Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

olimpiyat logosu çizimi

MONASTERY

👑Efsanevi Grafiker👑
Arkadaşlar forumda bir kaç kere nasıl yapıldığının sorulduğunu gördüm elimden geldiği kadar anlatmaya çalışmak istedim.

Öncelikle sadece strokeu olan halkalar çizip bunları renklendirip yerlerine dizmemiz gerekiyor.Daha sonra bütün şekilleri seçip object=> expand diyerek dolgu ve stroke ayırma işlemini yapıyoruz ve şekillerimiz birer obje halini alıyor.

48906119hu4.jpg

Daha sonra tekrar şekillerin hepsini seçerek ctrl+shift+f9 a basarak pathfinder panelini açıyoruz ve divide işlemi uyguluyoruz.

13345658gi7.jpg

Yeniden şeklimize tıklayarak ungroup işlemi yapıyoruz ve halkaların birbirine geçiş yerlerinin tümünü gereken renklerle değiştiriyoruz ve iç içe geçmiş görüntüsü elde ediyoruz.

53340839ce6.jpg

64698430ay4.jpg

Benzer konular

Hande DEMİR

♾️Grafik Gurusu♾️
emeğine sağlık teleset :) güzel bir anlatım

budabua

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ben şunu merak ediyorum, sarıyla mavinin kesiştiği iki nokta var aynı şekilde siyahla sarının da. bu kesişim noktalarına nasıl ayrı ayrı stroke eklenir, yani sadece sarıya stroke değil de sarıyla mavinin ilk kesiştiği noktada sarıda, ikinci kesişme noktasında mavide stroke olacak şekilde. ancak bunlar birbirini etkilemeyecek. umarım anlatabilmişimdir. herhangi bilginiz varsa lütfen yardımlarınızı bekliyorum

MONASTERY

👑Efsanevi Grafiker👑
ben şunu merak ediyorum, sarıyla mavinin kesiştiği iki nokta var aynı şekilde siyahla sarının da. bu kesişim noktalarına nasıl ayrı ayrı stroke eklenir, yani sadece sarıya stroke değil de sarıyla mavinin ilk kesiştiği noktada sarıda, ikinci kesişme noktasında mavide stroke olacak şekilde. ancak bunlar birbirini etkilemeyecek. umarım anlatabilmişimdir. herhangi bilginiz varsa lütfen yardımlarınızı bekliyorum

divide işleminden sonra ungroup yaptığınızda oluşan parçaların hepsi ayrıı birer obje halini alır istediğiniz objeye stroke verebilirsiniz diğerlerini etkilemez

sebnemoz

🌱Yeni Üye🌱
olimpiyat halkaları içiçe nasıl gecirebilirim

ben corelde iç içe gecirmeye çalıştım yapamadım anlatıgınız şekilde yapmam için hangi programı kullanmam gerek