Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Okul logom için tavsiyeleriniz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benzer konular

Barış Akgün

🌟Usta Tasarımcı🌟
tek boyutlu arka fon uzerınde dunya sımgesı kotu durmus bence bıde fontunu degıstır derım klasık ve duzensız olmus bence bıraz orta yuvarlagada yazının uzaklıkları esıt degıl. bıraz daha sade ve az renk iceren calısma yapabılırsın. ornegın 2 renk kolay gelsın

Önder Adem

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.istanbulletiket.com
Müdür bey okulunuz için logoyu sizden mi istedi:) ve siz de yaptınız öyle mi hocam. Peki aynı müdür sizin sınıfınızda benim gelip ders vermeme müsaade eder mi acaba? Yanlış anlamayın gayretinizi takdir ediyorum ama tepki vermeden de geçemeyeceğim. Çünkü zaten bir grafiker erozyonu yaşanıyor ülkemizde. Mesleği grafikerlik olmayanların denemeleri de işin tuzu biberi oluyor.

Çalışmanız elbette profesyonelce görünmüyor. Küçücük bir alanda onlarca obje var, esinlenmeler de var tabi, dünya figürünü anlamlandıramadım, bir ilköğretim okulu için fazla iddialı duruyor. Çalışma, göz yoran, karışık bir yapıya sahip. Tavsiyem profesyonel birine vermenizdir bu işi. Böylelikle okul müdürü okul müdürlüğü, eğitimci eğitimcilik, grafiker de grafikerlik yapar.

mrdag01

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.oguzelialtinyurt.meb.k12.tr
ooooo tamam arkadaşlar. Ben kimsenin mesleğini elinden alma nniyetinde değilim. Hobi olarak uğraşıyorum. Yeni şeyler öğrenmek ve bunuda hayatta uygulamak kadar doğal bişey yok sanırım. Mesajım silinsin lütfen.

frocktal

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bu alınganlığı da anlam veremiyorum doğrusu. Bir suç varsa bu sizin değil size bu görevi veren müdüründür. Etrafınıza bir bakın çok fazla saçma sapan, uyduruk logo ve tabelalı işletme göreceksinizdir. Oysa herkes kendi işini en iyi yapma yolunda olsa, bir kalite düzeyi yakalansa, her tabelada aynı kalite düzeyinin altını görmesek kötü mü olur? Aynı şekilde öğretmenlerimizin yetiştirdiği her bireyin bir kalite düzeyi olsa, olağan dışı durumlar dışarısında bunun altına inilmeyen ışıl ışıl bireyler kazanılsa kötü mü olur?

Bay.KLANSIZ

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.facebook.com
Hocam hemen sinirlenmeyin lütfen.Siz tabiki yeni şeyler ögrenmeli ve hayatta bunları uygulamalısınız.Hele bir egitimci olarak cok vizyonlu bir kişilik olmalısınız.Takdir ediyorum bu görüşünüzü.Fakat malum kriz ortamında grafikerler zor şartlar altında ve cogu herhangi bir firmaya bagımsız olarak iş yapmaya çalışıyor.Bir grafiker açısından olayı göz önüne almalı ve tavrınızı bu yönde göstermelisiniz.
Unutmayın ki siz bir egitimcisiniz lütfen sakin olun ilk önce.

Çalışmanıza gelince tek boyutlu olması bu çalışmada sorun teşkil ediyor.Seçtiginiz font tasarıma oturmamış.Bir ilk ögretimin sıcaklıgını ve ciddiyetini kesinlikle yansıtmıyor.M.E.B in E harfinde algı problemi var algılamak için üstünden geçmek gerekiyor.Okulun yazıldıgı alan içeride degilde dışarıda olmalıydı ve daha cok sarmalıydı bence çalışmanızı.Dünya haritası yuvarlak hatlara ve boyut a sahip olursa çok daha şık durur.Fakat digr arkadaşın dedigini katılıyorum bir ilk okul için çok iddialı tabi mucit yetiştirmiyorsanız.MEB in ordaki iki tarafa açılan figür gereksiz ve göz yorucu olmuş aynı şekilde üst taraftan gelen tombuldan inceye giden beyaz figürde göz yoruyor..
Bir logo herşeyden önce sade ve sade oldugu kadar amacını anlatmalı.Logo hakkında biraz araştırma yaparsanız sizin için daha faydalı olur.Bir amatöre göre başarılı bir çalışma diyebiliriz.Fakat bir okul logosu olarak basit bir logo.Bu logoyu bir profesyönele verirseniz o gerekli olan işlemleri yapabilir.
Çalışmanızda başarılar diliyorum.Egitimcilik zor ama siz bunu bilerek başladınız bu meslege.Vatana millete hayırlı evlatlar yetiştirmeniz dilegiyle.

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
ooooo tamam arkadaşlar. Ben kimsenin mesleğini elinden alma nniyetinde değilim. Hobi olarak uğraşıyorum. Yeni şeyler öğrenmek ve bunuda hayatta uygulamak kadar doğal bişey yok sanırım. Mesajım silinsin lütfen.

Açıkçası bir eğitimcinin kalkıp mesleki bir forumda meslekleri ile alakalı br işi yapmanıza yorum yapan insanlara bu şekilde bir cevap vermesini yakıştıramadım.

Eğitim sistemimizi sizlere emanet ediyoruz! Eyvah!

Eminimki birçok meslektaşınız da sizin bu tavrınızı benim gibi yorumlayıp sizleri bizlerin yanlış tanımasını kınayacaktır.

Sİz eleştiri yapılmasını istemişsiniz. Arkadaşlarım da sizi (yapmaya çalıştığıız logoyu ve durumu) eleştirmişler siz ise üye olurken okumakla sorumlu olduğunuz kurallarımızı bile okumadan foruma üye olamuş ve size hiç yakışmayan bir üslup ile arkadaşlarımıza cevap vermişsiniz.

Lütfen kurallarımızı okuyunuz. Aksi halde bir eğitimcimizi kurallar konusunda uyarmanın utancı ile görevimi yerine getirmek durumunda kalacağımı bilmenizi isterim.

Saygılarımla...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...