Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Photoshop Büyük Boyutlu Çalışmalarda Donuyor ?

RD3S1GN

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.rdwn.deviantart.com
Selamın Aleyküm.

- Reklamcılık , Tabela, Bilboard, Raket Pano Folyo kesim Vb.

Bu konu hakkında bir sorum olucak.

büyük boyutlarda çalışıyoruz. Cm * Cm Genelde Psd yerine Tif çalışıyoruz bu benim reklamcılıkda ilk deneyimim.

iş yerinde kullandığım bilgisayar çalışma yaparken photoshop’u çok zorluyor.

Ne Yapmalıyım ?

Ekran kartı Ati Radeon HD 3400 Series. [ 1024 ]

Intel Core2 Quad CPU 2.40 Mhz

Ve 2 GB Ram.

Eksik Olan Nedir ?

Screenler.

Şimdiden Teşekkürler.

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
işlemciniz çok düşük mutlaka yükseltmelisiniz
ama eğer ana kartınız yeni işlemcinize yetmezse onuda değiştirmeniz gerekecek
E şimdi malumunuz HD ekran kartları çıktı tanesi nerden baksanız 600-700 (yalnız grafikle HD nin etkisi olur mu bilmiyorum; şahsen dizi ve film keyfi inanılmaz :D )
Ayrıca 4 GB Ram epey iyi oluyor :)

yani pc yi at çöpe durumu söz konusu olacak ki zaten para edenler onlar :p

İyisimiz siz patronu ikna edin bir mac alın :D

Biz hafta içi aldık; media markette çok uygun fiyatlar var
2399 TL ye İMac 10.6.5 aldık
Şiddetle tavsiye ederim :)

I LOVE YOU MAC :)

finfik

👑Efsanevi Grafiker👑
resulation yüksek olursa çalışman zorlanır. 72 dpi daha büyk ölçülerde 50 dpi a kadar düşebilirsin...

Selimsel

🏆Pro Tasarımcı🏆
resulation yüksek olursa çalışman zorlanır. 72 dpi daha büyk ölçülerde 50 dpi a kadar düşebilirsin...

yanlış bilgi sanırım.

Matbaa'da basılacak işller için 300dpi/inch

Digital baskılar içinde 72dip/inch olucak

RD3S1GN

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.rdwn.deviantart.com
cevaplarınız tatmin etmedi =) arkadşalar tşk ederim. başka fikri olan varmı ? lütfen screenlere bakarak yorum yazın.

skyfox

👑Efsanevi Grafiker👑
Çözünürlük Derken Cm ölçülerinde çalıştığıma göre yüksek çözünürlük yani.

resolation dediğiniz yerde 30. hep 30 da çalışıyorum.

Caps'lerde sorun görünmüyor. Dosya ebadınız çok büyük.. 30 derken de, pixel/cm. değil de, pixel/inch şeklinde seçiyorsanız, sorun yok..

Kasacak, bekleyeceksiniz.. Normal.

Kolay gelsin.

TC3D Graphic Design

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
t.me
Dış mekan çalışmaları için benim kullandığım;
72 dpi olmalı
8bit olmalı
pixel/inç olmalı

Edit\preferences\performance de scratch disks teki diğer harddisklerde seçilmeli.

ve çalışma esnasında Edit\Purge\All seçilip ram ler boşaltılmalı (geri alamazsınız ctrl+z ile)

Ram ler için aynı zamanda ücretsiz "CCleanner" adında bir program var onuda kullanmanız sistemi hızlandırır...

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
bıyık altından gülerek....

everything is mac diyorum.

ya da (intel extrem) tipi işlemci kullanarak benzer fiyatlarda bir pc toplayabilirsiniz.

elinizdeki pc ultra olmasa da high kalite de crysis oynatır belki. Ondan daha fazlasını beklememek lazım :)

TC3D Graphic Design

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
t.me

ya da (intel extrem) tipi işlemci kullanarak benzer fiyatlarda bir pc toplayabilirsiniz.

elinizdeki pc ultra olmasa da high kalite de crysis oynatır belki. Ondan daha fazlasını beklememek lazım :)

:) .........

skyfox

👑Efsanevi Grafiker👑

Alenen gülümseyerek.. Bkz. --> :)

Mac'i siz mi icad ettiniz?

Veya ortağı/çözüm ortağı mısınız? Diyorum.

Çoğu mesajınız bu şekilde olunca...

:)

RD3S1GN

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.rdwn.deviantart.com

Bende Hep Bu Şekilde Çalışıyorum bu durumda kasabilirmi ?

ve çalışma esnasında Edit\Purge\All seçilip ram ler boşaltılmalı (geri alamazsınız ctrl+z ile) Bunu geri alamazsın dedin peki bir zararı olur mu ?

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
:) tabi bana apple ürettiği makinaları sevdiğim için tek kuruş ödemiyor. Bence de bu işten birşeyler kazanmam lazım :)

ancak, bir grafiker olarak, macte hazırladığım bir işi sadece belli başlı matbaalara ya da tabelacılara kolayca gönderebiliyorum. Mac barındırmayan bir yere iş gönderirken bir çok teferruatı da halletmek zorunda kalıyorum.

en temiz hali ile daha yaygın kullanılması benim işime bu ve buna benzer açılardan yarayacaktır :)

ama evet. mac li mesajlarım 10 bine ulaştığında bir pro hediye ederler diye umuyorum :D

TC3D Graphic Design

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
t.me
Aynı hesaba geliyor 72 dpi pixel/inçh ile 30 dpi pixel/cm
Purge geri alma "Histoy" dekileri siliyor demek yani... isterseniz dosya kilitleneceğine bundan feragat edin...
Kolay gelsin...

skyfox

👑Efsanevi Grafiker👑
:) tabi bana apple ürettiği makinaları sevdiğim için tek kuruş ödemiyor. Bence de bu işten birşeyler kazanmam lazım :)

ancak, bir grafiker olarak, macte hazırladığım bir işi sadece belli başlı matbaalara ya da tabelacılara kolayca gönderebiliyorum. Mac barındırmayan bir yere iş gönderirken bir çok teferruatı da halletmek zorunda kalıyorum.

en temiz hali ile daha yaygın kullanılması benim işime bu ve buna benzer açılardan yarayacaktır :)

ama evet. mac li mesajlarım 10 bine ulaştığında bir pro hediye ederler diye umuyorum :D

Açıklamanız için teşekkür ediyorum.

Umarım bu bilgi işimize yarar.

Şunu da açmak da yarar var sanırım.

Mac'lerin masaüstü yayıncılık için üretilen sistemler olduğunu, çok amaçlı bir makina olmadığını sanırım bilmeyen yoktur.

'80li yıllarda Adobe firması Illustrator diye bir yazılım çıkardığı zaman PC kullanıcıları sadece hesap işleri için, mühendislikte, muhasebede ve data base tabanlı işlerde kullanıyordu. Ve pencere tipi bir işletim sistemini hayal bile edemiyor, DOS komutlarıyla uğraşıyordu. (Arada çöp adam figürlü oyunlar da oynuyordu).. Ama, program yazmayı, mantığını da v.s. öğreniyordu.

Multitasking (aynı anda, bir kaç işlemi birden yapabilmek) gündeme geldiğinde büyük olay olmuştu.

Evet..

Haklısınız. Apple'ın kulvarı grafik tabanlı yazılımlardı.

Ama şimdi, hemen hemen her dalda, her program görsel öğelerle süslendi. Zorunlu olarak PC'ler de o zamanlarda kalmadı, gelişti.. Hemen her dalda, her işletmenin ihtiyacını karşılayabilecek PC sistemler mevcut.

Umarım bu bilgiler de, bu konuyla her ne kadar doğrudan alakalı değilse de, birilerinin işine yarar. Konunun açılış sebebine katkı sağlar..

(Söylettiğiniz için teşekkürler..) :anlamsiz:

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
e bende bunun aksini idda etmiyorum. PS sinin kastığını söyleyen bir arkadaşa ya mac al ya da extreme tabanlı bir intel işlemcili Pc topla demiştim. Elindeki configrasyon la elbetteki PS kasacaktır... Kasmaması ilginç olurdu zaten...