Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Layerlerin Boyutları

abdullatif

🌱Yeni Üye🌱
30a yakın layer ve her layerda katalog için çektiğim fotoğraflar var. Arkaplanlarını temizledim, ancak fotoğraf makinasının uzaklığına bağlı olarak, fotoğraflarda büyüklük küçüklük meselesi var. Bütün layerlerdeki fotoların boyutlarını nasıl aynı yapabilirim.

user82

🌟Usta Tasarımcı🌟
calısmanı lyerlar halinde değilde ayrı ayrı resimler halinde yapsaydın hepsinin boyutunu ve cozunurlugunu tek hamlede ayarlardın

Ufuk Cebeci

🏆Pro Tasarımcı🏆
madem user82 nin soyledigi gdibi yapmadın ozaman bunu free transform seçeneği ile yapman gerekecek sanırım baya bi ugraşmısındır da decupe için.. freetransform u oneriyorum sana en pratik yol bu sanırm istegin için. başarıllar

abdullatif

🌱Yeni Üye🌱
Layerlar halinde yapma sebebim, daha sonradan bir actions kaydedip, arkaplanlarını kolayca değiştirmek idi..

Decupe için evet biraz uğraştım ama CS3'teki Quick Selection Tool baya bir işime yaradı.. Tavsiye ederim.

Şöyle bir şey düşünmüştüm, yine bir actions ile her bir layer'i kopyalayıp, yeni bir sayfaya yapıştırıp, image size ile ayarlayıp kaydetmek... Ama bu sefer de yeni açılan sayfaların hepsinin adı Untitled 1 oluyor ve diğerinin üstüne yazıyor. Bilmem anlatabildim mi..

Ben kısa yolu varsa diye sormuştum ama yoksa artık uğraşacağız demek... :smile:

Düzenleme: FreeTransform ile kolay ve güzel oluyor. Teşekkürler.