Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

web tasarım icin fireworks mü illustrator mu ?

diciboy

🌱Yeni Üye🌱
merhaba
web tasarım için adobe fireworks mu yoksa illüstrator mü tercih etmeliyim?
avantaj dez avantajlar nelerdir?

illegalsanat

🏅Acemi Tasarımcı🏅
photoshop tercih etmelisin. illustrator'e ihtiyacın yok çünkü vektörel çalışmak sana hiçbir yarar sağlamayacak. örneğin container 1000px ise 1000px'dir.

Fireworks'ü ise kafandakileri tasarıma yansıtma konusunda başarısız buluyorum. Photoshop'da daha rahat çalışırsın, kafandakileri de tasarıma daha rahat dökebilirsin. (tabi bu biraz da photoshop bilgine bağlı)

vivalavidaa

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Katılıyorum illegalsanat'a. Illustrator'ı yalnızca sitenin logosunu tasarlamak için kullanabilirsin. Photoshop arayüz tasarımı için daha kullanışlıdır bence. Tabi şunu da gördüm, corel'de web tasarımı yapıp yazılımcıya vereni de..:)

atakanyildirim

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.atakanyildirim.net
Adobe bunun için fireworks programını çıkardı photoshop bitmap düzenleyicisidir.Tasarım için bence pek kullanıslı degil,ama fireworks tam bir web tasarımcının aradıgı bir arayuz.

Otuz8

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
otuz8.com
atakanyildirim doğru söylemiş :) üstüne bişey konuşmaya gerek yok sanırım :)

cyberboy

🌱Yeni Üye🌱
Photoshop birinci tercihin olmalı ve illustrator öğrenirsen senin için artı olur. Çünkü yeni trend tasarımları illustrator'da daha rahat yapabiliyorsun. Yani illustrator sadece logonun boyutuyla oynamanı sağlamıyor.

Fireworks orası tartışılır. Adobe firması artık Fireworks un yeni versiyonunu çıkarmayacağını duyurdu.

mami944

🌱Yeni Üye🌱
Webde Fireworks
-Hızlı yüklenen webe uygun düşük çözünürlükte çalışmalar
-Web site içinde reklam(banner) çalışmaları
-web sitesinda shader falan ve alt üst özel menü tasarımı
-ve daha bir çok webe özel şey
-Photo shop içinde bulunan araçla webe uygun hale getirilmiştir
Ama ben photoshop kullanıcam dersen
-Piksellerile çok uğraşırsın ayak bağı
-yüksek çözünürlükte çalışmalara uygundur photoshop ve neticede yavaş yüklenen o resimler
-web sitelerinde alan tasarımı yapamassın
-web desteği sadece fotoğaflara var menü ve benzeri tasarımı Fireworkse oranla daha zor
-ve daha bir çok kötü şey ...

Sana tavsiyem ilk önce Fireworks'ü öğren sonra zaten toolbar felan derken photoshop kendiliğinden gelir .Ama şu var "Fireworks web için Photoshop resimler için İillistrator vektörel olan logo vb. tasarımlar içindir buna göre çalışmalısın ve bu ilk üçlünün (Fireworks - Photoshop - İllistrator) temeli yapısını bilmelisin...

grafikon

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Adobe bunun için fireworks programını çıkardı photoshop bitmap düzenleyicisidir.Tasarım için bence pek kullanıslı degil,ama fireworks tam bir web tasarımcının aradıgı bir arayuz.

Bende katılıyorum ve Fireworks kullanıyorum, tabi herkesin alıştığı yer farklı ama düzenide bozmamak lazım