Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

organik tarım. herkes için. -3

kamber34

🌱Yeni Üye🌱
17554900.jpg

Benzer konular

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Lütfen yarışma şartnamesinde de belirtildiği gibi; çalışmanızın orijinal boyutunu baskıya uygun (297x420 mm ve 150 Dpi) olarak saklamayı unutmayınız.

Başarılar dileriz.
Grafikerler.net Yönetimi​

Dikkat: Önemli Duyuru!!!

child_play

♾️Grafik Gurusu♾️
Emeğinize sağlık. Birkaç eleştirim olacak müsaade ederseniz.
Öncelikle üst ve alttaki bant dikkatimi çekti. Gereksiz demiyorum, ama olmasa da olurdu ya da yumuşak bir geçiş verilse daha iyi görünebilirdi.

"Daha üretken" ve "Daha sağlıklı" yazıları için seçilen görsellerin orijinalleri de siyah-beyaz ise diyecek bir şeyim yok (belirtseniz daha iyi olurdu), ama görsellerin orijinalleri renkli ise, siyah-beyaz kullanılmasıyla ne amaçlanmış çözemedim (siyah-beyaz ile nostalji, dolayısıyla geçmiş amaçlanır, bu durumda "Daha üretken" görseli siyah-beyaz, "Daha sağlıklı" görselinin renkli olması gerekliydi. Bu konuda açıklayıcı bilgi verirseniz sevinirim).

"HERKES İÇİN ORGANİK TARIM" yerine "ORGANİK TARIM, HERKES İÇİN" yazılması değişik şeyler uyandırıyor akılda. Güzel bir düşünce yani. Ama, "Geleneksel tarım yöntemlerinin, yerini organik tarıma bırakması" düşüncesi; bu güzelliği gölgelemiş düşüncesindeyim. Zira geleneksel tarım yöntemleri, benim bildiğim ve duyduğum kadarıyla; ORGANİK TARIM'a en yakın ve ORGANİK TARIM'la doğru orantılı olan bir tarım şeklidir (Bir alıntı: Geleneksel kültür içindeki tarım yöntemleri organik tarım için hazır verilere sahiptir). Dolayısıyla bu açıklamada bir tezatlık var.

Tekrar emeğinize sağlık diyorum, başarılar. Saygılarımla...

kamber34

🌱Yeni Üye🌱
Emeğinize sağlık. Birkaç eleştirim olacak müsaade ederseniz.
Öncelikle üst ve alttaki bant dikkatimi çekti. Gereksiz demiyorum, ama olmasa da olurdu ya da yumuşak bir geçiş verilse daha iyi görünebilirdi.

"Daha üretken" ve "Daha sağlıklı" yazıları için seçilen görsellerin orijinalleri de siyah-beyaz ise diyecek bir şeyim yok (belirtseniz daha iyi olurdu), ama görsellerin orijinalleri renkli ise, siyah-beyaz kullanılmasıyla ne amaçlanmış çözemedim (siyah-beyaz ile nostalji, dolayısıyla geçmiş amaçlanır, bu durumda "Daha üretken" görseli siyah-beyaz, "Daha sağlıklı" görselinin renkli olması gerekliydi. Bu konuda açıklayıcı bilgi verirseniz sevinirim).

"HERKES İÇİN ORGANİK TARIM" yerine "ORGANİK TARIM, HERKES İÇİN" yazılması değişik şeyler uyandırıyor akılda. Güzel bir düşünce yani. Ama, "Geleneksel tarım yöntemlerinin, yerini organik tarıma bırakması" düşüncesi; bu güzelliği gölgelemiş düşüncesindeyim. Zira geleneksel tarım yöntemleri, benim bildiğim ve duyduğum kadarıyla; ORGANİK TARIM'a en yakın ve ORGANİK TARIM'la doğru orantılı olan bir tarım şeklidir (Bir alıntı: Geleneksel kültür içindeki tarım yöntemleri organik tarım için hazır verilere sahiptir). Dolayısıyla bu açıklamada bir tezatlık var.

Tekrar emeğinize sağlık diyorum, başarılar. Saygılarımla...

yorum ve değerlendirmeler için teşekkür ederim..
1. üst ve alt bantlar konusu bilinçli bir tercihin neticesidir; tüm görselin bir parçasıdır..
2. insan görsellerinin siyah-beyaz tonlarında olmasının nedeni, afişin bütününden ayrılması, renk karmaşası yaratmaması ve mesajını "ayrıca" iletebilmesidir. geçmiş-gelecek kaygısı gözetilmemiştir..
3. spot ifadelerde bir tezat yok; jüri üyesi hanımefendinin yazdığı metni esas alarak hazırladım spotu.. o metinde, geleneksel tarım ile organik tarım mukayesesi açıkça yapılmıştır; yani geleneksel'den organik'e geçiş vurgulanmalı ve özendirilmelidir. bu geçiş sağlandığı takdirde ise "HERKES" (üretici, tüketici, devlet) kazançlı çıkacaktır..
4. tekrar teşekkürler, başarılar...

child_play

♾️Grafik Gurusu♾️
yorum ve değerlendirmeler için teşekkür ederim..
1. üst ve alt bantlar konusu bilinçli bir tercihin neticesidir; tüm görselin bir parçasıdır..
2. insan görsellerinin siyah-beyaz tonlarında olmasının nedeni, afişin bütününden ayrılması, renk karmaşası yaratmaması ve mesajını "ayrıca" iletebilmesidir. geçmiş-gelecek kaygısı gözetilmemiştir..
3. spot ifadelerde bir tezat yok; jüri üyesi hanımefendinin yazdığı metni esas alarak hazırladım spotu.. o metinde, geleneksel tarım ile organik tarım mukayesesi açıkça yapılmıştır; yani geleneksel'den organik'e geçiş vurgulanmalı ve özendirilmelidir. bu geçiş sağlandığı takdirde ise "HERKES" (üretici, tüketici, devlet) kazançlı çıkacaktır..
4. tekrar teşekkürler, başarılar...

Tezatlık konusunda; "jüri üyesi hanımefendinin yazdığı metin" esas alınarak hazırlanan spotun doğru olduğu sonucuyla, bu eleştirimi geri alıyorum. Ben internetten araştırma yaparak bu yargıya varmıştım. "Jüri üyesi hanımefendinin yazdığı metin"e bakmamıştım. Bu konuda özür dilerim.

Siyah-beyaz görseller için yaptığınız açıklama için de ayrıca teşekkür ederim.
Başarılar. Saygılarımla...

kamber34

🌱Yeni Üye🌱
estğfrlh, özür dilemeyiniz lütfen.. özürlük bir kabahatiniz mi var!!:)
ilginiz için tekrar teşekkür ederim..
kolaylıklar..

child_play

♾️Grafik Gurusu♾️
estğfrlh, özür dilemeyiniz lütfen.. özürlük bir kabahatiniz mi var!!:)
ilginiz için tekrar teşekkür ederim..
kolaylıklar..

:) Hayır yanlış anlaşılmama ve yanlış yönlendirmeme adına yaptığım yorumdan ötürü özür diledim. :) Genel anlamda yani. :) Saygılarımla... :wink: