Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

dijital baskının omrunu nasıl uzatabiliriz?

maxsimus

🏅Acemi Tasarımcı🏅
dijital baskıların omru 6 aydan2 yıla kadar ancak dayanıyor
daha fazla kalması için ne yapabiliriz?

maxsimus

🏅Acemi Tasarımcı🏅
dıs mekan vınıl folyo uzerine yapılan baskılar için sormustum

Sahadagiy

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
sahadagiy.net
solmasın diye lag atarız ama daha fazlası yapamayız güneş ve su soğuk sıcak fazla ömrü olmuyo güneşe bir şey dayanmıyor ama araç giydirmelerde aracın baskısını yaptıktan sonra 3 gün baskı kurusun daha fazla dayanıyo emin ol

h.salma

🌟Usta Tasarımcı🌟
2 yıl sonra baskıyı yenilersen 2 yıl daha dayanır. Ben başka çözüm bilmiyorum. Kullandığın boyaya dikkat et, malzemene dikkat et, çin malı olmasın. Folyoda unifol tavsiye ederim, orafol da iyi diyorlar kullanmadım henüz. Vinil ise 3M en iyisi bence ama bazen çin malı vinillerde de güzel sonuçlar çıkabiliyor (hepsinde değil). Baskı çıktıktan sonra cenkerbey'in de dediği gibi en az bir iki gün beklesin ki solventini tamamen bıraksın.

Bunlardan önce baskı yaparken pas sayısına ve mürekkep miktarına dikkat et. Eğer mürekkebi %100'den az verirsen baskı daha soluk çıkacaktır ve güneşi de görünce solması daha kolay olacaktır. Hepsi birbiriyle bağlantılı olarak baskının ömrüne etki eden faktörlerdir. Kolay gelsin...

hakans

🌱Yeni Üye🌱
abi laminasyon kaplaman lazım yoksa başka çaresi yok___
ha bide makine baskı yaprken residansların ateş gibi olması lasım çünkü
boyayı fırınlıyor ve daha dayanıklı yapıyor ;)

plotter

🌟Usta Tasarımcı🌟
arkadaşlar çok özür dilerim ama bana çok acil outdoor dijital baskı makinası lazım, bunların hangisi kalitelidir ve hangi marka almam lazım

yeni bi mekan açıcam acele bi marka yada bu konu ile ilgili akla ihtiyacım var

öncelikle hangi ebat ve hangi fiyat aralığı arasında almaya kara verdin bu konuda bilgi verirse kullandığımız makineler konusun da bir az yardımcı olabiliriz
ayrıca bu konuda https://www.grafikerler.net/digital-baski-vb-t2541.html?t=2541
burdan da bazı bilgiler bulabilirsin

not: 29 kasım da müyap da reklam fuarı var makine alcaksan gitmeni tavsiye ederim..

birde dijital baskı ömrü konusunda bir bilgi sunayım dış mekan tabelalarda vinil kalitesi baskının ömrünü bayağı uzatıyor örneğin 2 yıl önce kaliteli vinillerle yaptığım tabelalar da solma çok az iken çin malı vinillerde yapılan baskılarda solma çok daha erken olmaktadır (boya aynı kullanılmıştır)

Moderatör tarafında düzenlendi:

baskici46

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
dijital baskıda folyonun ömrü vinile göre daha uzundur. nedeni ise solventin folyodaki pvc maddeye etki edememesidir. Ancak vinildeki gerek UV oranın düşük olması gerekse pvc maddesinin az olması çürümeye ve solmaya etki etmektedir. Koruma yöntemleri ise folyoda lamine vinilde ise şeffaf pvc ile sorun bir nebzede olsa çözülebiliyor. Zaten kullanılan ürünlerde sadece mactac 3 veya 5 yıl garanti veriyor. Diğer markalar ise sadece 2 yıl ile garantilerini sınırlıyor. Baskıda kullanılan mürekkeplerin solvent miktarı düşük olanı tercih edilirsede yararı olacaktır. Herkese kolay gelsin...

seyyidemin

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar ben antalyadayım ne yazıkki burada en iyi kalite bile 1-1,5 seneyi geçmiyor hakikaten bu konu çok önemli bilgi veren arkadaşlara çok teşekkür ediyorum başarıların devamını diliyorum.
gününüz aydın. dijitaliniz solmasın.

cexenes

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Branda olarak baskıda 3 ve 5 yıl olmak üzere garanti veriyoruz bu garantiler baskının üzerine atılan laminasyonun micronuna göre değişiyor.Vinilde buna dahildir.

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
Makınende rejıstans varsa onu 40 derecelık bır sıcaklıga getır ve termometre 40ı gosterdıgı zaman baskıya geç. Rejıstans yoksa ya lamınasyon kaplatacaksın ya da lak atacaksın. oda 1 seneye yakın katkı yapar. Başka yol yok.

SKYTH

🌟Usta Tasarımcı🌟
Branda olarak baskıda 3 ve 5 yıl olmak üzere garanti veriyoruz bu garantiler baskının üzerine atılan laminasyonun micronuna göre değişiyor.Vinilde buna dahildir.

3- 5 yıl hangi parametreler göre garanti veriyorsunuz merak ettim. Bildigim kadarıyla en baba solvent boyanın dış mekan kalıcılıgı garantisi 18 ay?

Hoş bugün birileri (Kendileri malzeme ithalatçısı) dış mekanda 10 yıl garanti veren Amerikan malı bir boya getirttirdigini söyledi sopayla kovaladım...

Edit : Ekleme..

Son düzenleme:

cexenes

🏅Acemi Tasarımcı🏅
solvent bazlı boyaya garanti olurmu hiç garanti laminasyondan kaynaklanıyor şu ana kadar solmadan dolayı geri gelen işimiz yok.Sektörü söylersem firma ortaya çıkar reklama gerek yok.

SKYTH

🌟Usta Tasarımcı🌟
solvent bazlı boyaya garanti olurmu hiç garanti laminasyondan kaynaklanıyor şu ana kadar solmadan dolayı geri gelen işimiz yok.Sektörü söylersem firma ortaya çıkar reklama gerek yok.

5 sene kalan varmı peki yani 5 sene önce bastıgınız iş?

cexenes

🏅Acemi Tasarımcı🏅
3 sene var baya, ama 5 sene yok fakat çoğu gider, çok koyu renklerde özellikle siyahta biraz solma oluyor bunuda eklemek lazım ama burdaki solmadan kastımız o değil sanırım.Dış mekanda baskının ilk günki gibi kalması mümkün değildir önemli olan ilk altı aydan sonraki halini devam ettirmesidir ki buna solma dersek, buda müşterinin algılayıcağı birşey değildir.

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
TEKNOJET makine İZMİRdeki ilk makinalardan ve kurulumundan hemen sonra yapılan baskılar var. Önemli olan laminasyondur. kalın malzeme kullanılarak yapılan lamınede 6 seneye kadar garantı verilebilir. Buna TEKNOJET baskılarından şahidim. Ayrıca boyada çok önemli. İthal edilen boyaları kullandığınıza emin misiniz. İthalatçı firma boyaları kendi fabrikasında dolduruyor ve pigment dediğimiz olayı hafife alıyor eğer siz bu tarz boyalar kullanarak baskı yapıyorsanız (kartuş sistemli değilse. Örn:MIMAKI-ROLAND) 1,5 hadi 2 sene anca dayanır. Kartuşların dolumu zordur uygulanamıyor henüz :) Bilginiz olsun !

SKYTH

🌟Usta Tasarımcı🌟
TEKNOJET makine İZMİRdeki ilk makinalardan ve kurulumundan hemen sonra yapılan baskılar var. Önemli olan laminasyondur. kalın malzeme kullanılarak yapılan lamınede 6 seneye kadar garantı verilebilir. Buna TEKNOJET baskılarından şahidim. Ayrıca boyada çok önemli. İthal edilen boyaları kullandığınıza emin misiniz. İthalatçı firma boyaları kendi fabrikasında dolduruyor ve pigment dediğimiz olayı hafife alıyor eğer siz bu tarz boyalar kullanarak baskı yapıyorsanız (kartuş sistemli değilse. Örn:MIMAKI-ROLAND) 1,5 hadi 2 sene anca dayanır. Kartuşların dolumu zordur uygulanamıyor henüz :) Bilginiz olsun !

Garantiyi neye göre veriyorsunuz onu anlamadım ? İlk günkü baskıya göre 1. senede ilk günkü baskı kalitesinden %20 ,sonraki senelerde %10 kaybeder diyerekmi? yoksa 5 sene sonunda ilk günkü kalitesini korur?? diyerekmi?? Kalın malzeme konusuna gelincede kalın olması önemli degil önemli olan UV dayanıklılık degerleridir .

Kusura bakmayın ama Kıbrısta lamine edilmiş vutek baskılarının 2 yıl sonunda uçtugunu gördüm .. İnfiniti baskıları laminesiz 1 sene bile dayanmamış boş bir şekilde duruyordu..... Bu kalıcılık işi bana biraz abartı gibi geliyor...:lol:

Bu arada Teknojet , Mimaki olayı bana biraz Pimms'te veya Prodigitalde çalışmış izlenimi veriyor... :rapp:

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
Belkide Pimms Ya Prodigi Yada Avea Yada Ataline Yada Tuzic Yada X Bi Firma. Sanane KardeŞİm. Uzmanmisin Ya Da Kendini Cok Mu Zeki Saniyorsun? Seviyeni Koru.

SKYTH

🌟Usta Tasarımcı🌟
Belkide Pimms Ya Prodigi Yada Avea Yada Ataline Yada Tuzic Yada X Bi Firma. Sanane KardeŞİm. Uzmanmisin Ya Da Kendini Cok Mu Zeki Saniyorsun? Seviyeni Koru.

Burada seviyesiz bir soru yok sevisizlik varsa onu bu cevabınla sen yapiyorsun zaten .. Sadece soruyorum sana bu kadar makinada uzman oldugunu söylüyorsun 13 senedir sektörde oldugunu söylüyorsun ... Nedir diye soruncada sinirleniyorsun. Belki servis istiyecegim senden param cebimde ve seni tanımak istiyorum ? Belkide sende sektörün 2. cengiz vakasısın ? Ne bileyim..

Edit : Ekleme...

... İş yapmak istiyorsan backgroundunu açıkca ortaya sermen gerekiyor. Madem bu kadar makinada uzmansın otoritesin kimsin anlat bakalım belki bizimde bir işimize yarar..