Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

T.C. Sağlık Bakanlığı ;içim yaptığım logo çalışması

delibadi

🌟Usta Tasarımcı🌟
tcsalklogo.jpg

N/11

👑Efsanevi Grafiker👑
1. çalışma çok karmaşık olmuş .Çok fazla renk var.Yazıların ovalliğinde problemler var.Ay gözüküyor ama yıldızı çok zor gördüm.Harita ile aynı renk olduğu için.Yuvarlağın altındaki desen ne amaçlı koyduğunuda anlamış değilim.

2. Çalışmada renkler çok donuk.Bundada bir bütünlük göremedim.

emeğe saygı duyup elinize sağlık diyorum

DrN

🌟Usta Tasarımcı🌟
Her iki çalışmada olmamış..Neresi olmamış diye sormayın açıkcası ben olmuş bir yer göremedim ...Biraz sert bi eleştiri gibi gelebilir ama daha altarnetiflerde çok daha iyi işler çıkartabiliceğinizi düşünüyorum..İyi çalışmalar...

Grafek

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ben bu çalışmaya "olmuş" diyene, "çalışma olmuşsa bile, sen olmamışsın" derim.
Göz var, nizam var ya'hu! Sert, mert ama doğrusu bu, kimse kusura bakmasın.

Haa, neden "olmamış" diye merak edenlere, önce gözlerini sonra logo(!)nun bulunduğu mesajı açıp iyice incelemesini öneririm...

Renk desen, yok, olmamış!
Figürler desen, yok, olmamış!
Estetik desen, yok!
Font desen, olmamış!
Simetri desen, e o da yok, o da olmamış!

Olmuş mu?
Hayır.

Bu bölümde iyice gezin Sn. delibadi. Ve gördüğün bütün logoları incele.
O zaman neden böyle üstüne basa basa "olmamış" dediğimi anlayacaksındır.

Şimdi bazı arkadaşlar kalkıp, e madem öyle, olurunu söyle o zaman! diyebilirler...
Valla bütün gün oturup anlatmam lâzım. Heyhat! Benim de o kadar vaktim yok.

Yok oğlu yok...

Dilara GENÇYILMAZ

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.dilaragencyilmaz.net
1. logo'da turkiye haritası + amblemsel bir insan + kalplerden oluşmuş bir yuvarlak + dış yuvlarlak çerçeve + çercevenin içine gömülmüş başka bir yuvarlak + ay + kırmızı leke + dış yuvarlagın utune eklenmiş olan 3 boyut etkisi yaratması beklenen başka yarım bırakılmış inceden kalına dogru giden bir yuvarlak + dış yuvarlak etrafında yazı + mavi çizginin ince kısmında ne oldugu tanımsız bi imzaya benzer bir fugur.. bu kadar karmaşık bu kadar kalabalık.. logonun 3 temel kuralı sade+okunaklı+akılda kalıcı.. hiç biri yok karmaşık ne oldugu belirsiz anlattıgı konu belirsiz.. fazla objenin içinde seçicilik yapamayıp hepsini yıpmış gibisiniz..

2. 1 e göre daha iyi ama oda kötü bir kere siz bir baskıcı olarak.. Kartviztlerde kullanılan logoların ne kadar küçük olacagını biliyorsunuzdur orneğin bu logoda arkada kullanılan gri deyatlı saydam bir turkiye harikası kartvizite basılmak üzere küçültüldüğünde ne kadar türkiye haritası oldugu belli olucak ve bu logo ne kadar amacına hizmet edicek diye sormak istiorum.. butun bunları uygulamış olursak geriye birşey kalmicak sanırım..

Bneim size tavsiyem.. Daha sade düşünmeyi deneyin.. 1. logoda insan figurunu tek başına logolaştırabilirsiniz.. sadece içindekini tabiki birazcık daha oynıyarak inanın o mükemmel yerlere gidebilir..

delibadi

🌟Usta Tasarımcı🌟
1. çalışma çok karmaşık olmuş .Çok fazla renk var.Yazıların ovalliğinde problemler var.Ay gözüküyor ama yıldızı çok zor gördüm.Harita ile aynı renk olduğu için.Yuvarlağın altındaki desen ne amaçlı koyduğunuda anlamış değilim.

2. Çalışmada renkler çok donuk.Bundada bir bütünlük göremedim.

emeğe saygı duyup elinize sağlık diyorum

Her iki çalışmada olmamış..Neresi olmamış diye sormayın açıkcası ben olmuş bir yer göremedim ...Biraz sert bi eleştiri gibi gelebilir ama daha altarnetiflerde çok daha iyi işler çıkartabiliceğinizi düşünüyorum..İyi çalışmalar...

Ben bu çalışmaya "olmuş" diyene, "çalışma olmuşsa bile, sen olmamışsın" derim.
Göz var, nizam var ya'hu! Sert, mert ama doğrusu bu, kimse kusura bakmasın.

Haa, neden "olmamış" diye merak edenlere, önce gözlerini sonra logo(!)nun bulunduğu mesajı açıp iyice incelemesini öneririm...

Renk desen, yok, olmamış!
Figürler desen, yok, olmamış!
Estetik desen, yok!
Font desen, olmamış!
Simetri desen, e o da yok, o da olmamış!

Olmuş mu?
Hayır.

Bu bölümde iyice gezin Sn. delibadi. Ve gördüğün bütün logoları incele.
O zaman neden böyle üstüne basa basa "olmamış" dediğimi anlayacaksındır.

Şimdi bazı arkadaşlar kalkıp, e madem öyle, olurunu söyle o zaman! diyebilirler...
Valla bütün gün oturup anlatmam lâzım. Heyhat! Benim de o kadar vaktim yok.

Yok oğlu yok...

1. logo'da turkiye haritası + amblemsel bir insan + kalplerden oluşmuş bir yuvarlak + dış yuvlarlak çerçeve + çercevenin içine gömülmüş başka bir yuvarlak + ay + kırmızı leke + dış yuvarlagın utune eklenmiş olan 3 boyut etkisi yaratması beklenen başka yarım bırakılmış inceden kalına dogru giden bir yuvarlak + dış yuvarlak etrafında yazı + mavi çizginin ince kısmında ne oldugu tanımsız bi imzaya benzer bir fugur.. bu kadar karmaşık bu kadar kalabalık.. logonun 3 temel kuralı sade+okunaklı+akılda kalıcı.. hiç biri yok karmaşık ne oldugu belirsiz anlattıgı konu belirsiz.. fazla objenin içinde seçicilik yapamayıp hepsini yıpmış gibisiniz..

2. 1 e göre daha iyi ama oda kötü bir kere siz bir baskıcı olarak.. Kartviztlerde kullanılan logoların ne kadar küçük olacagını biliyorsunuzdur orneğin bu logoda arkada kullanılan gri deyatlı saydam bir turkiye harikası kartvizite basılmak üzere küçültüldüğünde ne kadar türkiye haritası oldugu belli olucak ve bu logo ne kadar amacına hizmet edicek diye sormak istiorum.. butun bunları uygulamış olursak geriye birşey kalmicak sanırım..

Bneim size tavsiyem.. Daha sade düşünmeyi deneyin.. 1. logoda insan figurunu tek başına logolaştırabilirsiniz.. sadece içindekini tabiki birazcık daha oynıyarak inanın o mükemmel yerlere gidebilir..

metmetsoy; kardeşim yorum için tşkler
renk yok fügür yok font yok derken insam sağlığını anlatan logoda ne olması
gerekirdi düşünmek lazım kabul karışık olmuştur yazı fontunu beğenmemiş olabilirsiniz heryerde şahşahalı bir font kullanamazsınız ki
dilara ;baskıya gelince loga sadece kartvizitte kullanılmıyo ki reklamın heryerinde kullanılır öğnek verecek olursak sadece kutu harf yeterlidir.sanırım
yorumlar için tşk ederimm:wink:

gommes45

🏆Pro Tasarımcı🏆
anlatmak istediğin düşünce güzel fakat çizim için aynı şeyi söyliyemiyeceğim
bence daha sade olmalı akılda kalıcı ve fontlarda daha ciddi olmalı

Dilara GENÇYILMAZ

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.dilaragencyilmaz.net
Nasıl yani :) .. Saglık Bakanlıgında çalışan hiç kimsemi yok.. Bu çalışan insanların kendilerine ait kartvizitleri yok mu .. ? Kutu harften kastettiğiniz ne anlamaıdm ama logoyu koymayız yazı yazarızı kasdediyorsanız.. Komik bi savunma olurdu benim için :)

delibadi

🌟Usta Tasarımcı🌟
Nasıl yani :) .. Saglık Bakanlıgında çalışan hiç kimsemi yok.. Bu çalışan insanların kendilerine ait kartvizitleri yok mu .. ? Kutu harften kastettiğiniz ne anlamaıdm ama logoyu koymayız yazı yazarızı kasdediyorsanız.. Komik bi savunma olurdu benim için :)

demek istediğim logo sadece kartivizitte kullanılmıyor ki çok farklı yerlerde kullanıyor ben onu söylemeye çalışıyorum:smile: bilmem anlata bildim mi??:angel:

Dilara GENÇYILMAZ

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.dilaragencyilmaz.net
demek istediğim logo sadece kartivizitte kullanılmıyor ki çok farklı yerlerde kullanıyor ben onu söylemeye çalışıyorum:smile: bilmem anlata bildim mi??:angel:

İşte bütün meselede bu değil mi .. logo her yerde kullanılıyor bu yüzden bütün riskler göz ardı edilmemeli.. kartviziti geçtim normal baskıda bile bu kadar renk hem maliyeti arttırır.. hemde anlaşılır olmaz.. saçma bir savunma ;)

FRTDESIGN

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.webevin.com
Arkadsım.

Renk Fazla Kullanmamaya Çalış.
Üstüste Ek Parçalar Resimler Koymamaya Çalış.
Renk Uyumu Vermeye Çalış.
Çok fazla karmasadan öte. biraz sadelikten yana ol bak o zaman ne gibi sonuclar çıkar ortaya :) ;)

-Yorum olarak Beğenmedim.
2.Logoya bakarsakta hiç olmamıs zeytin direk anımsatan şey... ama en çok begendıgım sey 2. logodaki SAĞLIKCICİNADAM :D:D:D bak o güzel olmus ehehe brz daha çalısmalısın örneklere bakarak biraz daha bilgiyi kendine empoze etmelisin ;) başarılar.

delibadi

🌟Usta Tasarımcı🌟
Emeğinize sağlık.Yorum yapmıyıcan sizin için yeterli ise problem yoktur:)

Arkadsım.

Renk Fazla Kullanmamaya Çalış.
Üstüste Ek Parçalar Resimler Koymamaya Çalış.
Renk Uyumu Vermeye Çalış.
Çok fazla karmasadan öte. biraz sadelikten yana ol bak o zaman ne gibi sonuclar çıkar ortaya :) ;)

-Yorum olarak Beğenmedim.
2.Logoya bakarsakta hiç olmamıs zeytin direk anımsatan şey... ama en çok begendıgım sey 2. logodaki SAĞLIKCICİNADAM :D:D:D bak o güzel olmus ehehe brz daha çalısmalısın örneklere bakarak biraz daha bilgiyi kendine empoze etmelisin ;) başarılar.[/QUOTE
lovies ;teşekkürler
FRTDESING ; ZEYFİN NERDEN BULDUN ANLAMADIM AMA ÖNEMLİ DEĞİL TAFSİLERİ DİKKATE ALINACAKTIR:rofl:

FRTDESIGN

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.webevin.com
FRTDESING değil
FRTDESİGN Design Yazmayı Bilmelisin Başta.
ZEYFİN değil
ZEYTİN

Zeytin dememin sebebi sence ne olabilir orda harita olcak degil ya ?

TAFSİLERİ derken Tavsiye demek istediniz sanırım ?:worried:

tarzan45

🌟Usta Tasarımcı🌟
İlk defa logo tasarımı ile alakalı bölümde bu kadar zaman geçirdim. Bir çok logoya bakma fırsatım oldu. Ama eğer zamanımda olsaydı şu cümleyi bütün logo postlayan arkadaşların konularına yazmak isterdim:

Bence bir logo, kumun üzerine çizilebilecek kadar basit ve yalın ama aynı zamanda da kumun üzerine çizildiğinde bir anlam ifade edecek kadar da anlatım gücüne sahip olmalıdır. (Bu benim logo tasarlarken güttüğüm yegane felsefedir.)

Sizin logoları kumun üzerine çizdiğinizi bir düşünün??

Bir de sizin logolarınız için özel bir yorum:
"Güzellik gereksiz şeylerin temizlenmesidir." Leonardo Da Vinci

delibadi

🌟Usta Tasarımcı🌟
İlk defa logo tasarımı ile alakalı bölümde bu kadar zaman geçirdim. Bir çok logoya bakma fırsatım oldu. Ama eğer zamanımda olsaydı şu cümleyi bütün logo postlayan arkadaşların konularına yazmak isterdim:

Bence bir logo, kumun üzerine çizilebilecek kadar basit ve yalın ama aynı zamanda da kumun üzerine çizildiğinde bir anlam ifade edecek kadar da anlatım gücüne sahip olmalıdır. (Bu benim logo tasarlarken güttüğüm yegane felsefedir.)

Sizin logoları kumun üzerine çizdiğinizi bir düşünün??

Bir de sizin logolarınız için özel bir yorum:
"Güzellik gereksiz şeylerin temizlenmesidir." Leonardo Da Vinci
Güzellik gereksiz şeylerin temizlenmesidirbu sözü sevdim teşekkürler yorum için:wink::wink:

spider2001

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
dilara arkadaşımı sürekli takip ediyorum bilgilerinden de istifade etmeye çalışıyorum. tespitleri yerinde yorumları eşsiz bence de bu logo olmamış

Braveart

♾️Grafik Gurusu♾️
Sana şunu söyleyebilirim, diğer tasarım alanlarında da geçerli olmakla beraber özellikle logo çalışmalarında anlatmak istediğini ne kadar az obje, renk yada harfle ifade edebilirsen o kadar anlaşılır, akılda kalıcı, vurucu ve uygulamasıda kolay olur.
Şimdi gözlerini kapat (en tanıdık olanlardan söylüyorum) arçelik logosunu gözünün önüne getirmeye çalış. Şıp diye belirdi değilmi. Ama senin logona ben 20 dakika baksam, gözlerimi kapattığımda yinede neler var neler yok, nerde hangi renk var bütünüyle hatırlayamam. Bir karmaşa var. Herşeyi bir arada anlatmak istersen aslında hiçbirşey anlatamazsın.
Sanırım ne demek istediğimi anladın.
Bol bol örnek incele...

KOlay gelsin.

gem@il

🏅Acemi Tasarımcı🏅
çalışmalarının 2sinide konu ile bağdaştıramadım. ayrıca sağlık bakanlığının sadece türkiyede değil farklı ülkelerinde bulunduğu ve üyesi olduğu kuruluşlar mutlaka vardır ufak detayları atlamamak gerekir. Haritayla sınırlandırmana anlam veremedim sade olan herşey daha idir.

delibadi

🌟Usta Tasarımcı🌟
çalışmalarının 2sinide konu ile bağdaştıramadım. ayrıca sağlık bakanlığının sadece türkiyede değil farklı ülkelerinde bulunduğu ve üyesi olduğu kuruluşlar mutlaka vardır ufak detayları atlamamak gerekir. Haritayla sınırlandırmana anlam veremedim sade olan herşey daha idir.

zaten ikisi farklı çalışma olabildiğine sade çalışmaya çalışıyorum ama bazen olmuyor işte:wink: