Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

photoshop'da seçili alanı kaydetmek

helldorado

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.caddebostan.net
merhaba arkadaşlar photoshop'da Coreldraw ve Freehand'deki gibi komple çalışma sayfamızı değilde sadece seçtiğimiz objeyi jpg tiff veyahutta gif olarak kaydetmek istedğimizde sadece seçtiğimiz layerdeki objeyi nasıl kaydedebiliriz. ornegin a4 bir sayfa açtım a4'ün ortasına bi banner yaptım ve ben sadece o banneri kaydetmek istiyorum yani seçtiğim objeyi kaydetmek istiyorum kısacası photoshop da vectorel programlar gibi selected only gibi bir özellik varmı.

Benzer konular

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
her layer için solda göz simgesi var... sadece buton kayit etmek istiyorum demişsiniz... bunun için buton olan layer hariç (galiba doğru kelime kullandım) diğer layerler üzerine göz simgesi üzerine tıklayarak kapatıyoruz.... lazım olduğu zaman göz simgesi tekrar tıklayarak laerleri görünen hale geliyorlar... ama öylece A4 buton için çok büyük alan... Grop TOOL kullanarak kırpın sayafa... Kırptığınız zaman kayit edin... daha sonra nasıl olsa Ctrl + Alt + Z aktiv takrar A4 ölçü alabilirsiniz

helldorado

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.caddebostan.net
dediğiniz gibi yaptım a4 bir sayfa acıp bir kaçtane kare ve elips cizdim diger gözleri kapatıp sadece elips cizdigim gözü acık bıraktım sonra kayıt ettim ama komple calisma sayfasi ile boyut olarak kayıt etti yani elips ile beraber komple acmis oldugum calisma sayfasinida kayıt etti

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Böyle bir soru için yeni konu açmanıza gerek yok Photoshop soru ve sorunlarınız topiginde sorunuzu sorabilirsiniz.

Kasta095' in de söyledigi gibi bunu basit bir yöntem ile yapabilirsiniz.Crop toll aracı(
D65x.jpg
) ile bannerınızı seçip Enter tuşuna basarsanız sadece bannerınızın bulundugu alan kalır.

Eğer seçeceginiz şekil düz değil ise kenarlarını silerek kalan bölgeyi kaydedebilirsiniz.

Daha sonra Ctrl+Alt+Z seçeneğiyle A4 boyutlu çalışmanıza dönebilirsiniz.

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
doğuru yapmışmıydınız?

dfdfvq8.jpg

PNG olarak kayit ettım

48884702wi8.png

TC3D Graphic Design

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
t.me
CorelDraw daki gibi secili olan bölgeyi Photosfop ta kaydedemezsin kırpıp kaydedebilirsin ben hiç görmedim ?
Yapan varsada ben de bilmek isterim.

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
CorelDraw daki gibi secili olan bölgeyi Photosfop ta kaydedemezsin kırpıp kaydedebilirsin ben hiç görmedim ?
Yapan varsada ben de bilmek isterim.

ama şu anda Corel Draw da çalışma değil Photoshop programda... bunun için daha önce verilen cevaplar okumalısınız

TC3D Graphic Design

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
t.me