Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Gaia

darth_cygan

🌟Usta Tasarımcı🌟
Photoshop cs3 + Mouse

Gaia veya Gaea, Yunan mitolojisinde yeryüzünü simgeleyen, arzın tecessümü (cisimleşmiş hâli) olan tanrıçadır. Bir ana tanrıça, doğa ana olan ve diğer tanrıların kendisinden türediği Gaia'ya özellikle ilk zamanlarda tüm Yunanistan'da tapınılsa da, zaman içinde tanrıçanın konumu değişmiş, ona olan ilgi azalmıştır. Gaia'nın Roma mitolojisindeki dengi Terra'dır.

Hesiodos'a göre Gaia her şeyin yaratıcısı, her şeyin kendisinden meydana geldiği "toprak ana"dır; tüm tanrıların ve titanların annesidir. Khaos'tan sonra ortaya çıkan Gaia ilk önce gökyüzü Uranos'u daha sonra Pontos'u kendisinden çıkarır bir başka tabirle doğurur. Daha sonra Uranos'dan Titanları doğurdu. Ancak Uranos kendi çocukları olan titanları doğar doğmaz Gaia'nın bağrına gömmekteydi. Artık bu ağırlığı taşıyamayan Gaia, Uranos'tan olan oğlu Kronos'un yardımıyla Uranos'u öldürdü ve çocuklarını özgürlüğüne kavuşturdu.Daha sonra Kronos da kendi oğlu Zeus tarafından öldürülerek aynı kaderi paylaşacaktı. [kaynak]

karantina

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
deryademir83.blogspot.com
eline sağlık baştan sona emek kokuyor çalışman.Yanardağ keşke olmasaydı.Onun yerine buzdağı daha güzel olurdu sanki renklerle ilgili tek eleştirebilirim.Saç rengi ve volkanın rengi uyumsuz geldi bana.Onun dışında :alkis::alkis::alkis:

fairylike

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.facebook.com
gaianin dunyasini(anlatilana gore)yorumlayisinizi,o mıstık havayı,mıstık dokuları,canlı renklerı ve renklerdeki koyulugu cok begendım.yurudugu yerdekı canlılık ,gıttıgı yondekı gokyuzunun ısıgını,ama onundekı engellerın kırmızılıgını guzel sunmussunuz.hayal gucunuzu tebrık ederım.gozume batan seye gelırsek yanardagın uzakta oldugu ıcın daha gokyuzune uyumlu ama gokyuzunden daha net olacak sekılde hafıf bulanık olması gerektıgını dusunuyorum.hele de alt kısımlara dogru daha kırmızının daha canlılıgı kaybetmesı gerekıyor sankı alttakı koyuluga uyması ıcın.belkı o koyuluga da bulanık cok sılık bırkac sey ekleyebılırsınız.ellerınıze saglık kolay gelsın.boyle calısmalar gormek cok guzel

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Çalışmayı çok beğendim :)

Değinilenecek noktalara değinilmiş zaten, genel olarak çok hoş bir çalışma olmuş.
Tebrik ederim, ellerinize sağlık +1.

Dilara GENÇYILMAZ

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.dilaragencyilmaz.net
gerçekten çok güzel bi çalışma ama kadının suratı çok çirkin geldi bana niye bilmiyorm :D çalışma olarak değil normal bir insan oldugunu varsayarak xD

darth_cygan

🌟Usta Tasarımcı🌟
eline sağlık baştan sona emek kokuyor çalışman.Yanardağ keşke olmasaydı.Onun yerine buzdağı daha güzel olurdu sanki renklerle ilgili tek eleştirebilirim.Saç rengi ve volkanın rengi uyumsuz geldi bana.Onun dışında :alkis::alkis::alkis:

yarumunuz için teşekkürler, renk konusunda haklı olabilirsiniz ama buzdağı ya da buzçağından daha önceki zamanalara gitmek istemiştim. sonuçta dünya yeni oluşuyor.

gaianin dunyasini(anlatilana gore)yorumlayisinizi,o mıstık havayı,mıstık dokuları,canlı renklerı ve renklerdeki koyulugu cok begendım.yurudugu yerdekı canlılık ,gıttıgı yondekı gokyuzunun ısıgını,ama onundekı engellerın kırmızılıgını guzel sunmussunuz.hayal gucunuzu tebrık ederım.gozume batan seye gelırsek yanardagın uzakta oldugu ıcın daha gokyuzune uyumlu ama gokyuzunden daha net olacak sekılde hafıf bulanık olması gerektıgını dusunuyorum.hele de alt kısımlara dogru daha kırmızının daha canlılıgı kaybetmesı gerekıyor sankı alttakı koyuluga uyması ıcın.belkı o koyuluga da bulanık cok sılık bırkac sey ekleyebılırsınız.ellerınıze saglık kolay gelsın.boyle calısmalar gormek cok guzel

teşekkür ederim. lav'ın altlara gittikçe koyulaşmasını verdiğimi düşünmüştüm ama sanırım bu etkiyi pek verememişim. :)
bulanıklık konusunda haklısınız sanırım. dikkate alacağım.
koyu kısma birkaç şey ekleme konusunda ben de çok düşündüm, ama ekleyeceğim şey kayadan başka birşey olamayacaktı ve o kayaları koyarsam ufuk derinliğini veremeyeceğimi düşünmüştüm.
yorumunuz için teşekkür ederim.

Çalışmayı çok beğendim :)

Değinilenecek noktalara değinilmiş zaten, genel olarak çok hoş bir çalışma olmuş.
Tebrik ederim, ellerinize sağlık +1.

teşekkür ederim. :)

bende çok beğendim...emeğinize sağlık

teşekkür ederim :)

fairylike

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.facebook.com
evet kaya eklenebılır cok sılık bır gorunum verırsenız derınlıgını koruyacaktır bence cunku cok guzel bır calısma emek verılmıs oldukca bellı bır kac ekleme daha yaparsanız bence super olur

wwaslıww

👑Efsanevi Grafiker👑
çok güzel bir çalışma elinize sağlık

power088

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.mrotto.com.tr
değinilecek noktalara değinilmiş ,emek verilmiş bir çalışma hakkaten hoş eline ve emeğine sağlık...

filizdmr

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
filizcinardemirtas.blogspot.com
Öncelikle çalışmanız hakkında verdiğiniz Yunan mitolojisi hakkında aktardığınız kültürel bilgiler için teşekkürler.
Emek verilmiş bir çalışma;

Yerdeki çimen ve çiçekler gayet başarılı,gerçekçi etki vermiş.

Gökyüzünündeki bulutlar ve lavın verdiği etkiyle arkasındaki bulutların sarı kızıl görünümü güzel etki yaratmış.

Gaianın dağdan gelen ışık nedeniyle vucut hatlarını süliet şeklinde belli eden bir ışık süzmesi kullanılmasıda yerinde, fakat ben bu ışık süzmesinin bacaklarında dağın alt kısmı karanlık olmasından kaynaklanarak etkisinin biraz daha az ,yukarı doğru çıktığında ise sarıdan hafif kızıla doğru ışık oynamalarıyla hatta omuz ve yüzünün dağ kısmına gelen taraflarınında ışığın yansımasıyla kızıllığını görmek isterdim. Ve vucudunun sağ tarafına gelen kısımda biraz daha koyu bir gölge olsaymış sanki dahamı iyi olurdu diye düşündüm.

Gerçekten emek verilmiş bir çalışma elinize ,emeğinize sağlık .

Son düzenleme:

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Buzdağı fikrini garipsedim... Yanardağların eteklerindeki topraklar çok bereketlidir... Gaia ise yine bir şekilde toprağın ve bereketin sembolü... onu da geçtim ait olduğu mitoloji nin doğduğu topraklar kuzey kutbunda değil.... herşeyiyle tam uygun buldum ben açıkçası... şurası burası derdim ama sadece hayranlıkla bakıyorum ve neden yalan söyleyeyim tendeki kızılımsı ışıkları ben de aramadım değil.

darth_cygan

🌟Usta Tasarımcı🌟
değinilecek noktalara değinilmiş ,emek verilmiş bir çalışma hakkaten hoş eline ve emeğine sağlık...

teşekkür ederim.

Öncelikle çalışmanız hakkında verdiğiniz Yunan mitolojisi hakkında aktardığınız kültürel bilgiler için teşekkürler.
Emek verilmiş bir çalışma;

Yerdeki çimen ve çiçekler gayet başarılı,gerçekçi etki vermiş.

Gökyüzünündeki bulutlar ve lavın verdiği etkiyle arkasındaki bulutların sarı kızıl görünümü güzel etki yaratmış.

Gaianın dağdan gelen ışık nedeniyle vucut hatlarını süliet şeklinde belli eden bir ışık süzmesi kullanılmasıda yerinde, fakat ben bu ışık süzmesinin bacaklarında dağın alt kısmı karanlık olmasından kaynaklanarak etkisinin biraz daha az ,yukarı doğru çıktığında ise sarıdan hafif kızıla doğru ışık oynamalarıyla hatta omuz ve yüzünün dağ kısmına gelen taraflarınında ışığın yansımasıyla kızıllığını görmek isterdim. Ve vucudunun sağ tarafına gelen kısımda biraz daha koyu bir gölge olsaymış sanki dahamı iyi olurdu diye düşündüm.

Gerçekten emek verilmiş bir çalışma elinize ,emeğinize sağlık .

Buzdağı fikrini garipsedim... Yanardağların eteklerindeki topraklar çok bereketlidir... Gaia ise yine bir şekilde toprağın ve bereketin sembolü... onu da geçtim ait olduğu mitoloji nin doğduğu topraklar kuzey kutbunda değil.... herşeyiyle tam uygun buldum ben açıkçası... şurası burası derdim ama sadece hayranlıkla bakıyorum ve neden yalan söyleyeyim tendeki kızılımsı ışıkları ben de aramadım değil.

ışık konusunda belki de haklısınızdır ama gözümde canlandıramadım bu etkiyi. yani olsa olsa belki, yukarıdan aşağıya doğru kızıllığın artması gerekebilirdi... bilemiyorum. dediğim gibi görüntüyü gözüme getiremedim. Ama yorumlarınızı saygıyla karşılıyorum. teşekkürler

erhan bey

🌱Yeni Üye🌱
güzel olmuş.karman çorman olmuş.birazcıkta ayıp olmuş:):)ama genede çok güzel olmuş.ellerine sağlık

filizdmr

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
filizcinardemirtas.blogspot.com
teşekkür ederim.

ışık konusunda belki de haklısınızdır ama gözümde canlandıramadım bu etkiyi. yani olsa olsa belki, yukarıdan aşağıya doğru kızıllığın artması gerekebilirdi... bilemiyorum. dediğim gibi görüntüyü gözüme getiremedim. Ama yorumlarınızı saygıyla karşılıyorum. teşekkürler

img000314.jpg

gaia2c.jpg

Herkezin hayal gücü farklıdır, ben gözümde, canlandıramıyorum dediğiniz için affınıza sığınarak bir fırça dokunuşuyla kaba taslak gözümde canlanan ten üzerindeki kızıllığı göstermek istedim bu böyle olmak zorundada değil sadece söylediğimi anlatmak adına.Güzel bir çalışma olmuş, tekrardan emeğinize sağlık saygılar.

darth_cygan

🌟Usta Tasarımcı🌟
Herkezin hayal gücü farklıdır, ben gözümde, canlandıramıyorum dediğiniz için affınıza sığınarak bir fırça dokunuşuyla kaba taslak gözümde canlanan ten üzerindeki kızıllığı göstermek istedim bu böyle olmak zorundada değil sadece söylediğimi anlatmak adına.Güzel bir çalışma olmuş, tekrardan emeğinize sağlık saygılar.
anladım şimdi demek istediğinizi. evet belki düşünülebilirdi. ama o kısımı o denli aydınlatmam demek, aynı zamanda arkasını daha koyu yapmam gerekir demek. bu da kadının dataylarına ve toprağın renkli dokusuna gölge düşmesi demek. ama benim burda vermeye çalıştığım, kadının dokunduğu bölgelerin canlanması hissi. yine de teşekkür ederim yorumunuza.

güzel olmuş.karman çorman olmuş.birazcıkta ayıp olmuş:):)ama genede çok güzel olmuş.ellerine sağlık

aslında vermeye çalıştığım (algılanabildiği sürece) sizin değiminizle o karman çormanlık (benim tabirimle kaos) zaten. çünkü dünya yeni oluşuyor. volkanik patlamalar, kara bulutlar, bir taraftan güneş ve yeni yen i canlanan doğa... bunları anlata bildimse sanırım iyi bir çalışma demektir. ayıp konusunda herhalde şaka yaptınız. :tongueout: sanatta (en azından yapmaya çalıştığımız şeyde) ayıp diye bir kavrama yer yoktur. bu sadece bir kadın vücudunun arka bölgesi. verilmek istenen "başlangıcı" vurgulayan saf, temiz, kirlenmemiş, çıplak doğa ana...