Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Rekabet kurumuna yaptığım logo

sLyman

🏆Pro Tasarımcı🏆
bakalım bu yarışmada ne derece alıcam:)
buda Logonun sunumu:

logomuzdaki öğelerin ayrıntılarına değinirsek logodaki 2 farklı renk ayrımı bulunmakta ve o renkleri içinde barındıran şekiller insanların rekabet yarışlarını anlatmakta kullandığım
çizgisellerin eşit büyüklükte olması ve etrafındaki halkalarında tamamen zıt renkte olması rekabet kurumunun gözetiminde olduğunu yansıtmak amacıyla vurgulanmıştır. logomuzda bir
görselliğin renklerle anlatılması dışında çizgisel olarak firma ünvanının tamamını içeriğinde barındırmakta. kurumsal olarak kullanılabilecek bir logo olmasının dışında diğer avantajıda tek
renk veya renkli kullanımlarda sıkıntı yaratmıyacak olması.

genelde herkes rengine takmıştı :) rengi gold rengi zenginlik ve görselliğin simgesi olarak düşündüm

Benzer konular

Barış Akgün

🌟Usta Tasarımcı🌟
gorsel olarak cok guzel bı calısma ama anlam olarak bence hıcbırsey yok yarısma basvurularında gordum logonu fakat bence ordakınler bır anlam ve sadelık arıyolar yanı nasıl dıyım bır mıllı egıtım logosu bir saglık bakanlıgı tarzı bısey arıyorlar veya anlamın cok yuksek oldugu bır logo.Rekabet kurumunun fazla bır anlamı varmı dıceksın bulmak cok zor zaten ondan onlarda bunu arıyolar yarısmayla. başarılar.

bide artık 3d calısma olunca ooo super deme olayı kalktı cunku 1 programla hepsı yapılıyor basıtce artık 3d calısmalar ornek verıcek olursak silkroad film festivalindeki logo herseyıyle mukemmel gorsel bısey varmı yok fakat anlam herkesın dusunebılcegı bısey degıl. 3d logoyu bir ajansa yaptırmazlarmıydı yaptırırlar cok rahat ama onların aradıgı bu degl bence

sLyman

🏆Pro Tasarımcı🏆
gorsel olarak cok guzel bı calısma ama anlam olarak bence hıcbırsey yok yarısma basvurularında gordum logonu fakat bence ordakınler bır anlam ve sadelık arıyolar yanı nasıl dıyım bır mıllı egıtım logosu bir saglık bakanlıgı tarzı bısey arıyorlar veya anlamın cok yuksek oldugu bır logo.Rekabet kurumunun fazla bır anlamı varmı dıceksın bulmak cok zor zaten ondan onlarda bunu arıyolar yarısmayla. başarılar.

güzel bir yere değindin ama bu konuda biraz araştırma yaptım. genel olarak devlet kurumlarında bir çok alanda revizyona gidilmeye başladı son yıllarda bunun en görsel örneği Gelir İdaresi başkanlığı yeni ve dinamik bir logoyla tekrar yoluna devam ediyor. devlet kurumu olmasada bu modaya uyan bir çok kurum var misal arçelik ve buna benzer kurumlar kuruluşlar. bu nedenle birazdaha akılda kalıcı renkli ve ya renksiz baskılarda sotun çıkarmayacak bir logo tasarlamayı uygun gördüm. milli eğitim bakanlığının gibi bir logo isteyecekleri konusunda hemfikir değiliz çünkü o logu 80 li yıllarda yapılmış şimdi o tarzda birşey yapmak bence pek mantıklı gelmedi. ayrıca logom 3D değil :) sadece daha dikkat çekici olması amacıyla sunumu o şekilde yaptım yoksa rekabet kurumu yazısının yanında logo yer almakta 2 si arasında çok fark var değilmi :) işte sunumdaki önem burada başlıyor

Barış Akgün

🌟Usta Tasarımcı🌟
güzel yaklaşım insallah kazanırsın buarada flood yapmıyorum bastıktan sonra aklıma geldı herseyi uyarmayınız.emek vermısın gercekten ıns sonucunu alırsın başarılar

Büşra Giritoğlu

♾️Grafik Gurusu♾️
eline sağlık arkadaşım.o yarışmaya bende katılan biri olarak çalışmanı beğendim.

sLyman

🏆Pro Tasarımcı🏆
biliorm gıs yorum yaptınya :) bi tane daha yapmak Lzm aslında

BlueBeach

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
yapılan logoların gösterildiği bi link yokmu.Sitede pek göremedim yarışmayla ilgili bişi. Bakan kör oluyorum bazen belkide kocaman yazıyordur.

sLyman

🏆Pro Tasarımcı🏆
var ama başka bi sitede yapılan bir yarışma reklam içeren link yazmak yasak diye biliyorum ben bu yüzden Googleden bakcan :D bulcan siteyi

gommes45

🏆Pro Tasarımcı🏆
güzel bi çalışma
ama 3 boyutlu olması bence bi avantaj değil

sLyman

🏆Pro Tasarımcı🏆
yahu logo 3 boyutlu değil sadece sunum 3 boyutlu..

ByELİTE

🌟Usta Tasarımcı🌟
güsel olmuş emeğine sağlık...

Yunus PARLAR

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.evdetasarim.net
Sunum ne kadar güzel olsada logo, amblem ve logotpye ın birleşimidir. İstenilen çalışma da logo olduğu için logotype ın yeterli olduğunu göremiyorum. Kısaca font logonun yanında sönük ve etkisiz kalmış bence. Logoda logotpye ve amblem bir bütün olmalıdır. Şu halde çalışmanın bir yanı eksik bence. Saygılar.