Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

İndesign'da paste special var mı?

BRUMAC

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim? Çalıştığım bir dergi var Baskerville fontunu kullanıyorum. İndesign'da Baskirville karakteri türkçe karakter sorunu çıkartıyo.
Araştırmalarıma göre Opentype olması gerekiyormuş ama bulamadım. Türkçe karakter sorunu yaşamadan Baskerville karakterini indesign'da sorunsuz nasıl kullanabilirim ve indesign'da paste special var mı ?
Şimdiden teşekkürler.
:smile:

Benzer konular

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
sadece open type versiyonuyla kullanabilirsiniz. Paste special ile yapmak istediğinzi nedir?

BRUMAC

🌱Yeni Üye🌱
peki opentype fontların aynı zamanda da truetype olması da gerekiyor mu basılabilmesi için? ve bu fontları nerden bulabilirim free olarak:)
freehand da paste special'i kullanarak türkçe karakter sorunu yaşamadan mizampajımı yapabiliyordum. aynı şeyi truetype baskerville fontuyla yapabilir miyim diye merak etmiştim. teşekkürler.

BRUMAC

🌱Yeni Üye🌱
paste special indesign'da yok mudur? bunu mu anlamalıyım cevap verir misiniz?

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
şimdi FH deki paste special, çağırdığn metni düz ya da formatlı olarak çağırıp çağırmayacağına yarıyor. yani sen text olarak seçtiğinde yapıştığı yerin özelliklerini alıyor ya da yapıştırdığın yerdeki özelliklerle geliyor.

Aslında bu tip bir ihtiyaç ID style sheet kullandığı için bence çok kullanışlı değil.

ancak illaki kullanacağım diyosan

CMD+D yapıp gelen pencere de alttaki "show import options" kutusunu işaretle, pate specialin çok daha gelişmiş haline önüne gelcektir.

Fontla ilgili soruna da, forumun fontlar bölümünü bi güzel araştırmanı öneriyorum. ben bir kaçtane open type lı başlık gördüğümü hatırlıyorum. Kolay gelsin

BRUMAC

🌱Yeni Üye🌱
evet aynen paste special'i bu maksatla kullanıyodum. yapıştırdığım yerin özelliklerini alması için. CSS'ye gelince kodlamadan pek anlamıyorum. O anda işimi gören komut bu. Daha kullanışlısını bilmediğim için bunu kullanıyorum. Teşekkür ederim.
CMD+D yapıp gelen pencere de alttaki "show import options" kutusunu işaretledim, paste specialin çok daha gelişmiş hali beni biraz ürküttü. :)

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
Kurcala oraları, aradığını bulacaksın. :) kolay gelsin.