Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

photoshop cs4 de 3d sorunu

burcu1903

🌱Yeni Üye🌱
arkadaslar ben yeni üyeyim yanlış bir yere msj yazıyorda olabilirim nolur kusura bakmayın ama buyuk bi sorunum var photoshop cs4de 3d sorunum var hiç bir koşulda kullanamıyorum 3dyi yardımcı olurmusunuz bana

Moderatör tarafında düzenlendi:

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Kurallara Aykırı Başlık:

Forum Kuralları (Mutlaka Okuyunuz)

Yaptığınız kural ihlali ile ilgili madde aşağıdaki gibidir:

Forumumuzda düzenli bir arşivleme yapılabilmesi için ve eski konulara daha çabuk ulaşabilmemiz için gönderilecek konuların başlıkları, içerikleriyle bağlantılı olmaları gerekmektedir. Kesinlikle içerik ile alakalı olmayan “çok acil yardım, bu nedir, yorum bekliyorum, ilk çalışmam" gibi bilgilendirici niteliği taşımayan konu başlıkları ile konu açmak yasaktır.

vejdi

♾️Grafik Gurusu♾️
merhaba,
Photoshop CS4 Extended kullanıyorsanız şayet

1. Windows kullanıcıları;

Edit > Preferences > Performance

yolunu izleyerek açılan pencerenin sol alt tarafında yer alan Enable OpenGL Drawing (OpenGL Çizmini Etkinleştir) kutucuğundaki işaret i kaldırıp pencereyi onaylayarak kapatmalılar (bu işlemi yaptıktan sonra CS4 Extended bazı menüleri kullanamayacaksınız, photoshop CS4′ün 3B (3D) düzenleme yenliğinden kaynaklanıyor. 3B özelliği için Photoshop CS4, ekran kartın (GPU) işlemlerinde OpenGL teknolojini kullanıyor. OpenGL kullanımını devre dışı bırakırsak sorun düzeliyor. ) sizin için önemli değilse şayet önemliyse aşağıda nasıl düzgün çalışacağını anlattım ama her şey ekran kartınızdan kaynaklı onu en başta söylemekte yarar

2.Ekran kartınız "Adobe Photoshop CS4’ün" OpenGL özelliğini desteklemiyor olabilir ya da ekran kartınızın güncelleyin ve ayrıca Photoshop güncellemelerini de unutmayın
Güncelleme için :
https://www.adobe.com/support/downloa...atform=Windows

3.İşletim sisteminiz eğer ki Windows XP 32 ise, default olarak OpenGL kapalı gelir. Bunu açmanız gerekir. bkz.GPU and OpenGL Features and Limitations in Photoshop CS4
GPU and OpenGL Features and Limitations in Photoshop CS4

İşletim sisteminiz eğer ki Windows XP 32 OpenGL acmak için Gerekli dosayarı buradan indire bilirsiniz Adobe - Photoshop : For Windows : Adobe Photoshop CS4 GPU optional plug-ins

Adobe - Photoshop : For Windows : Adobe Photoshop CS4 GPU optional plug-ins
indirilen dosyadan DisallowOpenGLWindows_ON ve D.reg AllowOldGPUS_ON.reg tıklayın sistemi tekrar başlatın

Umarım işinizi görür

Cixmert07

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ya ben acamıyorum kapalı kutucuk windows 7 pc de napmam lazım

gizli

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.nanorator.com
Ekran kartınızın driverını yüklemediğinizden kutucuk kapalı olarak görünüyordur belkide ekran kartınız yeterli olmadığından kaynaklanıyorda olabilir.