Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Zar modelleme

yoSa

👑Efsanevi Grafiker👑
object_modelling_1_by_inankilic.jpg

Son düzenleme:

blueden

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
3D' ye el atmışsın kuzumm :p :) Senin elinden kurtulamaz :)
Ellerine sağlık hoş görünüyor, ışık ve gölge sorunları var sanrım. Ama zamanla düzelecektir eminim.

Model olarak gayet başarılı.

Ellerine ve emeğine sağlık.

Son düzenleme:

yoSa

👑Efsanevi Grafiker👑
Teşekkür ederim deniz'cim.

gulum352

🏆Pro Tasarımcı🏆
harıka olmus...ellerıne saglık...ustun basarılar dılerım:)

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
İlk zarın ışığı içine doğru çukurlaşmış izlenimi veriyor :) mükemmele 1 dakika kalmış :D

yoSa

👑Efsanevi Grafiker👑
Teşekkür ederim arkadaşlar...

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Eline sağlık inan.
Severler grafikeri işinde başarılı üse..

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
ışıklarla ve gölgelerinde sorun yok bence... fakat... render almadan siyah ve beyaz zarların rengi görüyoruz... render aldıktan sonra neden her ikisi gri oldu:) gayet başarılı ve temiz bir çalışma.... cinema 4d garçekten çok enteresan ve eğelenceli bir program:) güzel bir deneme

emeğine sağılık

yoSa

👑Efsanevi Grafiker👑
Teşekkür ederim ulaş abi.

Sayn Kasta;

Render almadan önce zarların rengi modelleme rengi olarak duruyordu, farklı bir açıdan modellemeye ait bir kare aldığım için siyah ve beyaz gibi duruyorlar.Modellemenin son aşamasında ise dış giydirmeyi yaptım...Bu tip programlarda bildiğiniz üzere öce modelleme yapılıyor, dış katman,dokular en son ekleniyor...Yani önce ana şablon sonra detaylar.
İşte bu yüzden modellemedeki kesitte renkler farklı, en son giydirdiğim renkler farklı.Render almadan önce bir renk atamsı yapmadım.Modellemeye başladığım andan itibaren renkler gri tonlardaydı.Modelleme bitmeden önce model etrafında farklı açılardan dolaşınca renk değişikliği oluyor , sanırım bu programın bir özelliği, yani doku ve ışık yapmadan bile program oto bir ayarlama yapıyor ve sizi gerçekçiliğe zorla sokuyor :)

umarım açıklaycı olabilmişimdir.
Teşekkür ediyorum.

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
Teşekkür ederim ulaş abi.

Sayn Kasta;

Render almadan önce zarların rengi modelleme rengi olarak duruyordu, farklı bir açıdan modellemeye ait bir kare aldığım için siyah ve beyaz gibi duruyorlar.Modellemenin son aşamasında ise dış giydirmeyi yaptım...Bu tip programlarda bildiğiniz üzere öce modelleme yapılıyor, dış katman,dokular en son ekleniyor...Yani önce ana şablon sonra detaylar.
İşte bu yüzden modellemedeki kesitte renkler farklı, en son giydirdiğim renkler farklı.Render almadan önce bir renk atamsı yapmadım.Modellemeye başladığım andan itibaren renkler gri tonlardaydı.Modelleme bitmeden önce model etrafında farklı açılardan dolaşınca renk değişikliği oluyor , sanırım bu programın bir özelliği, yani doku ve ışık yapmadan bile program oto bir ayarlama yapıyor ve sizi gerçekçiliğe zorla sokuyor :)

umarım açıklaycı olabilmişimdir.
Teşekkür ediyorum.

Sayin, Yosa... bilginiz için teşekkür ederim ama bu programı bende kullanıyorum... render almadan konusunda renkleri uyguladığımız zaman net bir renk değil, yaklaşık renkler bize gösteriyor... fakat... eğer renkler açik tonu ile o zaman renderde açık olmalı.... ama tabi eğer ışık, gölge var o zaman renderden sonra tabi ki de zarlar aynı renk tonu ile olacak.....

aslında render ayarlarda oto dan elden ayarları yapabilirsiniz.....

evet çok açıklayici oldu....

ben teşekkür ederim

damla1

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
İnanım neye elini atsan başarıyla sonuçlandırıyorsun ben beğendim canım eline,emeğine sağlık eminim tipografi gibi bunun da devamı gelecektir...Senin başarı adımlarını görmek beni mutlu ediyor arkadaşım...

yoSa

👑Efsanevi Grafiker👑
teşekkür ederim arkadaşlar.

yoSa

👑Efsanevi Grafiker👑
Teşekkür ederim FİLİZ :)