Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Photoshop la Yazılara Yansıma Efektini Uygulayalım

kEciSakaL

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.birkanbulut.com.tr
açıları eşit olmayan grafiklerde yansıma efektini yazıyı Layer > Rasterize > Type menüsünde şekil haline getirdikten sonra Ctrl+T'ya basıp köşelerinden Ctrl butonuna basılı tutarak istediğin şekilde oynatabilirsin.
(umarım anlatmak istediğin şeyi anlamışımdır)

Planning

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
harika bilgiler teşekkürler hep yapmak istemiştim bunu

mdogan35

🌱Yeni Üye🌱
Ben Bu resimede birkaç işlem daha yaptım yazının altına ufak bir gölge attım ve biraz daha gerçekci oldu.

Anlatım harika emeğinize sağlık teşekkürler, fakat benim gibi programcı olan ve sonradan photoshop öğrenmeye çalışan acemi biri için en son dediğiniz gibi daha gerçekçi olabilmesi için yaptığınız işlemler neler bu konudada yardımcı olursanız çok sevinirim :) çok işime yarayacak bir bilgi çünkü.

freedeath07

🌱Yeni Üye🌱
TEŞEKKÜRLER ANLATIM ÇOOK SADE VE GÜSEL OLMUSKİ YAPABİLDİM :d

serkanserkan

🌱Yeni Üye🌱
teşekkürler gökhan bey
yeni başlayanlar için gerçekten yalın bir anlatım.
gerçekten çok işime yaradı fakat en son yaptığınız gölge efektini de ekleyebilirseniz çok memnun olurum şimdiden teşekkürler

BeCh

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Teşekkür Ederim Sayende birşey daha ögrenmiş oLdum :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

badboy_61

🌱Yeni Üye🌱
hocam saolun elinize sağlık yanlız o allttaki gölgeyi nasıl verdiniz onuda gösterirmisiz ?

el_chancho

♾️Grafik Gurusu♾️
Aradıgım bir konuyduı eline saglık acıklayıcı olmuş

brkcsl

🌱Yeni Üye🌱
hocam ellerine sağlık çok güzel anlamışsın

el_chancho

♾️Grafik Gurusu♾️
Photoshopta belgemizi açalım açtığımız belgenin arka planı (Background) ı beyaz renkte olsun. Ben 400x200 px bir belge açtım. Daha sonra herhangi bir text yazalım bu belgenin üzerine Kısayol tuşu “T” olan
yansima001.gif
Horizontal Type Tool a tıklayın. Ve text inzi yazın. Belgenizin görünüşü aşağıdaki resim gibi olucak.

yansima002.gif

Layer kutusundan yazdığınız resimin üstüne basılı tutarak aşağıdaki resimde gösterdiğim Create a new layer butonunun üstüne bırakın.

yansima003.gif
Bu yaptığınız işlem layer i kopyalama işlemi bunu kısayoldan yapmak istiyenler “CTRL+ALT+J” tuşuyla layer via copy özelliğini kullanarak layeri çoğaltabilirler.

Layerin kopyasını biraz aşağıya kaydıralım. Bunun için move tool u kullanabiliriz kısayol tuşu “ V” dir. Kopya olan layer i belgenin altına kaydırdığımızda free transform u seçerek Flip Vertical ı uygulayalım. Free transform un kısayol tuşu “CTRL+T” dir. “CTRL+T” ye bastıktan sonra sağ tuş tıklyarak Flip Vertical seçeneğine tıkladığımızda layer tersine dönücektir. Aşağıdaki resimde örneğini gösterdim.

yansima004.gif
Daha sonra bu tersine çevirdiğimiz layerin opacitysini azaltalım bu işlemi yine layer kutusundan yapmamız mümkün aşağıdaki resimdede gösterdiğim gibi %100 olan değeri azaltalım.

yansima005.gif

Opacitsini azalttıktan sonra bu text olan layeri “Rasterize yapmamız gerekiyor”. Photoshop un üst kısmındaki Layer > Rasterize > Type a tıklayarak text i Layer haline getirebilirsiniz.

yansima006.gif

Text yi layer e dönüştürdüğümüzde görüceksiniz zaten layer kutusundaki şekili değişerek aşağıdaki gösterdiğim şekili alacaktır.
Not : Ben anlıyabilmeniz için kopyaladığım layerın isimini kopyalanan layer diye değiştirdim.

yansima007.gif

En son işlem olarakta Bu layerin sonundan biraz silmek kalıyor. Bunu işlemi Eraser Tool aracı ile yapıyoruz. Kısayol tuşu “E” olan eraser tool u seçtikten sonra sağ tuş tıklayarak fırçamızın büyüklüğünü ve keskinliğini ayarlıyalım ve kopyalanan layer isimli layerimizin sonlarından yavaşça silmeye başlıyalım….
Ve resminiz aşağıdaki gibi olduysa anlatıklarımı doğru yapmışsınızdır.

yansima008.gif
Ben Bu resimede birkaç işlem daha yaptım yazının altına ufak bir gölge attım ve biraz daha gerçekci oldu.

yansima009.gif

Gökhan abi buradaki vertical in horizontal olması gerekmiyormu?

By Necdet

🏅Acemi Tasarımcı🏅
gerçekten çok tşk ederim.abi ellerine sağlık saol

TaN[hack]eR

🏅Acemi Tasarımcı🏅
en alttaki geçekçi olması gibi gözükmesi için ne yapıcaz

harunirgin

♾️Grafik Gurusu♾️
pratik ve akılda kalıcı bir yöntem. teşekkürler.

berraa

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bende çok ugraşııodum çok saol ders için öğrenmem ii oldu ..

aн[м]єт

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
hyper-active.org
ya yazı tersine döndü ama düz yazı yok :D nası bu senın resimdeki gibi olmadı abi sadece tres döndü