Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Gotik Çalışmalar Galerimden Bir Çalışma

ebdesign

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ertrkhi4.jpg

Benzer konular

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Zamanın da gothic, doom metal dinlemişliğimde vardır ama ben hala tasarımlarda Gothic tarzlara bir mana bulamayanlardanım..Burdan mistik bir hava çıkartmak yerine makas, zincir, corpse eller ve zeminde freud tarzı amca ile tek hissettiğim şey '' Eli makaslı bir terzi amca var, amca yada herkes hayran ama amca terziliğin t sinden anlamıyor. Haliyle elini kolunu kesiyor..? kurgulamada üstüme yoktur ama tasarımdan hissetmek gereken mistik formatı alamadım..

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
Zamanın da gothic, doom metal dinlemişliğimde vardır ama ben hala tasarımlarda Gothic tarzlara bir mana bulamayanlardanım..Burdan mistik bir hava çıkartmak yerine makas, zincir, corpse eller ve zeminde freud tarzı amca ile tek hissettiğim şey '' Eli makaslı bir terzi amca var, amca yada herkes hayran ama amca terziliğin t sinden anlamıyor. Haliyle elini kolunu kesiyor..? kurgulamada üstüme yoktur ama tasarımdan hissetmek gereken mistik formatı alamadım..

Farklı çalışmaya Farklı yorum olmuş..

yoSa

👑Efsanevi Grafiker👑
Öncelikle "Gothic" kelimesinin anlamına bakalım...

Gothic, bir stilden cok içinde bulunulan atmosferin durumudur. İçine kapalı karamsar bir hava taşıyıp herşeyi gri ve siyah tonlarda görüp değerlendirmek olarak nitelendirilebilir...

-Sağ tarafta amaçsızca uzanan birsürü el...Makasa uzanıyorlar gibi...
-Makasın bir kısmı kadın bacağından...
-Solda yine amaçsız bir zincir...
-Arkada sakalı yarım bir adam...
-Makasın çift gölgesi...
-Makasın alt kısmında kan var ama üst kısmında yok? Makasın alt kısmı kesebiliyor mu?
-MAkasın kadın bacağı olan kısmında da kan var ama belli belirsiz...

O makas ne yaptıda böyle kan oldu, eller neden makası şehvetle istiyor,zincir nereye bağlı, arkadaki dede de neyin nesi?

Gotic kelimesini irdeledikten sonra kendi çalışmanızı birdaha değerlendirin lütfen...Çalışmaya ekleyeceğiniz hiçbirşey öylesine olmamalı...Hepsinin arasında görülebilen mantık zincirleri olmalı (öylesine zincir değil)...

Umarım şahsi eleştirilerimi yanlış anlamazsınız...İyi çalışmalar dilerim

ebdesign

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yosa sanırım gotik kelimesi hakkında fazla bilgi sahibisin ya da gotik kelimesi ile benim çalışmam arasında bir bağlantı kurmak istemediğin için bu şekilde yorum yaptın, sonuçta ben her türlü yoruma açık esnek bir insanım.
Bu çalışmayı gören çoğu arkadaşım bu çalışmanın tamamı ile gotik odüüşnüyor bunun karşıtını düşünen bir kaç insandan biride sensin...

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Gotik nedir? gotik çalışmaların dayanağı nedir?

yoSa

👑Efsanevi Grafiker👑
Peki, bunun tam bir gotik çalışması olduğunu söyleyen arkadaşlarınız devamında ne dediler? Tam bir gotik deyip susmadılar heralde...Gotiği çok iyi bilip bu kelimeye grafik anlamında yaklaşmayı iyi biliyorsalar tam bir gotik deyip akabinde söylediklerini çok merak ederim...Aydınlatıcı söylemlerini duymak isterim...

Ben neden gotik olmadığını dile getirmeye çalıştım, sizde neden gotik olduğunu dile getirirseniz sevinirim...

Hem belki ben yanlış biliyorumdur, böylelikle "Aman Allah'ım, tam bir gotik" diyebilirim.

ebdesign

🏅Acemi Tasarımcı🏅
hımm, benim fazla tartışmayı sevmeyen bir tabiatım vardır tartışmanını tam ortasında ortaya öyle bir laf koyarım ki karşımdaki kalır, ama onu demek istemiyorum ve tartışmanın daha fazla uzamasını istemiyorum...