Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

IKEA - Çapkın aneler için:)

Benzer konular

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Son ana kadar önemli bir detay unutulmuş:p Güzel paylaşımdı..teşekkürler damla..

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Helal olsun valla.Ama en önemli şeyi unutmuş :D

damla1

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Ricaederim arkadaşlar iyi seyirler:D

C3ng0

👑Efsanevi Grafiker👑
Vay be :D:D:D:D güzelmiş gerçekten teşekürler damla :))

whampir19

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ben ikea ya girmeye korkuyorum girince işime yaramasa bile ne görsem almak istiyorum :D

dorad

🏆Pro Tasarımcı🏆
çok eğlendim, paylaşım için teşekkürler :)

Nazy

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.maxicep.com
ben kafasına takdığı şeyi unuttu diye düşünürken:D....

damla1

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Beğenmenize sevindim iyi seyirler...

matrai

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.duygugenc.com
güzel paylaşım

Paylaşımın için teşekkürler.. Akşam akşam güldürdü:smile:

ALİ KARAKAN

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.dersafisleri.com
Berbat bir reklam, çapkın anne olamaz bir kere. Bizim kültürümüze çok ters bir reklam anlayışı. Bir kadın, çocuklarına ve kocasına sadık olmalı. Açıkçası hiç başarılı bulmadım reklamı. Tabiki Batılı anlayışı, bu söylediklerimi kabul etmeyebilir.

eraksa

🌟Usta Tasarımcı🌟
çok hoş ya işte reklam buuu bu tarz reklamları bide Türkiye'de yapsınlar da görelim

damla1

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Berbat bir reklam, çapkın anne olamaz bir kere. Bizim kültürümüze çok ters bir reklam anlayışı. Bir kadın, çocuklarına ve kocasına sadık olmalı. Açıkçası hiç başarılı bulmadım reklamı. Tabiki Batılı anlayışı, bu söylediklerimi kabul etmeyebilir.

çok hoş ya işte reklam buuu bu tarz reklamları bide Türkiye'de yapsınlar da görelim

Beğeni kişiye göre değişir ortada bir başarı var ben de bu başarının size ulaşmasında vesile oldum.Düşüncelerinize saygı duyuyorum teşekkürler

Gökhan YILMAZ

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.sanatolsun.com

Ali bey, ıkea kurucusu 15 yaşındayken kibrit çöplerinden maketler yapararak şuandaki durumuna gelimiş, firmanın oluşum süreci, geçmişi, bir çok markadan daha etkileyici, googleden sonra en hızlı büyüyen firmaların arasında, Ingvar Kamprad 1943 yılına aynı hızda geri dönmeyi hedefliyor diye düşünüyorum, reklam berbat değil, tam bir markaya yönelik (sadece isim duyurma) reklamı, bu reklamda da maramını çok başarılı bir sunumla yansıtmış, bu reklam ürün satışlarını artırmaya yönelik bir reklam olamaz, eğer bu düşünce ile çekilmiş bir seneryo ise ben bu reklamı oluşturan kişilerin ıkea markasını sabote ettiğini düşünürüm, reklam, firmanın markasını duyurmakda başarılı, agrasif yapısıyla kendinden bahsettiriyor, bu kadar ilgi çekmesinin nedeni, reklamın aykırı konusu, burda ters olan, Türkiye yada batılı, doğulu, kültürler değil, her millet için ahlaksızca bir düşünce işlenmiş, hangi topluluk, kocasını aldatan, ailesini kandıran bir kadına, bu bizim kültürümüz diyebilir. yani ali bey bunun kültürle bir ilgisi yok, batılı olanlar da bu konuya sempatik bakamaz, bu reklam bu kadar ters bir konu olmasaydı, zaten reklam olmazdı, böyle kadınların da var olduğu bir dünyada, bu kadınlara yönelik yapılmış, tamamen abartılmış bir reklam, her toplumun ahlakını ve zihniyetini bozarak, herşeyin normal olduğu empoze ediliyor, bu reklam konusunun neresi normal, reklamdaki kadına verilicek sıfat ortada, hangi ülkedeki normal aile yaşantısı olan kadın, bu mobilyaları alır, yada hangi koca bu reklamı gördükten sonra karıcım şu yatakdan bi tane de biz alalımda sen bizi daha rahat aldatıver der, bu reklamda satış hedeflenmiş ise, ben hedef kitlenin sadece bu reklamdaki kadın türünden olduğunu düşünürüm, bu kadınında tüm dünyada sıfatı belli, yani bu reklamın kültürle, batıyla vs. ilgisi yok, dünyadaki hiç kimse böyle bir durumu benimseyemez, şimdi batıda bir aile akşam yemeyi yerken, bu reklam çıkıyor, adam ne diyecek aaaa ne güzel yatak ya , acaba alsak çekmeceden o adamda çıkıyormu karıcım, mı diyecek, malesef artık bu yayınlar yüzünden, bütün dünyanın düşüncesi, ahlakı değişti, her şey insanlara komik, çok normal geliyor, yeni doğmuş bir bebek, kız çocuğu şu reklamdaki anne portresini görünce acaba ne hale gelir,:alkis:

damla1

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Üzerinde tartışabiliyorsak,akılda kalmış reklam da amacına ulaşmış demektir.