Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

PSD, AI, FLA vb. Dosyaları Organize Etmek

gofrettin

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.beycon.net
Merhabalar,

PSD, AI, FLA vb. dosyaları organize etmek konusunda bilgisi veya önerisi olanlara akıl danışacağım.

Yaklaşık 4 yıldır aynı şirkette web tasarım üzerine çalışıyorum. Nihayetinde bunca yılın emeği olarak 10'larca proje birikti ve her bir projeye ait pek çok kalıp dosyası mevcut. Kendi yapmış olduğum proje dosyalarını düzenli bir şekilde tutarak, elimden geldiğince karışıklığa mahal vermemeye çalışıyorum. Konu buraya kadar sorunsuz fakat diğer tasarımcı arkadaşlar ve işten ayrılan personellerin bu dosyaları kendi düzenleri içerisinde olduğu için; X bir müşteri tasarımda değişiklik istediğinde dosyaları bulmak işkenceye dönüşüyor. Ve tabi geride kalan arkadaşlarını düşünmeden dosyaları alıp gidenleri hiç hesaba katmıyorum bile...

Yazılım projelerinde, 1'den fazla kişinin aynı anda o iş üzerinde çalışabilmesine olanak tanıyan TFS ve SVN benzeri uygulamalar mevcut. Projeler server üzerinde tutularak hem local'de çalışmaya imkan tanıyor hem de takım oyunlarında, çalışan işten ayrılsa.. izinli olsa bile onun makinasını açmaya gerek kalmadan yazılıma devam edilebiliyor.

Bu bağlamda, tasarım ekibimiz için dosyaları ortak bir alanda tutup, organize edebileceğimiz uygulama arayışına girdim.
İşyerinizde bu tür sorunlara ürettiğiniz çözümleri ve tecrübelerinizi de paylaşırsanız güzel bir noktaya geleceğimizi umuyorum.

Ben de konu hakkında herhangi bir gelişme kaydedersem sizleri bilgilendireceğim