Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

ornegin bir yemek tabaginin cevresine beyaz pariltili alan eklemek nasil olur?

B3R3LI

🌱Yeni Üye🌱
slm arkadaslar
bir menu hazirliyoruz diyelim. menude yada afiste kullandigimiz bir tabagin etrafina nasil beyaz pariltili bir alan ekleyebiliriz?
orneklerini goruyorum ve cok hos bi efekt olark gorunuyor yapilmis afislerde menulerde. illustrator dersler bolumunden birkac sey okuyup ugrastim ama beceremedim. sadece tabak olarak degilde kullandigimiz bir obje diyelim bunun etrafina orantili bir sekilde beyaz parildayan bir efekt.
yardimlariniz icin simdiden tesekkurler...

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Sanırım doğru anladım...

Beyazlık dediğiniz şey Outer Glow sanırım. Bu efekti vermek için tabağın bulunduğu layer e iki kere tıklayın ve açılan pencerede Outer Glow u işaretleyip ayarları ile oynadığınız da istediğiniz görüntüyü elde edebilirsiniz.

B3R3LI

🌱Yeni Üye🌱
örnek bir resim koymanız mümkün mü? Illustratorde mi emin misiniz?

efoja su an elimde belirgin bir resim yok ama bi cok afis yada benzeri calismalarda fotograflarin yada yazilarin cevresine cerceve gibi bu pariltili beyazligin yapildigini gorunce effect ilgimi cekmisti.

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
eğer çalışmanızı RGB olarak açarsanız : üst sekmelerde effect-stylize-outer glow var... bunlar brush değil... Volkan TEKİN'in gösterdiği de brush değil :)

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
Son düzenleme:

B3R3LI

🌱Yeni Üye🌱
gercekten cok cok tesekkurler bu kadar kisa surede ilgilendiginiz icin. yaptim istedigim buydu.