Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Kurumsal kimlik çalışması

h.salma

🌟Usta Tasarımcı🌟
Firmamız yaklaşık bir yıldır grafik tasarım, dijital dış mekan baskıları (ağırlıklı olarak), ajans hizmetleri üzerine çalışmaktadır.

Amblemdeki petek, üretkenliği ve çalışkanlığı simgeliyor. Duruş açısı düz değil çünkü firmamızın, tasarım ve dijital baskı alanında yaptığı işlere bakış açısı düz değil, diğer sebebi ise şekil itibarı ile A harfini anımsatması. Logodaki font Arial Black, nedeni ise her bilgisayarda bulunması, okunurluğu ve ağırlığı. Diğer tüm fontlar CastleT'dir. Çalışmaların tamamı vektör olup Freehand MX'de çizilmiştir. 2 renk, kırmızı ve siyah kullanmamın sebebi ise tamamen kendi göz zevkimdir (kırmızı ve siyahı birlikte çok seviyorum:) )

İşimiz renkler olduğu için logomuz, hiçbir düzeni bozulmadığı takdirde her renkte kullanılabilir ama ben sonuncuyu daha çok sevdim.

Bu çalışmayı şu an kullanmıyoruz ama kullanmayı düşünüyoruz, eksikleri ve fazlalarıyla eleştirilerinize açıktır...

armakurumsallgw0.jpg

Mustafa Hakan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bence çok şık olmuş h.salman
ellerine sağlık

h.salma

🌟Usta Tasarımcı🌟
teşekkürler

ben farklı yorumlar bekliyorum

(Düzelt butonu kalkmış [geç kaldım, flood yapıyorum])

Moderatör tarafında düzenlendi:

quick

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.dijitalsokak.com
çalışmanız güzel olmuş. yeşil olanı benim gözüme daha güzel geldi.

ben eleştiriyi başka yönde yapacağım. neden "dijital" değil de "digital" ?

h.salma

🌟Usta Tasarımcı🌟
Teşekkürler, benim de kafama takılan bi konuydu bu. Dijital olarak değişecek.

Bahtınur YILDIZ

♾️Grafik Gurusu♾️
beğenmediğim hiç birşey yok logoda ya bakış açımda anlatımdan sonra netleşti o da olumlu.

ama bir eleştirim olacak tahsilat makbuzu ve fatura..
çok kaba olmuşlar fontlar çok kalın ve büyük.
ayrıca ....... olan satır çizgilerinde mesela freehannde seçenekler vardır o çizgileri 0.5 ve nokta sıknoktanokta olanı yap kibar duruyor bu çizgiler işi kaba göstermiş.
nacizane fikrimdir saygılar.

h.salma

🌟Usta Tasarımcı🌟
beğenmediğim hiç birşey yok logoda ya bakış açımda anlatımdan sonra netleşti o da olumlu.

ama bir eleştirim olacak tahsilat makbuzu ve fatura..
çok kaba olmuşlar fontlar çok kalın ve büyük.
ayrıca ....... olan satır çizgilerinde mesela freehannde seçenekler vardır o çizgileri 0.5 ve nokta sıknoktanokta olanı yap kibar duruyor bu çizgiler işi kaba göstermiş.
nacizane fikrimdir saygılar.

Eleştirin için teşekkür ederim, mali evrakların kabalığı konusunda haklısın, düzeltip tekrar yayınlayacağım. Zaten kurumsal kimlik olarak çok eksiği var, bana gerek olanları yaptım, diğerlerini de yapıp yayınlayacağım en kısa zamanda. Eleştiriye devam lütfen=)

meierlink

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ya üstad harbiden çok şık olmuş...
ben yeşili pek sevmem ama bu çalışmaya ayrı bir güzellik katmış...
eline sağlık.....

bu arada kırmızı ve siyahın uyumuda çok hoş.....

bu arada ingilizmanialığı bir kenara bırakırsak dijital ama evrensellik dersek digital...

karar sizin üstad....

Rüveyda SALIK

MissGraphic
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.grafikerler.net
ben çalışmanı beğendim fakat
"Logodaki font Arial Black, nedeni ise her bilgisayarda bulunması, ..." demişsin.
Biliyorsun fontu convert ettikten sonra resimleştirdiği için böyle bir sorun kalmıyor.
Sadece fonta takıldım ben basitleştirmiş logonu sanki belkide her bilgisayarda bulunduğu içindir ;)

elifcik

🌟Usta Tasarımcı🌟
evet hoş çalışmalar bende yeşil olanı beyendim

h.salma

🌟Usta Tasarımcı🌟
Teşekkürler arkadaşlar

Sadece fonta takıldım ben basitleştirmiş logonu sanki belkide her bilgisayarda bulunduğu içindir ;)

Teşekkür ederim yorumun için, arial black'i kullanmamın en büyük sebebi en kolay okunan karakterlerden biri olması ve ağırlığı. Aslında her bilgisayarda bulunması sebebi biraz gereksiz bir sebep, zaten şimdilik herhangi bir yerde logomuzun yeniden çizilme derdi yok ve uzun süre de olmayacak, çünkü bütün baskı işlerimizi kendimiz yapıyoruz ( yani çizim demek istedim:) ). Bu da kimsenin logomuzu baştan çizip de font aramasına gerek bırakmıyor. Bu yüzden farklı bir font kullanabiliriz ama dediğim gibi okunurluğu fazla ve gözün çok alışık olduğu bir font olduğu için bunu kullandım. Bugüne kadar avantgarde kullanıyorduk ama arial black daha oturaklı görünüyor.:)

tasarlayanadam

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba
Çalışman basit, algılanabilir olmuş. Zaten logodan istenende budur. Arial, siyah, kırmızı bence oturmuş. Yalnız ARMA DIGITAL mi yoksa ARMA DIJITAL mi olsun konusunu kendi aranızda tartışmışsınızdır. Türkçe'de Dijital olarak kullanılıyor.

Logonun her renkte kullanılabiliri ben doğru bulmuyorum. Özel bir durum yoksa logonun renkleriyle oynanmasını taraftarı değilim. Renkli ve siyah beyaz logo kullanımını oturtulması gerekir diye düşünüyorum.

Logoda kullandığın Arial ailesini resmi evraklarında da kullanırsan bütünlüğü yakalamış olursun. Birde Arial küçük punto dahi olsa okunan bir fonttur. Resmi evraklarda Logonu daha küçük kullanabilirsin. Kurumsallarda sağdan ve alttan çıkan petekler çok şık durmuyor. Bu zeminde kullandığın petekleri degrade olmadan kullanmayı denesen belki daha şık durabilir.
İşe yeni başlayan arkadaşların örnek alabileceği bir çalışma olmuş. Başarılar...

Cahit GÜLDEN

Eğitimci Grafiker
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.cahitgulden.com
Merhaba
Çalışman basit, algılanabilir olmuş. Zaten logodan istenende budur. Arial, siyah, kırmızı bence oturmuş. Yalnız ARMA DIGITAL mi yoksa ARMA DIJITAL mi olsun konusunu kendi aranızda tartışmışsınızdır. Türkçe'de Dijital olarak kullanılıyor.

Logonun her renkte kullanılabiliri ben doğru bulmuyorum. Özel bir durum yoksa logonun renkleriyle oynanmasını taraftarı değilim. Renkli ve siyah beyaz logo kullanımını oturtulması gerekir diye düşünüyorum.

Logoda kullandığın Arial ailesini resmi evraklarında da kullanırsan bütünlüğü yakalamış olursun. Birde Arial küçük punto dahi olsa okunan bir fonttur. Resmi evraklarda Logonu daha küçük kullanabilirsin. Kurumsallarda sağdan ve alttan çıkan petekler çok şık durmuyor. Bu zeminde kullandığın petekleri degrade olmadan kullanmayı denesen belki daha şık durabilir.
İşe yeni başlayan arkadaşların örnek alabileceği bir çalışma olmuş. Başarılar...

Arkadaşıma sonuna kadar katılıyorum, logo tasarlarken önce siyah beyaz olarak taslak etütlerinin yapılması, bize ilk başta logonun algılanması konusunda avantaj sunar, daha sonraki aşamalardaki renk seçimimizi büyük oranda kolaylaştırır ve kompozisyonu doğru kurmamızı sağlar.

mmmpower

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.idgn.net
logodaki grafik ile metin birbirinden uyumsuz tamamen ayrı dunyaların şekilleri yan yana gelmiş, daha uygun bır font secımı yapılabılırdı. Antetlı A4 tasarımında peteklerın kullanılısı vasat daha farklı kullanılsa hoş bır ızlenım yaratabılırdı. Arma buyuk yazıyor dıgıtal ufak ozaman altına yazsaydınız daha hos olmazmıydı. 10/5

basarılarınızın devamını dılerım

h.salma

🌟Usta Tasarımcı🌟
Merhaba

Belirttiğiniz hataları düzeltmek için çalışmayı tekrar ele alacağım. Yorumunuz için teşekkür ederim. :)

Arkadaşıma sonuna kadar katılıyorum, logo tasarlarken önce siyah beyaz olarak taslak etütlerinin yapılması, bize ilk başta logonun algılanması konusunda avantaj sunar, daha sonraki aşamalardaki renk seçimimizi büyük oranda kolaylaştırır ve kompozisyonu doğru kurmamızı sağlar.

Haklısınız hocam, siyah beyaz düşününce tamamen haklısınız. Düzenledikten sonra tekrar yayınlayacağım. Uyarınız için teşekkür ederim :)

Ayrıca, kurumsal kimlik standartları açısından çok fazla eksiği olduğunun farkındayım (araç giydirme, tabela, kimlik kartı vs.). Bunlara ihtiyacımız olmadığı için yapmadım ama sevgili tasarlayanadam, örnek alınabilecek bir çalışma olabilecek kadar başarılı gördüğü için olması gerekenleri de elimden geldiğince yapmaya çalışacağım. Madem örnek olacağız tam olsun. Tekrar teşekkür ederim...

Son düzenleme:

Elsi

🌟Usta Tasarımcı🌟
tebrikler çok güzel olmuş:peace1: