Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Gazi mustafa kemal atatürk'ün 125, doğum yılı

guvenmx

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.sukrucerci.com
GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN 125, DOĞUM YILI 2006

Afiş Mersin Belediyesi Tarafından Düzenlenmiştir.

Afişde düzenlemeyi arapcadan türkçeye geçişi konu alarak yapılmış bir çalışma.
1)siyah fonda eski kullanmış oldugumuz dilden birer alıntılar bir düzen içerisinde transparan olarak yerşeltirdim.
2)Günümüz türkçesini bize armağan eden Ulu önder Atatür'ün gençliğe hitabı ile Atatürkün portresini oluşturdum. bir nevi bizi karanlıktan aydınlığa çıkarma hisini azda olsa vermiş bulunmaktayım.
3)Başlık olarak kullandığım Tipoğrafi tırnaklı seçmemdeki sebep resmiyeti göstermekti
gazimustafakemalatatrknvv7.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

xavalon

🌟Usta Tasarımcı🌟
Kurgu hataları mevcut.
"Resmiyet olsun diye tırnaklı harf kullanımı" Merak ettim. TimesTurkResmiyetRegular diye bir
karakter neden yok madem?
Atatürk portresinin arkasında arapça kelimeler kullanılması bence hatalı. Böyle bir geçiş yapacaksan, kara tahta üzerine Atamızın harf devrimi sırasında çekilmiş fotosunu stilize edebilirdin.
Birde "bir nevi bizi karanlıktan aydınlığa çıkarma hisini azda olsa vermiş bulunmaktayım."
izin verirsen buna biz karar verelim. Sen böyle düşünüyor olabilirsin. Ben senle aynı
fikirde değilim... Bana göre verememişsin.
Atamızın imzası neden bu kadar büyük onuda açıklarsan iyi olucak.

guvenmx

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.sukrucerci.com
2006 yılı benim için bir dönüm noktası. Bu Afişi burda yayınlamamın nedenide şimdiki yaptıklarımla o dönemi bir arada size göstermem di.

1) Tpoğrafikonusunda haklısınız. belki olma igtimali vardı. bunu düşünmemiştim.

2)Kara tahta üzerinde Atamızın harf devrimi sırasında çekilmiş Fotoğrafı konusunda herkez eminimki aynı şeyi kullanmak ister ben kullanmadım. fona siyah vererek kara tahtayı vurgulamak istedim. bu şekilde farklı olacaktı.

3)Açıklama yaparak neden sorusunu ortadan kaldırmak istedim. Aydınlık görselde degil metinde geçiyorGENÇLİĞE HİTABE de... Bu sizin görüşleriniz tabi sayğı duymalıyım.

4) Bugüne getiren ve herşeyin onun onayıyla geçmiş olmasından yola çıkarak, artık Atatürk'ün imzasının bir logo gibi görmemden kaynaklanan bişey. Dikkat ederseniz Atatürk'ün imzası hakkında bilği vermedimki görülsün konuşulsun istedim. bu konuda bugünkü aklımla bende hatalı görüyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi: