Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Kendi adıma kartvizit yaptım ama bi türlü karar veremedim...

mustaa_bey

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar kendi adıma 6 tane kartvizit örneği yaptım ama bi türlü karar veremedim hangisi olacağına bana yardımcı olursanız sevinirim ....

bkhdgyg0.jpg

Benzer konular

Ayl@

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bencede 1 numara güzel ama grafiker yazısını biraz daha küçültürsen daha güzel olacağını düşünüyorum.Ayrıca kesim payı vermeden çalıştıysan baskıda problem olur.

the_one

♾️Grafik Gurusu♾️
Arkadaşlar kendi adıma 6 tane kartvizit örneği yaptım ama bi türlü karar veremedim hangisi olacağına bana yardımcı olursanız sevinirim ....

bkhdgyg0.jpg

Kararsız kalmanızın sebebi birbirine bu kadar yakın çalışmalar arasında bir tercih yapmaya kalkışmanız olsa gerek.
Hem kendinizi hem size çeşitli tasarımlar için başvuracak müşterilerilerinizi sıkıntıda bırakmamak adına biraz daha farklı varyasyonlar deneyebilirsiniz.
Umarım fontları değiştirmekten başlamanız "ilk adım" için olumlu sonuçlar verecektir.
Kolay gelsin.

beyhanok

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
grafiker diye yazmana gerek varmıydı? grafiker yazısını çıkarırsan 6 ci olur

mustaa_bey

🌱Yeni Üye🌱
Bencede 1 numara güzel ama grafiker yazısını biraz daha küçültürsen daha güzel olacağını düşünüyorum.Ayrıca kesim payı vermeden çalıştıysan baskıda problem olur.

kesim payı ne kadar vermeliyim ilk kartvizit çalışmam bana yardımcı olursanız sevinirim

irm.art

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
birbirlerine çok yakın çalışmalar hazırlamanız karar açısından sıkıntı yaratmış. Açıkçası bende çok kararsız kaldım.

salvadore-tr

🌱Yeni Üye🌱
valla daha sade ve net olması önemli bence. Bir kartviziti elime aldığımda direk bilgilere bakıyorum bence daha canlı ve estetik bir tema kullan

HaLiLL

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.ultrAslan38.org
aralarında bence en güzeli 1. ama tasarımlar birbirine cidden yakın.
daha farklı birşeyler yapmayı denesen belki daha güzel şeyler çıkabilir..

mustaa_bey

🌱Yeni Üye🌱
yorumlarınız için çok teşekkür ederim ama sizce 6 en güzeli değilmi ..**???

arock06

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşım, grafiker diye ünvanı yerleştirmişsin ama biraz daha özen ve estetik gerekiyor. Neredeyse hepsi aynı tarz ve boğucu olmuşlar. Bence "grafik tasarımcı" isen biraz daha çalışman lazım...(umarım anlamışsındır). Grafiker diyince insan biraz daha olağan üstü birşey bekliyor, insanın vaybe hakkikaten adam düşünmüş yapmış diyesi geliyor. Ama ilk çalışmam demişsin kolay gelsin sana o zaman.. Başarılar....

mustaa_bey

🌱Yeni Üye🌱
ben 4mm lik bi askı payı bıraktım ama bıraktığım yeri siyaha mı boyiyim kartviziti tamamlıyım mi kusura bakmayın ilk baskıya göndereceğim çalışma

yardım edicek biri yok mu ...

Moderatör tarafında düzenlendi:

thematrix

♾️Grafik Gurusu♾️
evet kenarlardan 4 yada 5 er milim boşluk bırakın ancak zemin rengi aynı kalsın yani siyah bırakmalısınız.

mustaa_bey

🌱Yeni Üye🌱
ben burdaki 2. kartvizit örneğini kullancam ondada siyah mı kalsın ?? üst kısmı da grri üst kısmı gri alt kısmı beyaz mı olsun ??

thematrix

♾️Grafik Gurusu♾️
hangisini yaparsanız yapın zemin kart büyüklüğünde kalsın içerisine hayali bir çizgi atın kartınızın büyüklüğünden 4 er milim küçük şekilde o çizginin içerisine yazıları ve logolarınızı hatta varsa resimlerinizi ekleyin daha sonra içerideki hayali çizgiyi atarak baskıya gönderebilirsiniz.

37993099ea0.jpg

Cahit GÜLDEN

Eğitimci Grafiker
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.cahitgulden.com
İlk izlenimim bir tasarımcı ile örtüşmeyecek, bir kartvizit tasarımı oluşturmuş olman.

Teknik değerlendirmeyi geçeceğim ama estetik açıdan, klasiğin dışına çıkamamış bir tasarım. Oysa bu işe zaman ayıracaksan daha çarpıcı bir tasarımla işe başlamalıydın. Grafik tasarım asla benzeri anlayışını kaldırmaz, sıradanlık bu işin erezyonudur kısa sürede işinide anlayışınıda aşındırır.

mustaa_bey

🌱Yeni Üye🌱
baskıya bu haldemi göndercem?? (kenarlarında 4 mm boşluk var ..)

frmcx2.jpg

mustaa_bey

🌱Yeni Üye🌱
baskıya bu şekilde mi göndereyim yaptığım şey dopru mu