Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

logo çizen arkadaşlar dikkat edin. yoksa!...

N/A2

🏆Pro Tasarımcı🏆
geçen gün gazetede görmüştüm. bir iki ay geçmiş tarihi.
sonra nette araştırdım biraz.

Apple ile New York Belediyesi "elma" yüzünden mahkemelik oldu. Apple, belediyenin çevre kampanyasında Apple'ın logosunun kullanıldığını iddia etti..

haber aynen böyleydi...
sizce aşağıdaki logolar biribirine ne kadar benziyo ki....
aman dikkat neme lazım mahkeme kapılarında sürünmeyelim sonra :D

elmaaes5.jpg

Benzer konular

seruvenist

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.yusufipek.com
apple'ın kazanamayacağı bir mahkeme olur bu. eğer elmayı komple patentlemediyseler tabi:)

grfkr42

🌟Usta Tasarımcı🌟
şimdi b.u logolar aynımı görünüyormuş bilmem biliniyormu ama telif haklarında her hangi bir nesnede 5 farklı yön bulunduğu zaman özgün sayılır çünki hiç kimse ama hiçkimse hiçbir şeyi yaratamaz TEK BİR YARATAN OLDUĞU İÇİN OKULDA TELİF HAKLARIYLA İLGİLİ BİR DÖNEM DERS ALMIŞTIM 5 FARKLILİK BULUNDUĞU ZAMAN OLAY TAMAMDIR AMA FARK BARİZ OLMASI GEREKİR ANIMSATMALARDA TELİF HAKKI DOĞABİLİYOR ARKADAŞLAR

moosa

🌱Yeni Üye🌱
Apple'da biliyor benzemediğini, sanırım elma figürlü logoların yapılmasını engelliyor böyle yaparak. Bir nevi gözdağı vermek, Amerika'da yaşayan bir grafiker olsanız Apple'ın bu tavrından dolayı elmalı logolar çizerken bir kez daha düşünürsünüz, hatta çizmezsiniz bile. Güzel taktik :)

DoiVetra

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
yhaf yok bea birinde kuş muş var nerden aynımış

LuNaTiC

🏆Pro Tasarımcı🏆
İkisi de çok farklı elmalar,Apple eğer bu davayı kazanırsa (hiç sanmıyorum) dünyada elma amblemini kullanan bütün firmaların logolarını değiştirmesi gerekecek ki böyle birşey mümkün değil.

sentezboyut

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Apple Computer Inc. şirketi (yeni adı Apple Inc.) Beatles Grubunun şirketi Apple Corporation ile yıllardır isim yüzünden davalık. Bu da yetmezmiş gibi bir de belediyeyi dava etmiş. Bazı arkadaşların belirttiği gibi Apple gözdağı vermek için yapıyor olabilir. Çünkü iki logo birbirine benzemiyor. Zaten apple şirketinin asıl logosu yeşi renkli değil. Şu anda gri renk logo kullanıyor. Kaldı ki elma ile ilgili daha ne kadar farklı bi çizim yapılabilir ki? Elmanın şekli belli.

asilrock

🏅Acemi Tasarımcı🏅
sçmalık yine ukal tavırlar apple yine böğle bir dava açmıştı sanırım microsofta avucunu yalıyorlar öğle işte slogan tarzı bir şeydi yada koseptlerini sunarken kullanılan bir cümle tam hatırlayamıyorum

Selimsel

🏆Pro Tasarımcı🏆
Allahın elmasını bıle sahıplenmısler ya:)

asilrock

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Artı Grafikerler.net - Türkiyenin Büyük Grafiker Topluluğu - Grafik - Tasarım - Sanat teki arkadaşlara bir bomba heberde bende ister inanın ister inanmayın ama ULUSOYUN bumerang logusu aynı şekiliyle düpe düz avrupalı bir kurumdan alınmış yani çalınmış hangi ajans aldı uyguladı bilmiyorum ama ulusoy gibi bir firmaya yakışmayan bir cüret valla ben dikkatimi çekti sizlerle paylaşıyorum firmanın adı AAPT saygılar bizden kaçmaz ................... birde düşünün kurumsal kimlikten kaç para kazanmışlardır bizim gibi yetenekli özgün gençler para almıyalınm bir şekilde adlarını duyurmuş budala takım 400 ile 500 milyarı götürsün rabbim sen bunları görmüyonmu allah belalrını versin emek hırsızları inanmayanlar benim le bağlantıya geçebilir gösterebilirim .......

sentezboyut

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Artı Grafikerler.net - Türkiyenin Büyük Grafiker Topluluğu - Grafik - Tasarım - Sanat teki arkadaşlara bir bomba heberde bende ister inanın ister inanmayın ama ULUSOYUN bumerang logusu aynı şekiliyle düpe düz avrupalı bir kurumdan alınmış yani çalınmış hangi ajans aldı uyguladı bilmiyorum ama ulusoy gibi bir firmaya yakışmayan bir cüret valla ben dikkatimi çekti sizlerle paylaşıyorum firmanın adı AAPT saygılar bizden kaçmaz ................... birde düşünün kurumsal kimlikten kaç para kazanmışlardır bizim gibi yetenekli özgün gençler para almıyalınm bir şekilde adlarını duyurmuş budala takım 400 ile 500 milyarı götürsün rabbim sen bunları görmüyonmu allah belalrını versin emek hırsızları inanmayanlar benim le bağlantıya geçebilir gösterebilirim .......

Ben ikisini de inceledim. Aynı değil, sadece benziyor. Güzel Gebze'me selamlar.

asilrock

🏅Acemi Tasarımcı🏅
nasıl benzemez allhını seversen adamlar sadece al kısmı koparmış ve biraz da ovelliğini değiştirmiş haber baksanıza bir elma için dava açılıyor ki o logoda bence herşey aynı hırszı dostum hırsız onlar gebzeye selam grafiğe devam

DoiVetra

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Apple parasını bitmiş sağ sola bulaşıyor :D

tuNc

🏆Pro Tasarımcı🏆
dostum resmen konuyu hortlatmışsın sen :)

d3niz

UI Pilot
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.d3niz.com
Yarım elmaya da laf ederler allah bilir. :D Ona bakılırsa bence logolarda kullanılmayan günlük hayatta sıkça kullandığımız nesneler bitti. Kaf dağının ardındakileri mi kullanalım? :D Gerçi ben logo yapmıyorum. Yapanlar öyle mi yapsın ? :D:D

ajansmert

🌟Usta Tasarımcı🌟
bence logo değil mesele, reklamın her türlüsü mübah tır felsefesine uymuş arkadaşlar :)

Seyit Tiken

🏆Pro Tasarımcı🏆
Şahsen ben uzaktan yakından hiç bir benzerlik görmedim, çoğumuz biliyoruz Avrupa'da kendini kanıtlamış markalar/logolar var, Çinliler ibarenin bir yada bir kaç harfini değiştirerek piyasaya sürüyor BRANUD, SONY gibi. Bunun gibi bir sürü örnek var. Mahkemelik bir durumun olduğuna pek ihtimal vermiyorum.