Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Bas&kes Makİnasi Roland Sp 540 V

knososs

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar bu makineyi kullanan varmı ben yeni alıcam dış mekan baskısındada kullanıcam bir kaç sitede makineyi kötülemişler magnet bile yapıyor makine çok kullanışlı geldi benim gözüme ben sizin düşüncelerinizi alayım dedim şimdiden tşk ederim.

vircoder

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşım bas kes güzel ama onun üzerindeki okuyucu tabiri caiz ise kamera basım esnasında iken zarar görüyor tafsiye etmem herşeyin yeri ayrıdır
kesici ayrı basım ayrı olarak alsan daha iyi olacak

knososs

🌱Yeni Üye🌱
baskes

şimdi normal bir dijital baskı makinesi alsam 140 boyunda vinil kesim makinaları en fazla 120 nasıl olacak anlamadım

xollox

🌱Yeni Üye🌱
ben kullanıyorum işimi görüyor memnunum fakat bu makinanın boyaları biraz pahalı ve dış mekan için uygun değil,fazla dayanmıyor. outdoor makinaların baskısı gibi dayanıklı olmuyor.

baskici46

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Roland makinalarda sadece bas özelliği olan makinaları tercih etmeni tavsiye ederim. Baskı metrajın fazla ise roland düşünme derim. baskı maliyeti çok yüksek piyasadaki baskı maliyeti en yüksek makinalardan biridir roland...

ancientwisdom

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ben de eski işyerimde kulandım bu makineyi, diğer arkadaşın dedği gibi dışmekan için önermem, ömrü diğerlerine göre kısa oluor ve maliyetleri oldukça yüksek...
kalite olarak çok iyi, 1440dpi cezbedici, ayrıca bas-kes oolması da çok hoş geliyor kulağa, ama ne yazık ki maliyetleri vb sorunlar bu makineyi kullanmamanı önermemi gerektiriyor bana...
tabi ki karar senindir, ama bunları gözardı etmemek gerekir...
bunların yerine maliyeti ne kadar yüksek olursa olsun, uzun ömrü, kaliteden ödün vermemesi vb durumlar için epson kafa 1440dpi ve 3,50cm'lik makineler var. yurtdışında araştırmanı öneririm...
kesinlikle "140cm'lik makine bana yeterli, müşteri potansiyelim budur" fikrini değiştirip sizi yüksek hedeflere yönlendirecek makineler :)
kolay gelsin..
ama hala rolan sp540 ilk gözağrım olduğundan çöok severim o makineyi :)

ılgazgrafik

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.techadigital.com
Ben Roland sp300v kullanıyorum yani sizin düşünüdüğünüzün boyut olarak daha kısa olan modeli.Kaliteli ve problemsiz baskı istiyorsan tavsiye edebileceğim bir makina.Fakat dış mekanlarda dayanıklılık ve yaptığın işin uygulama esnasında çizilmemesini istiyorsan kesinlike lak kullanmalısın.Ufak ve kupon işler için gayet iyi.Satış sonrası destek servisleride gayet güzel çalışıyor.

N/A4

🏆Pro Tasarımcı🏆
bende print&cut kullaniyorum ancak solvent bazli makina olmadigi icin dis mekanda tavsiye etmem.ayrica boyasi biras pahali ama canavar gibi makina

esoydan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bende sp-540v kullanıyorum. çok kullanışlı bir makine. çok memnunum. dış mekanda kullanacağım zaman sıvı lak uyguluyorum. ömrü biraz daha uzatıyor. bask-kes işlemi çok başarılı. ama diğer arkadaşlarında dediği gibi maliyet solvent bazlı makinelere göre çok yüksek. benim iş yaptığım belli başlı firmalar var. kaliteyi önemsedikleri için maliyete önem vermiyorlar. sende böyle çalışabiliyorsan tavsiye ederim. ayrıca satış sonrası servis gerçekten çok çok iyi.herşekilde tam destek veriyorlar. buda çok önemli bi faktör..

ToRaY

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba bu makinayı sanırım Türkiye'de ilk kullananlardan biriyim ilk olmanın verdiği tüm dezavantajları yaşamış bulunuyorum. İlk başlarda çok yüksek maliyet gerektiriyordu, teknik destek ve malzeme konusunda sıkıntılar vardı. Şu anda ülkedeki makina sayısı epeyce arttı maliyetler düştü. Distribütor sayısı arttığından dolayı teknik serviste de sıkıntı fazla yok. Doğan rekabetten dolayı sarf malzeme fiyatları düştü. Bu soruyu bundan birkaç yıl önce sormuş olsaydın kesinlikle tavsiye etmezdim çünkü sorunlu bir makinaydı. Üretimden kaynaklanan hataları vardı. Ancak şimdilerde ürünü çok geliştirdiler ve neredeyse sorunsuz çalışan makinalar piyasaya sürdüler. Müşteri potansiyelin yeterli ise makinayı kendi müşterilerin için kullanacaksan al kullan ancak piyasaya iş yapma derim. Eco-Solvent mürekkep kullandığı için dış mekanda elverişli değil üzeri sıvı lak ile kaplansa dahi solvent mürekkepler kadar dayanıklı olmuyor. Bir sıkıntı da hızı. Kalite elde etmek istiyorsan makinayı yavaş çalıştırman gerekiyor(özellikle etiket ve damla etiket için...) bu da ister istemez iş kapasiteni etkiliyor. Ben vardiyalı olarak 24 saat çalıştırmak zorunda kalıyordum.

erdesign

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Ben makina konusunda Rolandın üstüne tanımam Aslında dedikleri doğru dış mekanda çok dayanmıyor ( Boya kaliteli kullanırsan Sıkıntı Olmaz) ama şöyle bişi var diğer makinalarda Roland gibi iç mekan basamıyor 2 Seçenek var ya 3.50lik alıp dış mekan çalışıcaksın Yada Roland alıp iç mekan çalışıcaksın etiket işim çok olmaz diyorsan Rolandın 2.50lik makinası onada bi bak istersen Benim ilk kullandıgım makina Roland Sp540v Modifiyeli haliydi kendi temizliğini yapıyor 8 saatde 1 makina kapalı olsa bile.. Şöyle bişe var İstediği kadar handikabı olsun Rolanddan başkasına para vermem.. Eğer senin için kalite önemliyse Roland tercih et bence dış mekanda solma konusunda boya üreticilerin 2 seneye kadar garantileri var ayrıca...

HaN

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bide roland ekosolvent olmasıda ii nerdesyse hiç koku yapmıyo

handsfree

🌱Yeni Üye🌱
Bas/Kes Makinalar İçin Teknik Destek yedek parça garantili solvent boya.

WaSSiLi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Sp-540

Tam anlamıyla mükenmel bir makina diyebilirim..Tabi hız konusunda birşey diyemem arkadaşlar..Roland zaten dünyaca ünlü bir makina eger roland'ın bir makinasını kullanıyorsanız eger müşteri potansiyeliniz gelişleyip baskı kapasitesini arttırmak istiyorsanız.roland'ın bir üst modelini almak isteyeceksiniz çünkü roland'ın kalitesinden başka iş begenmez olacaksınız.

ahura

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bence iç mekanla dış mekan işi basmayın... renkleri bir süre sonra soluyor...

mehcak

🌱Yeni Üye🌱
Bas-Kes makine almanda hiç bir sakınca yok.Bas ve Kes özelliğinin bir arada olması makine için dez avantaj değildir.Makine bu iki fonksiyonu ayru ayrı ve beraber kullanırken hiçbir sorunu yok.Boyalar konusunda makinenin boyası Eco Sol MAX olarak güncellendi ve oldukca dayanıklı bir boya Araç Giydirme hariç diğer tüm işlerinizde gönül rahatlığı ile kullana bilirsiniz.Zaten araç giydirme işinde solventte olsa lamiyasyon gerekir ama bizde yapılmıyo o başka.:))

mendo1111

🌱Yeni Üye🌱
Dostum Bende Roland Sc 545 Kullaniyorum Makina Yi DiŞ Mekan İÇİn Aliyorsan Tavsİye Etmem Ama Kalitelİ Baski Istiyo Isen Ve Boyaya Daha Fazla Para Vermek Istiyorsan Al DÜŞÜn 1 Lt Boya 70 Ytl Solvent Bazli

mehcak

🌱Yeni Üye🌱
makineyi almanda bir sakınca görrmüyorum.Hem makine üzerinde kamera okuyucu falan yok.bilinçsiz şeyler yazıp etkileme yapmayalım.

by cix

🌱Yeni Üye🌱
arkadaslar bende sp 300 v var ve ben cok memnun um hem baskı hem kesım yapması benım ısımı cok goruyor ve 4 senedır kullanıyorum en ufak arıza cıkarmadı ben sp 540 almakm ıstıyorum,