Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Merhaba yeni üye oldum ve bir sorum var?

enesahmedoglu

Acemi Tasarımcı
Merhabalar...
Aziz Dostlar;
kaliteli paylaşımların yapıldığı bu güzel forumdan çok şey öğrenebileceğimi düşünerek kayıt oldum.

Az/buçuk :tongueout:web tasarımında işime yarayacak kadar photoshop programına vakıfım. Fakat deseler ki bir dergi hazırla veya bir kitap grafike et, beceremem.

Fakat merakım var. Öğrenmek istiyorum.
Tanıdığım grafikerlerin hepsi bir kaç programla entegre çalışıyorlar. Kimisi tasarımı photoshopta yaparken dizgiyi quarkta yapıyor; kimisi freehandle entegre çalışırken coreldeki eksikliğini başka bir programla gidermeye çalışıyor. vs vs...

Son dönemlerin en baba programı diye indesign'e yönelenler de var. Fakat bakıyorum onu kullananlarda başka programlar kullanıyor. Elbette bu neden böyle oluyor bilemiyorum. Programa tam hakimiyetin olmamasından da olabilir gerçekten program da yetersiz kalabilir.

Soruma nihayet geldim... Hangi programa gönül vermeliyim ki; bir dergi yada afişi yada kitabı A'dan Z'ye herşeyi ile tasarlamama, dizmeme sadece o program kifayet etsin, yetsin? Yani bütün herşeyi yapabilmek tek bir programda mümkün müdür? Mümkünse hangisini önerir bizim aziz dostlar?

Şimdiden hoşbulduk cümleten? :wink:Hürmetler

Benzer konular

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
merhaba

forumuza hoş geldiniz

dergi kitap mizanpaji için iki program size yardımcı olacak düşünuyorum. Ben bu programlar da kendime daha rahat hissedebiliyorum için, ama tabii ki her şey sizden bağılı. Bu İndesign ve Photoshop. Tebi tüm işlemler İndesign da yapabilirsiniz ama zor gelir, yapılan işlerinizi yavaşlatır. Bunun için destek için Photoshop programmı da kullanın derim... Çünkü ikise de Adobe firma ile ürütelmiş programlar

Tabi ki hiç bir grafik programmı yalnız olamaz her hangi programdan destek alması gerekiyor. Bu sadece benim fikrim

eksen236

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
aramıza hoş geldin

bence ilk etapta öğrenmen gereken iki program var bunlar photoshop ve corel
çünkü pixel ağırlıklı çalışmalarını photoshopta vektörel çalışmalarını da corelde sorunsuz bir
şekilde halledebilirsin. bu iki program yan yana kullanılınca ortaya harika şeyler çıkıyor.

başarılar...

ChOOpie

🌱Yeni Üye🌱
merhaba hoşgeldin öncelikle..
ben dergi çıkaran biri olarak sadece photoshop ve freehand kullanıorum...
photoshop tasarım ve görsel açıdan herşeyimi karşılıor,freehandde yazılarda pixel dağılımını önleyerek kalitesini sunuyor..ayrıca tüm vektörel çalışmalarımıda freehandde halledebiliorum kolaylıkla..
bu ikisi başlangıç olarakta sana rahatlık sağlar..
bence...
:)