalı ve toz olmamasına dikkat edin. Aynı zamanda folyoyu yapıştırırken kullanacağınız tezgahta tozsuz olması lazım. Folyo ile pleksi arasında kalacak en küçük toz bile sorun yaratır.

Eğer yapıştıracağınız folyo plotterde kesilmiş yazı şekilnde ise ve transferle yapıştırmak istiyorsanız (gene yukardaki toz uyarısını dikkate alarak) onunda kolayı var.

Folyoya uygun ölçüde transferi kesin. ( boydan 10-20 cm daha uzun olsun transfer) Transferin uzun kısmından 8-10 cmin pot yaptırmadan önce tezgaha yapıştırın.Sonra bir kişi transferin kalan kısmını tezgaha değdirmeden gergin bir şekilde ucundan tutsun. Folyoyu transferin altına yerleştirin. Transferi tutan kişi,transferin pot yapmamasına ve mümkün olduğunca gergin tutmaya dikkat etmelidir.Sonrasında ise ragle ile acele etmeden transferi 2-3 er cm ilerleyerek folyoya sıvarsın.

Transfere aldığınız folyoyu pleksiye uygularkende aynı işlemi tekrarlayacaksınız.

Birde kullandığınız transferde katlama izi gibi deformeler olmamasına,mümkünse yeni bir transfer kullanmaya dikkat edin.

Anlatamımım iyi değildir. Anlatmak istediklerimi anca bukadar satırlara dökebildim kusuruma bakmayın. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

isaipek

🌱Yeni Üye🌱
tranferledikten sonra yapıştırıken acele etmemeli ve ragleyi çok bastırıp az az gidersen ragleyle çözüm bulursun