Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Hiç yüzlerce kez büyütülmüş bir böcekle göz göze geldiniz mi?‏

irm.art

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Bit
Saça tutunur, kafa derisini ısırıp, kan emer. İşte 80 kere büyütülmüş hali...
bocek7bx8.jpg

Ev sineği
Hayvanlar aleminin pek de sevilmeyen üyeleri mikroskop altında yüzlerce kez büyütüldü.
bocek7kq9.jpg

Toz mite'ı!
350 kez büyütülmüş bu karede Dermatophagoides pteronyssinus yatak çarşafında insan derisi parçası arıyor.
bocek7za0.jpg

Yabanarısı
Bombus terrestris büyük, tüylü ve yavaş... Ve fazla da gülümsemiyor...
bocek7kl5.jpg

Kulak Böceği
Halk arasında kulağa kaçan böcek diye de bilinen Forficula auricularia'nın görüntüsü 75 kez büyütüldü ve bu fotoğraf ortaya çıktı.
bocek7ii5.jpg

Ev Örümceği
Evdeki örümcek ağlarını alırken bir dahaki sefere Tegenaria domestica'nın 20 kez büyütülmüş bu halini de hatırlayın.
bocek7ah9.jpg

Meyve Sineği
Yiyeceklere bakteri bulaştırır, 1 haftada 500 yumurta bırakabilir. Burada göründüğünden 350 kat daha küçüktür.
bocek7nq6.jpg

Kedi Piresi
Evdeki en yaygın zararlılar arasında bulunan Ctenocephalides felis aslında burada gördüğünüzden 250 kat daha küçük.
bocek7yw2.jpg

Benzer konular

a.g.s.l

👑Efsanevi Grafiker👑
:)Ayy ürktüm cnm ya__!!!paylaştığın için teşekkür ederim_

mct0033

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.beysanat.com
ev sineği burdan ne kadarda sevimli görünüyor aslında. ama yaz aylarında uykunun tamda ortasında hiçte sevimli değiller :)

irm.art

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
:D:D kesinlikle katılıyorum mct
rica ederim arkadaşlar

aiDesign

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
500px.com
güzel paylaşım iremcim... korku filmlerine canavar üretmek aslında zor değil.. gözle görülemeyecek canlıları büyütünce başlı başına bir canavar oluyolar zaten :D

mavi gül

🌟Usta Tasarımcı🌟
valla canavar gibiler resmen mide bulandırıcılar.

Ayl@

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ıyyyyyyyyy içim kalktıııı

yoSa

👑Efsanevi Grafiker👑
Nekadarda kıllılar :) bukadar kılımız olsa bizde sağa sola (duvara tavana) asılı kalırdık...

Teşekkür ederim İrem'cim...Belgesellerin itina ile yayınlıyor bunları...İzlemenizi tavsiye ederim :)

irm.art

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
küçükken bu kadarda ürkütücü değiller :D
ben onları böle hatırlamak istemıyorum :D:D

MiRaY GÜÇLÜ

👑Efsanevi Grafiker👑
ayyyy inanmıyorum korkunçalar normalde ama bu kadar canavar kadar korkunç olabileceklerini düşünmemeiştim bu fotoları gördükten sonra onlara o küçük yaratıkları daha mesafeli yaklaşıcamm iyyyy paylaşım için teşekkürler.

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Çok farklılar, korkunçtan ziyade. Mucizeviler aslında, ebatlar düşünülünce biz daha korkunç olmalıyız onlar için. Bitler hariç... Onlar insanlara besin kaynağı gözüyle bakıyorlar :D Tek amacım kendimi telkin etmek ...

damla1

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
paylaşım için teşekkürler iremcim ben bunları küçükkende sevmem bu halleri ile dahada ürkütücü ve sevimsizler ıggg:(

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Ay var ya şuan tiksinmekten kaşıntı tuttu beni!!!! :worried:
İçim bi tuhaf oldu, hiç sevmem böcekleri hatta korkarım,şimdi bunları gördüm hepten kötü oldum!Heleki yatak çarşafında olanlar,bundan sonra her gün çarşaf değiştiricem :tongueout:

Harika Yıldız

🌟Usta Tasarımcı🌟
teşekkür:)

wwwresimcitycomakrepres.jpg

Böcek resimlerini görünce aklıma kötü bir anım geldi… Köyde ailemle beraber oturmuş akşam çayı içiyorduk… Ben o zaman 11 yaşındaydım annemin yanına oturmuştum annem ayağını divanın altına uzatmış çay içiyordu, baktım annemim bacağının özerinde bir şey hareket halinde(sarı renkte bir akrep)vurmaya hazırlanıyordu… Bende hemen bağırdım akrep var akrep benim bağırışımla annem yerinden fırladı ve çığlık atmaya başladı…2 saniye içinde akrep 4-5 adım ötemize gitmiş bile, babam hemen akrebin özerine bir paspas atı başladı sopayla akrebe vurmaya 10-15 vuruştan sonra öldü

N/11

👑Efsanevi Grafiker👑
Bunlardan bazıları hergün hayatta karşılaştığımız böcekler.Hiç bu kadar korkunç olduğunu düşünmemiştim :D

irm.art

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Harika Yıldız katkınızdan dolayı teşekkür ederim.