Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

piyaslarda durum nedir ?

firkete

🏆Pro Tasarımcı🏆
merhaba arkadaşlar

Malumunuz ülke hatta dünya olarak bu aralar bir kriz yaşanıyor. Sektör çalışanları ne durumda saırım hepimizin bu bilgiye ihtiyacı var. belli katagorilerde soruya cevap verirseniz sanırım daha iyi olur

hangi il

çalıştığının iş (matbaa-ajans gibi)

Çalıştığınız programlar

Kaç yıldan beri meslektesiniz

Maaşlarınızı düzenli alabiliyormunuz

En son zam ne zaman ve ne oranda aldınız

Piyasalardaki ödeme dengesi nasıl

buna bağlı olarak free açlışan arkadaşlarada başka bir sorum olacak. Piyasa yapmış olduğunuz işlerde ödemeler nasıl.

free çalışan arkadaşlar çalışma yöntemleri hakkında bilgi verirlerse en azından yanlış bir takım uygulamalara imza atmamış oluruz diyorum

hepinize teşekkürler.

baygolge42

🏆Pro Tasarımcı🏆
konuyu yanlıs yere acmıssın?

LuNaTiC

🏆Pro Tasarımcı🏆
gebzedeyim, matbaada çalışıyorum,

freehand, corel, photoshop, illustrator, indesign kullanıyorum,

2 yıldır bu işteyim, maaşımı düzenli alabiliyorum

en son zammı 6 ay önce %100 aydım. (400 alıyordum)

piti

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.parasal.net
Etkisini daha yeni yeni hissettiğimiz krizden arkadaşımız haziran ayında bahsetmiş, ne güzel .. bu konunun güncel olduğunu düşünerek başlığı hortlatalım bakalım :)

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Ben freeyim ödemelerde bir sorun yok çünkü iş sıkıntısı var :) 2 yıl kadar oldu ben de bu işe başlayalı. Maaş ödenme sıkıntısı vardı her zaman. Sadece tek bir yerde olmadı. Genelde matbaa ağırlıkta çalıştım. Birçok programı sıkıntısız kullanabiliyorum. Arkadaşlarım sürekli iş arıyorum diye haber yolluyor hergün; umarım iyiye gideriz artık.

piti

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.parasal.net
herkes iyiye gideceğini düşünürse öyle de olur.. çünkü kriz kendi kendini besleyen bir durumdur.. herkesin beklentisi iyi yönde olursa, bu verilere de yansır.. ama şuanki göstergeler daha krizin dibini bile görmediğimizi gösteriyor :S daha fazla sektörü yaralamadan ben de umuyorum ki çabuk atlatalım

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
biraz da milletin bakış açısı evet... ama bakıyorum kimse hiçbirşeye inanmıyor. geçenlerde bir işyeri sahibi ile konuşuyoruz, fuara katılacakmış yer falan kiralamış bu kişi reklamcı. arkadaşlarının tepkisi "ana,o kadar para verilir mi?" olmuş. bunu söyleyen de reklamcı. kendi yaptığı işe inanmayan insanların olduğu bir toplumdayız. bırakın geleceğe inanmayı... merak uyandı bende bu adamlar reklamı nasıl alıyor. karşılarındaki firmayı ne söyleyerek ikna ediyor? edemiyor bu kadar basit. adam kendi inanmıyor ki, yaptığı işe. benim de inanmadığım şeyler var. kriz teğet falan geçmiyor mesala. direk eksendeyiz. bunu kabul etmezsek kurtulamayız gibi geliyor. ama inandığım bir şeyde var; kriz de elbet kriz geçirecek!