Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

yırtılmış sayfa efektini nasıl yapabilirim

aleyna53

🏅Acemi Tasarımcı🏅
dfus3.jpg

merhaba yukarıdaki fotonun alt kısmındaki gibi bir efekti nasıl yapabilirim bilen birisi aynı zamnda.da bu bilgilerini paylaşırsa çok memnun olacağım:)

Benzer konular

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Yırtık şeklinizi path ile çizip, renklendirdikten sonra üst kısımdaki gölgelendirme için seçim alanı oluşturup, feather değeri vererek ctrl + u yu kullanarak rengi azıcık koyultabilirsiniz. Bu yırtığa filterlardan faydalanıp kağıt görüntüsü verebilirsiniz... Şu an deneme şansım yok ama, noise olabilir mesala... colored pencil olabilir... filter galeride gezinti yapın mutlaka... alttaki gölgelendirme için drop shadow uygulayın... eğer isterseniz resimli anlatım da yapabilirim, şu an imkanım olmadığından yapamadım. Takıldığınız yer olursa pm atın lütfen, her zaman takip edemeyebiliyorum. Kolay gelsin, iyi çalışmalar...

aleyna53

🏅Acemi Tasarımcı🏅
teşekkürler deniyeceğim fakat benim istediğim daha detaylı, denenmiş görüntülü bir anlatımdı hem bana hemde bunu öğrenmek isteyen arkadaşlara daha faydalı olacağını düşünüyorum

HardNRoll

🏅Acemi Tasarımcı🏅
üste bitane beyaz layer açıp, path ile yırtık deseni çizdikten sonra çizdiğin path'i silersin. alttaki layer gözükmüş olur. sonrasında yırtık olan path'e biraz shadow vererek işi halledebilirsin.

aleyna53

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ben hala derdimi anlatamadım arkadaşlar yazdıklarınız için teşkkürler lakin sizin söylediklerinizi bana grafiker arkdaşlarda tarif ediyor ben burda görüntülü olarak isterdimki birileri açıklasın burda bu konunun bulunma amacı o yani hıı ben bu tariflere göre bunu yapamıcak birimiyim değilim ama burdaki konu ne için açılmıssa onu bir kez daha belirttim saygılar (=

the_one

♾️Grafik Gurusu♾️
ben hala derdimi anlatamadım arkadaşlar yazdıklarınız için teşkkürler lakin sizin söylediklerinizi bana grafiker arkdaşlarda tarif ediyor ben burda görüntülü olarak isterdimki birileri açıklasın burda bu konunun bulunma amacı o yani hıı ben bu tariflere göre bunu yapamıcak birimiyim değilim ama burdaki konu ne için açılmıssa onu bir kez daha belirttim saygılar (=

Bahsettiğiniz efekt görüntüsünün anlatımı forumda birebir aynısı olmayabilir ki uzun bir arama yapmama rağmen rastlayamadım.Bu ders için bilginizden istifade etmek isterim.Forumda paylaşırsanız öğrenmek isteyen arkadaşlar için hoş bir paylaşım yapmış olursunuz.

Son düzenleme:

aleyna53

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bahsettiğiniz efekt görüntüsünün anlatımı forumda birebir aynısı olmayabilir ki uzun bir arama yapmama rağmen rastlayamadım.Bu ders için bilginizden istifade etmek isterim.Forumda paylaşırsanız öğrenmek isteyen arkadaşlar için hoş bir paylaşım yapmış olursunuz.

haydaa... ben ne demek istediğimi açıkca belittim bunu algılayıp algılamamak size kalmış şu forumda saçma sapan diyolgolar kurmak yada birilerine sırf laf olsun diye konuşmak yerine daha yapıcı istenilen yardıma yönelik açıklamalar yapmak daha güzel olmazmıydı? öğrenmek isteyen arkadaşlar önemli olabilir ama benim için şu anda daha çok önemli olan ne istediğim ok?

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com

Ben vaktim olamadığı için hazırlayamıyorum şu sıralar görüntülü dersi... Siz tarife göre yapabilirmişsiniz... Sizin vaktiniz varsa hazırlar mısınız? Bu arada önceki verdiğim linkte görüntülü anlatım var... mantık aynı mantık aslında... Kolay gelsin iyi çalışmalar...

the_one

♾️Grafik Gurusu♾️
"merhaba yukarıdaki fotonun alt kısmındaki gibi bir efekti nasıl yapabilirim"
"...bana grafiker arkdaşlarda tarif ediyor"
"ben bu tariflere göre bunu yapamıcak birimiyim değilim"
"...öğrenmek isteyen arkadaşlar önemli olabilir ama benim için şu anda daha çok önemli olan ne istediğim ok?"

Sakin bir hissiyat ile bu tavrınızın nedeni hakkında biraz düşündüm.Sonrasında 09-08-2007 tarihinden itibaren açtığınız konuları, forumda bulunan mesajlarınızı inceledim.(Sorular...Sorunlar...İstekler...vs. vs.)
Yanlış anlamayın.Sizi bu kadar haklı gösteren sebepleri anlamak, foruma neler verdiğinizi görmek için.İnsanların size yardımcı olmaya çalışmalarına rağmen neden bu konuda bir türlü başarıyı yakalayamadıklarını merak ettiğim için.Foruma neler verdiğiniz ki isterken bu denli haklı, kendinden emin bir tavır sergilemenizin sebeplerini merak ettiğim için.
Keşke "yırtılmış sayfa efekti nasıl yapabilirm" konu başlığını görünce boş verip geçseydim.
Sanırım bu yazdıklarımda saçma sapan diyaloglar kıvamında oldu.(konu başlığı gibi)
Saygılar.

Son düzenleme:

aleyna53

🏅Acemi Tasarımcı🏅
efoja teşekkürler link ve yardımların işime yarar tabikide denedim ama tam birebir aynısı olmadı final ödevim olduğu için deneyip yanılmaya vaktim yoktu... ve görüntülü anlatacak kadar iyi değilim

the one çok boş vaktin var sanırım diyecek pek bişey yok mesleki hayatında başarılar...

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
efoja teşekkürler link ve yardımların işime yarar tabikide denedim ama tam birebir aynısı olmadı final ödevim olduğu için deneyip yanılmaya vaktim yoktu... ve görüntülü anlatacak kadar iyi değilim

the one çok boş vaktin var sanırım diyecek pek bişey yok mesleki hayatında başarılar...

mantik aynı fakat daha önce de söylemiştım...yırtık şekli sahibi olmak için Smoodge tool aracı ile kenarı düz şekliden yırtılan şekli yapabilirsin (bozabilirsin;)

Paint

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bu işine yararmı bilmem ama bir tane hazırlayım print scren tuşum çalışmıyor resimli olarak anlatım yapamıyorum polygonal lasso tool ile yırtılmış sayfa efekti vermek istedigin layer'e zig zaglı şekil çiz daha sonra Ctrl+t tuşu kulan karşına çıkan kareye sag tıkla ve warp seçip karşına kutucuklar çıkar dış kenarlarında noktacıklar olucaktır bunları mause ile tutup esnetirsen istedigin efeckti elde edecegine inanıyorum print tuşu işe yaramıyor resim koyamadım kusura bakma

Son düzenleme:

rekouno

🌱Yeni Üye🌱
evet ben denedim

Ben vaktim olamadığı için hazırlayamıyorum şu sıralar görüntülü dersi... Siz tarife göre yapabilirmişsiniz... Sizin vaktiniz varsa hazırlar mısınız? Bu arada önceki verdiğim linkte görüntülü anlatım var... mantık aynı mantık aslında... Kolay gelsin iyi çalışmalar...

gerçekten aynı ben denedim güzel de oldu teşekkürler