Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Illustrator Pdf Kayıt Sorunu

sayyid

🏅Acemi Tasarımcı🏅
illustrator programında hazırladığım tasarımı pdf kaydettikten sonra, A.reader da pdfe baktığımda (pfd e yakınlaştırma oranına bağlı olarak) tasarımda bazı yerlerde beyaz çizgiler görünüyor...(tasarımda şeffaf alanlar,renk geçişleri ve blendMod kullandım, ve pantone renklerde..) pdf in yakınlaştırma yüzdesi ile oynadığımda bu çizgilerin yeri değişiyor...

pdf kayıt için save as komutunu kullanıyorum.. acaba doğrumu yapıyorum.. ?buradaki pdf kayıt seçeneklerinden hangileri işime yarar?

alicinki

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.alicinki.com
Ekran kartı ya da ekranla ilgili bir sorun olabilir.
Dosya büyük değilse yükle bakalım.

sayyid

🏅Acemi Tasarımcı🏅
hight quality seçeneği ile kaydedince sorun olmadığını fark ettim .. fakat kullandığım pantone rengi pdf dosyasından view>tool>print prodicsiyon>output print penceresinde göremedim..?

kullandığım pantone kataloğu; color book altındaki> pantone process coated ...
ds 229-5c diye bir renk...
ama görünmüyor pdf dosyasında..
3xzjr.jpg

acrobat x pro kullanıyorum , acemiyim , bi yardım

Son düzenleme:

alicinki

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.alicinki.com
PDF'e dönüştürürken Renkleri CMYK'ya çevir diye bir seçenek varsayılan olarak aktiftir. Onu, renkleri olduğu gibi bırak şeklinde değiştirirsen pantone renklerin de pdf de yer alacaktır.

sayyid

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bulamadım arkadaş o dediğin yeri zira save as dan pdf alıyorummm
print diyerek adobe distiler den almıyorum bundan mı acaba nerede yer alıyor dediğin seçenek söylersen iyi olur ..

alicinki

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.alicinki.com
bulamadım arkadaş o dediğin yeri zira save as dan pdf alıyorummm
print diyerek adobe distiler den almıyorum bundan mı acaba nerede yer alıyor dediğin seçenek söylersen iyi olur ..

File/Adobe PDF Preset / Press Quality / Output / Colour Convertion / No Color Convertion

Aceleyle yazdım. Harf hatası yapmış olabilirim. Kusura bakma.
Yine de yapamazsan yaz. Daha detaylı anlatayım. Yalnız bunu kullanırsan Dokumanda kullandığın tüm görsellerin CMYK olduğundan emin ol.

sayyid

🏅Acemi Tasarımcı🏅
o seçenek zaten seçili durumda
fakat ekranda (ADOBE reader de)
3xzjr.jpg

6 TANE LİSTELENMİŞ OBJE VARSA BİLE GÖZÜKMÜYOR İSİMLERİ VE Previewleri. acaba neden..?
spot renklerim nasıl ekleniyor illustratore

3y1yt.jpg

nesnemi seçince üstteki barda spot renk tek bir kanal olarak gözüküyor...

spot renkler transparency paneli ile (photoshop taki blend mod olayı, overlay vs...) birlikte kullanılırmı

Son düzenleme:

alicinki

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.alicinki.com
Dosya küçükse gönder bir bakayım. Ya da o renklerin olduğu bir sayfa oluştur. Yaptığın işin kabaca bir benzeri olsun.

ThreeBuddha

🏆Pro Tasarımcı🏆
hight quality seçeneği ile kaydedince sorun olmadığını fark ettim .. fakat kullandığım pantone rengi pdf dosyasından view>tool>print prodicsiyon>output print penceresinde göremedim..?

kullandığım pantone kataloğu; color book altındaki> pantone process coated ...
ds 229-5c diye bir renk...
ama görünmüyor pdf dosyasında..
3xzjr.jpg

acrobat x pro kullanıyorum , acemiyim , bi yardım

Kullandığınız pantone process coated spot renklerden oluşan bir skala değildir sorununuzun sebebi bu. Onun yerine solid serisinden bir renk kullanırsanız sorununuz çözülecektir.